niedziela, 24 marca 2013

13. Odczytywanie aury


Odczytywanie aury
Dla początkujących
Richard Webster


„Aura to fizyczny przejaw twojej duszy.”
Aura pojawia się wokół nas z chwilą pierwszego oddechu i towarzyszy nam przez całe życie. Nazywana „Oknem Duszy”, odzwierciedla stan naszego umysłu, emocji, zdrowia, samopoczucia. Gdy odczuwamy radość, przepełniają nas wzniosłe uczucia ona promienieje, rozszerza się i lśni jasnym blaskiem. Natomiast w chwilach naszego złego samopoczucia, negatywnych emocji, myśli – kurczy się, ciemnieje i robi się brudnoczerwona. Czy każdy może ją zobaczyć? Może jest to dar dla nielicznych i wybranych? Jak wygląda, czym się charakteryzuje, z czego się składa, co możemy wyczytać z aury? Na te i wiele innych pytań odpowiada Richard Webster w książce „Odczytywanie aury dla początkujących”.

Richard Webster jest znaną postacią na polskim rynku wydawniczym. Jego miejscem urodzenia jest Nowa Zelandia, gdzie mieszka z rodziną do dziś. Już w dzieciństwie interesował się psychologiczną stroną świata, widział więcej niż inni, fascynowała go ezoteryka i energetyczna strona życia. Jedną z jego pasji jest pisarstwo, którą realizuje do dziś. To o czym pisze opiera na własnym doświadczeniu, które zdobywa na licznych wyjazdach w czasie prowadzonych przez siebie szkoleniach i warsztatach. Swoją pierwszą książkę wydał w 1972 roku. W Polsce ukazało się kilka jego książek, m.in.  "Anioły i Duchowi Przewodnicy" a ostatnio w serii „dla początkujących”: "Obrona psychiczna" „Geomancja”, „Magia wahadełka”, „Magia koloru” .

W swojej najnowszej książce „Odczytywanie aury dla początkujących” autor stopniowo i przystępnie wprowadza nas w świat energii naszego ciała eterycznego. Jej treść została podzielona na 9 rozdziałów. Na początku poznajemy historię badań nad aurą, jak była ona postrzegana na przestrzeni wieków, sylwetki naukowców, którzy próbowali zrozumieć jej naturę. Obszernie omawia strukturę aury, z czego się ona składa, co ma na nią pozytywny i negatywny wpływ, czym charakteryzuje się dwójnia eteryczna, jak rozpoznać wampira energetycznego.

Richard Webster uczy wyczuwania aury poprzez ćwiczenia i metody, które stosował w czasie swoich kursów i wykładów. Podpowiada jak dostrzegać podstawowe kolory aury i czakr, by poczuć ich energię i interpretować to co widzimy. Opisuje kolory, ich znaczenie, charakterystykę, sposoby ich regeneracji. Uczy budowania świadomości koloru poprzez „Medytację tęczy” i dostrzeganie barwnej otoczki wokół przedmiotów. Dla tych, którzy, mimo ćwiczeń mają problem z zobaczeniem aury, autor pokazuje alternatywne, pomocnicze metody badania aury z wykorzystaniem różdżki i wahadełka. Dowiadujemy się też co to są czakry, jakie mają funkcje, jak je zrównoważyć i oczyścić z negatywnych energii a także, co się dzieje, gdy jakaś czakra źle funkcjonuje, jak określić stan swoich czakr, jaką muzykę zastosować i skutecznie medytować.

Ciekawym zagadnieniem jest też możliwość wyznaczania swojego celu życiowego na podstawie kolorów aury, określenie co powinniśmy robić a nawet spojrzenie w przyszłość. Uczymy się chronić aurę przed negatywnymi wpływami, uzdrawiać siebie kolorami, wzmacniać swój podstawowy kolor, przywracać mu jego naturalną wibrację. Energetykę aury możemy też  zmienić tak, by osiągnąć sukces i spełnić swoje pragnienia.


Przy każdym zagadnieniu autor często opowiada o swoich doświadczeniach ze swojego życia, z dzieciństwa, z kontaktów z klientem, podaje przykłady z kursów, wykładów. Dzięki temu łatwiej nam zrozumieć co możemy poczuć w trakcie wykonywanego ćwiczenia, co zobaczyć, czego doświadczyć. Udziela rad jak według niego najlepiej wykonywać daną czynność, sugeruje rozwiązania poszczególnych kwestii, by prawidłowo wykonać ćwiczenie, czy badanie. Opisuje przy tym swoją pracę z klientami, pokazuje jak on to robi, prezentuje swoje przykłady ze spotkań z ludźmi. Dzięki temu widzimy jak powinna wyglądać sesja z klientem przy odczytywaniu aury, jak prowadzić jej odczyt, by nie wyrządzić nikomu krzywdy.

Na zakończenie zamieszczone zostały trzy dodatki
1. Lista kolorów i ich podstawowe znaczenia
2. Słowa kluczowe przypisane do czakr.
3 Słownik pojęć zawartych w książce.

Aura – świetlista otoczka okrywająca nasze ciało fizyczne jest odzwierciedleniem naszego życia, naszych myśli i emocji. Wiedza o niej może nam ułatwić wczesne zdiagnozowanie choroby, rozwinąć nasze zdolności, uniknąć niechcianych sytuacji czy spotkań a jednocześnie poprzez dbanie o higienę energetyczną ciał subtelnych pielęgnujemy też naszą duszę.


Książkę można kupić w sklepie

Ilość stron: 192
Oprawa: miękka
Format: A5 - 145x205mm
Rok wydania: Luty, 2013

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).