wtorek, 30 grudnia 2014

69. OOBE. Drugie Życie poza Ciałem


OOBE Drugie życie poza ciałem
Robert Noble


"OOBE może doznawać każdy, kto tego bardzo pragnie."

Ezoteryka wiąże się z rozwojem duchowym i każdy z poszukujących własnej drogi używa rónych metod, by poznawać zasady funkcjonowania świata i nas samych. Jedną z nich jest OOBE, czyli wychodzenie z ciała nazywane też świadomym śnieniem. Można zauważyć coraz więcej osób zainteresowanych tym tematem ale na polskim rynku jest niewiele książek na ten temat. Miałam możliwość poznania teoretycznie tego zagadnienia w dwóch poradnikach: "Projekcja astralna" czy "Świadome Śnienie". Są to jednak publikacje napisane przez zagranicznych autorów. Teraz możemy także czerpać wiedzę z doświadczenia polskiego autora - Roberta Noble, który zebrał swoje doświadczenia w książce pt. "OOBE Drugie życie poza ciałem"

e - book Roberta Noble
Robert Noble interesował się parapsychologią już od najmłodszych lat. W wieku 11 lat natknął się na książkę Roberta A. Monroe pt. "Podróże poza ciałem." To był pierwszy jego krok ku poznaniu niewidzialnych światów poprzez wychodzenie z ciała zwane OOBE czyli Out of Body Experience. Oczywiście wymagało to wielu ćwiczeń i wypracowania własnych technik ale dziś jest on jednym z najbardziej znanych podróżników astralnych. Chcąc zachęcić innych do doświadczeń projekcji astralnej napisał w 2008 roku e - book "OOBE. Drugie życie poza ciałem", który udostępnił na swojej stronie oraz stworzył kurs dla osób bardziej zaawansowanych w tej technice. Elektroniczna wersja książki wzbudziła ogromne zainteresowanie i pojawiły się pytania o wersję papierową. Po sześciu latach od ukazania się e - booka, powstała książka "OOBE" Drugie życie poza ciałem" w wersji tradycyjnej. Została ona uzupełniona o nowe informacje i doświadczenia autora, któremu przyświecała intencja jej podzielenia się swoimi obserwacjami dokonanymi w czasie podróży astralnych i technikami, które pomogą innym osobom także doświadczać tego stanu. On sam musiał poszukiwać informacji w swojej początkowej fazie dlatego teraz chce zaoszczędzić czasu tym, którzy są zainteresowani OOBE i pragną szybciej zacząć je praktykować. 

Robert Noble podpowiada, by w nauce OOBE nie spieszyć się i być cierpliwym. Proponuje by najpierw przeczytać całą książkę, zrozumieć ją i dopiero przejść do ćwiczeń. Układ treści poradnika nie jest przypadkowy i został skomponowany w sposób przemyślany. Materiał można podzielić na dwie części: teoretyczną, która wprowadza w atmosferę wędrówek astralnych oraz praktyczną z ćwiczeniami i wypracowanymi technikami. W piętnastu rozdziałach autor stopniowo wprowadza nas w temat, zaczynając od własnych przeżyć w świecie niefizycznym. Opisuje swoje doznania, emocje i wizje, omawia uwarunkowania fizyczne i psychiczne utrudniające wychodzenie z ciała, które obniżają nasze predypozycje i przeszkadzają w osiagnięciu stanu relaksu. Zapewnia, że nie zamierza straszyć ani nikogo przekonywać. Każdy z nas może je przeżywać na swój sposób a to o czym pisze ma charakter osobisty i charakterystyczny dla autora.

"Jesteś jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju, a twoje podróże poza ciałem róznież takie będą."

urządzenie RedEye
http://sklep.instytutnoble.pl/
Autor opisuje czynniki wspomagające osiągnięcie OBE, które on osobiście stosuje i są mu pomocne w tym procesie. Podkreśla, że "najważniejsze jest własne zaangażowanie i dyscyplina." Podoba mi się, że neguje używanie wszelkich sztucznych oraz chemicznych używek i wspomagaczy do osiągania odmiennych stanów świadomości. Dowiadujemy się kim są strażnicy fazy czyli boty lub haluny, czym jest galantamina, urządzenie RedEye, jakie dźwięki są pomocne w praktykowaniu OBE, jak ważna jest dieta, kondycja fizyczna, psychofizyczna, jak prowadzić dziennik podróży astralnych. Porusza też temat lęku przed OBE i przedstawia trzy metody pozbycia się strachu przed opuszczeniem ciała, omawia sytuacje i wrażenia pojawiające się w obszarze przycielesnym takich jak spotkania z nieprzyjaznymi nam istotami czy walce z własnym ciałem. Poza teorią autor prezentuje różne ćwiczenia i techniki pomagające wyjść z ciała, ułatwiajace dostrojenie się do niefizycznego świata, utrzymania fazy przebywania poza ciałem i wiele innych. Udziela wielu wskazówek jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, co zrobić, jeśli OBE się nie udaje i nie możemy osiagnąć wyznaczonego celu, jak poradzić sobie z porażką. Całość podparta jest przykładami z osobistych doświadczeń autora, dzięki którym łatwiej można zrozumieć dane zagadnienie. 


Dla mnie temat OOBE nie jest w sferze moich zainteresowań i nie sądzę, bym kiedykolwiek chciała go doświadczać ale książkę przeczytałam z zainteresowaniem. Czy warto praktykować astralne podróże? Robert przekonuje, że tak. Uważa, że to pozwala żyć w pełni. Dzięki nim możemy zrealizować swoje marzenia, poznać smak wolności, przeżyć niesamowite przygody i doświadczyć pozytywnych uczuć oraz emocji, które w świecie fizycznym trudne są do osiagnięcia. 

Zaletą poradnika jest prosty i przejrzysty przekaz, zrozumiały przez każdego, nawet niezbyt zorientowanego w temacie. Nie ma w nim trudnych terminów, przydługich naukowych teorii. Informacje przekazane są w sposób konkretny i rzetelny. Z pewnością będą one przydatne każdemu, kto interesuje się tym tematem i chciałby udoskonalić swoje doświadczenia. 

Książkę miałam możliwość przeczytać dzięki autorowi, za co mu serdecznie dziękuję.

Książkę można kupić w sklepie:

oraz Wydanie I
Rok wydania: 18.11.2014
Ilość stron: 166
Oprawa: Miękka
Format: 20.5x14.5cm
Redakcja: Beata Piecychna
Wydawnictwo: Illuminatio

3 komentarze:

  1. Bardzo przystępna w odbiorze książka-przewodnik po podróżach astralnych. Oprócz strony technicznej to, co jest jeszcze ważne w tej książce, to praktyczne porady jak pozbyć się lęku związanego z podróżami poza ciało. Dla tych co dopiero zaczynają z OOBE ze względu na prostotę i dużo wyjaśnień ta książka to bardzo dobry wybór. Wciąż nieprzekonanych, zapraszam również do naszej recenzji książki "OOBE. Drugie życie poza ciałem"

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka jak najbardziej godna polecenia! Autor objaśnia krok po kroku co robić by świadomie opuszczać swoje ciało. Książka zawiera nie tylko zbiór technik ale skupia się również na fizycznym i psychicznym przygotowaniu, tak byśmy zaczynając swoje pierwsze próby byli w pełni przygotowani na rzeczy z którymi możemy się zetknąć, przez co z pewnością zjawisko opuszczania ciała będzie dla nas łatwiejsze i przyjemniejsze. Język książki jest prosty i nie wymaga znajomości naukowych zagadnień. Każdy kto planuje rozpocząć swoją przygodę z oobe powienien potraktować tą książkę jako swoją bazę startową :) Powodzenia i fajnych lotów życzę!

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniała, praktyczna książka. Zazwyczaj poradniki bywają nudne, jednak w przypadku tej książki jest zupełnie inaczej. Wciągająca od początku z czytelnym przekazem i wskazówkami. Super!

    OdpowiedzUsuń

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).