piątek, 15 maja 2015

81. "C.I.S.Z.A."


C.I.S.Z.A.
Pięć kroków do życia w zgodzie ze sobą i światem 
Agata Sosnowska 


"Każda nowa dawka wiedzy o nas samych, o naszych zasobach oraz o naszych obszarach do wzmocnienia, jest naszym Darem."

Życie w dzisiejszym świecie nie sprzyja koncentracji, wyciszeniu się i spokojnemu podążaniu przed siebie. Wciąż jesteśmy zaganiani, zestresowani, często popadamy w negatywne emocje, nie potrafimy jasno myśleć i działać kreatywnie. W codziennym chaosie medialnym, hałasie, wśród wielu wydarzeń i problemów zapominamy o sobie i coraz rzadziej wsłuchujemy się w siebie. Na szczęście coraz więcej ludzi pragnie żyć spokojniej, bez stresu, zgodnie z samym sobą i z otaczającym światem. Sposobów na zmianę jest dużo. Jedną z takich możliwości stwarza książka pt.: "C.I.S.Z.A", która ukazała się w serii INSPIRO podpowiadająca możliwości dokonania zmiany życia na lepsze i bardziej spełnione. 

Sposób zapisania słowa "cisza" zaintrygował mnie od samego początku. Okazało się, że jest to skrót i jednocześnie nazwa programu, który został opracowany przez Agatę Sosnowską, która jest dyplomowanym Trenerem Biznesu i coachem rozwoju osobistego. Pod tytułowym skrótem kryją się główne założenia programu: cierpliwość, inspiracja, spokój, zrozumienie i asertywność. Każda z tych wartości ma swój osobny rozdział i ćwiczenia, które pomagają odnaleźć harmonię i osiągnąć stabilizację wewnętrzną. 

źr. zdjęcia: www.treco.pl
Agata Sosnowska pracowała w warszawskich korporacjach na stanowiskach kierowniczych i trenerskich. Przełomowym wydarzeniem w jej życiu był problem zdrowotny. Pewnego dnia trafiła do szpitala z objawami zaburzenia oddychania i bólem serca. To sprawiło, ze zmieniła swoje nastawienie, sposób życia i skierowala swoją uwagę na rozwój i spokój wenwętrzny.

Autorka prowadzi bloga "Coacha zapiski, czyli warsztaty z codzienności" Stworzyła warsztaty motywacyjne i kreatywnych szkoleń. Wśród jej pasji jest czytanie książek i gotowanie. Program "C.I.S.Z.A." stosuje w swoim życiu i zachęca do tego m.in. swoim poradnikem.

Na swojej stronie pisze: "Mój program stworzyłam z myślą o polepszeniu kondycji życia. Sprawdziłam go na sobie, na swoich bliskich i wiem, że pomaga on w procesie otwierania oczu na siebie samego i na świat, w którym się żyje. Cisza to dla mnie symbol dużej harmonii ducha. Mając w sobie Ciszę, jestem człowiekiem silniejszym i bardziej uważnym na to, co dzieje się we mnie i dookoła mnie".

Pomysł na program zrodził się w momencie, gdy opracowywała cykl szkoleń dla pracowników jednej z korporacji na temat rozwiązywania problemów w relacji z tzw. Trudnym Klientem. Doszła wówczas do wniosku, że Trudny Klient to pojęcie występujące nie tylko w relacjach sprzedawca - klient ale także matka - dziecko, partner - partnerka, pracodawca - pracownik i wiele innych. Jednak najbardziej dotkliwe skutki wywołuje nasz osobisty Trudny Klient w momencie zaniżania własnej oceny, narzekania, krytykowania, złości i negatywnego nastawienia wobec siebie. Dlatego powstał program C.I.S.Z.A., byśmy potrafili poradzić sobie z takim zachowaniem i dostrzegali możliwości jakie ofiarowuje nam życie.

Książka wypełniona jest ćwiczeniami i są one jej najważniejszą częścią. Wiedza teoretyczna stanowi ich uzupełnienie. Autorka proponuje, by wykonywać je po kolei, bez pośpiechu, każde w swoim tempie i potrzebnym czasie. Powstawały stopniowo, w różnych okolicznościach, inspirowane kontaktami z ludźmi, obserwacjami i własnymi przeżyciami. Mają formę testów, zestawów pytań, różnych zagadnień do rozważenia. Ich celem jest skłonienie do przemyśleń i refleksji. Pomagają przeanalizować swoje zachowanie, emocje, reakcje w relacjach z ludźmi i otaczającym nas światem. Uczą rozróżniać emocje, budować w sobie cierpliwość, pracować z celem, realizować marzenia, obserwować świat, ludzi, wyzwolić w sobie kreatywność, wyszukać inspiracje, rozpoznać blokady, które przeszkadzają nam w aktywnym działaniu
Całość została opracowana w przemyślany sposób i przekazana przystępnym językiem. Zaplanowana tak, by stanowiła materiał do przepracowania i przeanalizowania swojego życia, by odnaleźć możliwości jego zmiany na lepsze. Treść ujęta została w pięciu rozdziałach zwanych krokami. Każdy z nich  zaopatrzony jest w pomocnicze tabele, miejsca na notatki, listę przydatnych lektur i wskazówki. Dzięki temu powstał praktyczny poradnik, który wspiera nasze działania i motywuje do aktywnego czytania. Proponowany program pomaga przede wszystkim "usłyszeć samego siebie", wsłuchać się w swoje wnętrze, ciało i ujrzeć swoje otoczenie w nowym świetle. 

"C.I.S.Z.A to Twój płaszcz ochronny. Zakładając go na siebie możesz wyjść na spotkanie ze światem, bez obaw o jakość tego spotkania."

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2015
Format: 14,50 x 20,50
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Seria: Inspirio
Redakcja: Emilia Chmielewska


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).