poniedziałek, 4 marca 2013

3.Anioły i Duchowi Przewodnicy


Anioły i Duchowi Przewodnicy
Richard Webster


Życie niesie nam różne niespodzianki, zadania, problemy i wyzwania. Z jednymi radzimy sobie świetnie, z innymi nie wiemy jak postąpić. Często martwimy się o nasz byt, szukamy rozwiązań, dróg wyjścia ze skomplikowanych sytuacji. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym jak to byłoby wspaniale, gdyby wszelkie problemy same się rozwiązywały pod wpływem jakieś cudownej siły? Czy jest to możliwe? Okazuje się, że wiele spraw może nam ułatwić osobista drużyna wsparcia, która gotowa jest nam nieść pomoc w każdej sytuacji. Są tacy pomocnicy, którzy są niezawodni, dają wskazówki, znaki, dodają otuchy, opiekują się nami jeśli tylko im na to pozwolimy. O nich opowiada książka Richard’a Webster’a „Anioły i Duchowi Przewodnicy”.

Richard Webster urodził się i wychował w Nowej Zelandii, gdzie mieszka z rodziną do dziś. Od najmłodszych lat interesował się psychologiczną stroną świata. Po ukończeniu szkoły pracował w branży wydawniczej i prowadził księgarnię. Jednym z jego marzeń było zostać pisarzem i to pragnienie zrealizował w pełni. To o czym pisze opiera na własnym doświadczeniu, które zdobywa na licznych wyjazdach w czasie prowadzonych przez siebie szkoleniach i warsztatach. Swoją pierwszą książkę wydał w 1972 roku. Od tamtej pory powstało ich ponad siedemdziesiąt pięć, głównie o tematyce ezoterycznej. Aniołowie i duchowi przewodnicy towarzyszą autorowi każdego dnia. Wiedzę, którą dzięki temu zdobył postanowił przekazać szerszemu gronu ludzi, by mogli oni poznać niezwykłe możliwości takich kontaktów i z nich skorzystać.

Richard Webster przekonuje , że gdy tylko zaprosimy do swojego otoczenia anioły i duchowych przewodników, życie „zacznie płynąć spokojniej, a problemy rozwiążą się szybciej”. Na przykładach z życia swoich klientów, znajomych i własnych uświadamia nam, że przy wsparciu takich pomocników możemy bezpiecznie kroczyć drogą rozwoju duchowego, odnaleźć swój cel życiowy, pokonać choroby, uzależnienia, podnieść samoocenę, rozwinąć się wewnętrznie. Do tego nie trzeba być medium ani mieć specjalnych zdolności parapsychicznych. Wystarczy dobra wola, chęć otwarcia się na niezwykłe energie anielskie i duchowe. W książce znajduje się wiele praktycznych wskazówek, ćwiczeń, dzięki którym można doświadczyć kontaktu z tymi energiami, poprosić o pomoc, uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania.

Książka składa się z dwóch głównych części. Pierwsza poświęcona została aniołom, archaniołom i aniołom stróżom, natomiast druga opowiada o przewodnikach duchowych. Bardzo przyjemna okładka z pięknymi, połyskującymi skrzydłami anielskimi daje miłe wrażenia estetyczne. Wewnątrz brakuje ilustracji, za to mamy spora porcję wiadomości o aniołach i duchowych przewodnikach. Osobiście przeczytałam ją z zainteresowaniem, w miarę możliwości wykonując niektóre ćwiczenia. Jest ich w tej publikacji bardzo dużo. Nie są one skomplikowane ale wymagają w niektórych przypadkach cierpliwości i systematyczności.

W poszczególnych rozdziałach poznajemy hierarchie anielskie, ich funkcje, charakterystyczne cechy. Dowiadujemy się kim są Serafini, Trony, Władze, Archaniołowie czy upadłe anioły. Osobny rozdział poświęcony jest naszemu Aniołowi Stróżowi i wykreowaniu własnego anioła. Poznajemy także przewodników duchowych o różnych funkcjach, ich zadania, sposoby kontaktowania się z nimi. Poza tym autor opisuje na czym polega pismo automatyczne, channeling, co to jest tablica ouija, koło metapsychiczne, kim jest medium. Uczymy się przeprowadzania seansów, prowadzenia anielskiego dziennika, stwarzania anielskiego kamienia, ołtarzyka. Ostatni rozdział poświęcony został duchom natury – chochlikom, elfom, wróżkom, dewom - to nie wytwór wyobraźni, tylko mniej znani pomocnicy, o których warto wiedzieć więcej. Kiedy otwieramy się na odbieranie subtelnych energii wówczas dostrzegamy także istoty, które są wokół nas, a których do tej pory nie byliśmy świadomi.

Warto poznać ten niewidzialny świat  subtelnych pomocników. Dobrze jest wiedzieć, że nie jesteśmy sami. Świadomość obecności naszej własnej, niezawodnej drużyny dodaje otuchy i optymizmu. Często ignorujemy ich podszepty, nie wierzymy swojej intuicji a wtedy wpadamy w tarapaty. Richard Webster zachęca by zmienić swoje postrzeganie świata i wyczulić się na sygnały płynące z naszego wnętrza.
„Każdy z nas ma przy sobie prawdziwą armię istot duchowych, które nieustannie pomagają nam osiągnąć cele i odnosić sukcesy. Rozpoznając je i komunikując się z nimi oraz zapraszając je do swego życia, możemy sprawić, by na każdym kroku to życie było pełniejsze i bogatsze.”
Książkę można kupić w sklepie


oraz

 

Ilość stron: 296
Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Rok wydania: 2011

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).