niedziela, 24 maja 2015

82. "Jak przyciągnąć szczęście?"


Jak przyciągnąć szczęście?
365 sposobów na to, aby los zawsze ci sprzyjał 
Richard Webster 


"To, co myślimy, ma bezpośredni wpływ na to, jak bardzo szczęście nam sprzyja."

Dla każdego szczęście znaczy coś innego, dlatego trudno zdefiniować co ono oznacza. Dla jednych to nowy samochód, posiadanie władzy, spełnienie marzeń, zakup nowego telewizora czy najnowszej komórki, dla innych zmiana wyglądu, finansowe zabezpieczenie czy dobra praca. Jedno jest pewne - każdy by chciał je mieć i dlatego szukamy sposobów, by przyciagnąć do siebie szczęście. Ludzie od wieków stosowali różne rytuały, nosili talizmany, wykorzystywali pomyślne okresy roku, by zapewnić sobie powodzenie, sukces i spełnienie marzeń. W książce "Jak przyciągnąć szczęście?" Richard Webster przedstawia aż 365 takich sposobów, by szczęście nas nie opuszczało i zostało z nami na zawsze.

źr. zdjęć: en.wikipedia.org  
Richard Webster jest znanym autorem wielu bestsellerowych poradników, wydanych także w Polsce, takie jak: "Geomancja", "Twórcza Wizualizacja", "Odczytywanie Aury", "Anioły i Duchowi Przewodnicy", "Obrona Psychiczna" i wiele innych. Pisałam o nim wielokrotnie przy okazji różnych recenzji. Przypomnę tylko, że pochodzi on z Nowej Zelandii, gdzie się wychował i mieszka do dziś ze swoją rodziną. Jego marzeniem było zostać pisarzem i udało mu się je zrealizować w pełni. Jego pierwsza książka ukazała się w 1972 roku i od tamtego czasu powstało ich ponad siedemdziesiąt pięć. To jeden z moich ulubionych autorów. Jego książki są pełne ciekawych informacji opartych na jego doświadczeniu, konkretne i pisane w przystępny sposób. Podobnie jest w "Jak przyciagnąć szczęście?"

Szczęście najczęściej definiowane jest jako zbieg niezwykle pozytywnych wydarzeń, które przynoszą korzyści i radość. Zwykle wtedy mówimy: "ale miałem szczęście!" albo "szczęście się do mnie uśmiechnęło" lub określamy to jako szczęśliwe zrządzenie losu. Jednak, gdy próbujemy okreslić czym jest to szczęście, to mamy z tym kłopot. Wiele osób uzależnia je od tego co posiada, od posiadanej pozycji w społeczeństwie i różnych innych czynników zewnętrznych. Tymczasem istnieje ono w naszych umysłach. To od naszych myśli zależy to jak się czujemy i jak postrzegamy rzeczywistość. 

W swojej najnowszej książce Richard Webster podpowiada w jaki sposób osiągnąć szczęście, powodzenie i sukces w róznych dziedzinach życia. Uświadamia czym jest szczęście, jak je zdobyć i wzmocnić a przede wszystkim co zrobić, by zawsze nam towarzyszyło. Obok wielu porad i narzędzi wspomagających pomyślne zdarzenia, prezentuje swoje podejście do różnych sytuacji, pokazując jak sobie radzi w różnych okolicznościach i co robi, by doświadczać szczęścia każdego dnia. Przedstawia badania ukazujące od czego zależy sukces, jak inni go osiągają, opisuje co dzieje się w mózgu, gdy jesteśmy szczęśliwi a co jeśli mamy negatywne nastawienie. Podpowiada jak pozbyć się blokujących nas emocji, myśli a przy tym zachęca do pracy nad sobą, zmiany podejścia do siebie i otoczenia ale głównym motywem poradnika jest przedstawienie sposobów na przyciągnięcie szczęścia za pomocą wielu narzędzi. Wśród nich są magiczne słowa, talizmany, kamienie, kwiaty, rytuały, zwyczaje, elementy feng shui, potrawy, zwierzęta, różne symbole , ludowe zwyczaje a także 59 wypróbowanych przez siebie metod na szczęście, które są praktycznymi wskazówkami do pracy nad sobą. 

Richard Webster przekonuje, że brak szczęścia to nie wina genów, wykształcenia, środowiska lecz nas samych, tego co myślimy i przekonań. Utrzymując optymistyczne nastawienie jesteśmy bardziej otwarci na nowe możliwości i okazje, które potrafimy wykorzystać. Afirmacje, otaczanie się zadowolonymi ludźmi, okazywanie wdzięczności, medytowanie, wizualizowanie, zaczynanie dnia z radosnymi emocjami - to tylko niektóre z nich. Poznajemy elementy chińskiej astrologii, zwierzęta chińskiego zodiaku, znaczenia symboliczne różnych statuetek takich ja śmiejący się Budda, cztery szczęśliwe owoce, zwyczaje Chińskiego Nowego Roku, zwyczaje i rytuały pomagające zapewnić szczęście przez cały dzień, cały rok, w małżeństwie, przy przeprowadzce do nowego domu. Podpowiada co zrobić ze znalezionym piórem, gąsiennicą, monetą, spadającymi liśćmi, znalezioną szpilką, czterolistną koniczyną, podkową, ołówkiem czy znaczkiem pocztowym. Dowiadujemy się co oznacza kukanie kukułki, cykanie świerszcza, jaka dziedzina życia jest związana z poszczególnymi dniami tygodnia, miesiącami i porami roku, dlaczego krzyżujemy palce, odpukujemy w drewno, jak wykonać szczęśliwy pierścień, obliczyć szczęśliwy numerek. To tylko niektóre z pomysłów zaprezentowanych w poradniku. 

Richard Webster proponuje, by z przedstawionej wiedzy korzystać na kilka sposobów. Można przeczytać poradnik od początku do końca, albo skupić się na wybranych fragmentach, które najbardziej nas zaciekawiły lub losowo otworzyć na przypadkowej stronie i zastosować zamieszczone tam porady. Materiał jest ułożony tematycznie w czterech częściach z licznymi rozdziałami, których tytuły ułatwiają odnalezienie interesującego nas tematu. 

"Utrzymując pozytywne nastawienie, będziesz nie tylko cieszył się szczęsliwym życiem, ale też miał dużo więcej szczęścia niż osoby o negatywnym nastawieniu." 

Stosując proponowane przez autora metody na szczęście, warto pamiętać, że szczęście to stan umysłu ale i duszy, dlatego by naprawdę można było poczuć tę energię, trzeba zacząć od siebie. Nie jest ono uzależnione od tego co do nas przychodzi. To nie rzecz, którą można zdobyć. Niektórzy bez końca czekają na szczęście i mają żal, że ono się nie pojawia. Szczęście to nasze nastawienie do życia, to szereg elementów, które wywołują w umyśle stan błogości i poczucia spokoju. To ten moment, gdy uśmiechamy się do siebie, nie oczekujemy niczego, co to szczęście nam przyniesie, to bycie ze sobą i docenianie tego, co już mamy. Richard Webster również podkreśla to w swojej książce i przekonuje do pracy nad sobą. Można nosić dziesiątki talizmanów, szczęśliwych przedmiotów lecz przede wszystkim szczęśliwym trzeba się czuć wewnętrznie. 

Książkę można kupić w sklepie:Wydanie I
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 240
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Dominika Dudarew
Redakcja: Monika Pruska
Tłumaczenie: Marcin Barski
Tytuł oryginału: 365 Ways to Attract Good Luck: Simple Steps to Take Control of Chance and Improve Your Future

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).