czwartek, 7 listopada 2013

36. Twórcza Wizualizacja

Twórcza wizualizacja dla początkujących
Osiągaj cele i spełniaj marzenia
Richard Webster Każdego dnia przez nasz umysł przebiega tysiące myśli o różnym natężeniu, które często tworzą chaos w naszej głowie. Są one często bezproduktywne, zabarwione emocjami, z negatywnym nastawieniem. Nic dziwnego, że życie z takim „bałaganem” w głowie jest trudne i niesatysfakcjonujące. Wiele osób nie uświadamia sobie, że każdy z nas tworzy swoją rzeczywistość poprzez to w jaki sposób myśli o sobie i innych. Chcieliby zmienić życie na lepsze ale z różnych względów im się to nie udaje. Dlaczego tak się dzieje, że jedni osiągają swoje cele bez problemu a inni mają z tym trudności? Jak spełnić swoje pragnienia? W jaki sposób kontrolować myśli by były one ukierunkowane na sukces? Jak przyciągnąć do swojego życia to o czym marzymy?  Pozytywne nastawienie, odpowiednie podejście do życia, świadomość to tylko niektóre elementy kreatywnego tworzenia rzeczywistości. Pomocną techniką w wykorzystaniu potęgi umysłu jest wizualizacja, która wykorzystuje umiejętność kreowania obrazów w umyśle tak, by w efekcie zmaterializowało się to o czym marzymy.

„Twoje myśli tworzą rzeczywistość. Kiedy je zmienisz i skupisz się na tym, czego chcesz od życia, zdobędziesz siłę na to, aby uczynić je takim, o jakim zawsze marzyłeś” – to dla wielu wydaje się nierealne. Richard Webster w swojej książce pt. „Twórcza wizualizacja” pokazuje, że wszystko jest możliwe jeśli tylko czegoś naprawdę chcemy. Zapewnia on, że  technika ta jest jedną ze skuteczniejszych metod tworzenia swojego życia. W swoim poradniku uczy krok po kroku tej umiejętności, opowiada o sobie, swoich doświadczeniach z wizualizacją. Dowiadujemy się jak ważna jest siła wiary, przekonań, środowiska w jakim żyjemy. Uczy testowania swojego ciała, by rozpoznać jakie emocje wzbudza w nas konkretna myśl, na co zwrócić uwagę przy wyobrażaniu sobie celu. Poznajemy poszczególne elementy kreowania poprzez obrazy: odpowiednie nastawienie, sposób myślenia, pragnienia, afirmacje, którym poświęcony jest osobny rozdział. Jednocześnie radzi jak pokonać trudności i przeszkody, które mogą się pojawić, gdy zaczynamy pracować z kreatywnym myśleniem. W jednym z ostatnich rozdziałów przedstawił 25 sposobów na poprawę życia używając twórczej wizualizacji. Każdy z nich jest opisany w kilkunastu zdaniach w krótkich podrozdziałach. Na końcu każdego zagadnienia znajdują się odpowiednie afirmacje w zależności jaki aspekt jest omawiany.

 „Doceń swoje możliwości. Twoje marzenia mogą się spełnić. Wizualizuj, że osiągnąłeś już swój cel. Miej ten obraz nieustannie przed oczami i dąż do jego zrealizowania.”

Richard Webster jest niezwykle wszechstronnym ezoterykiem.  Posiada zdolności parapsychiczne, które wykorzystuje w swoim życiu do twórczej działalności m.in. pisarskiej. Książki tego autora są wiedzą zdobytą na różnych warsztatach, wykładach, które prowadzi on na całym świecie. Jest członkiem Gildii Hipnotyzerów, Stowarzyszenia Zawodowych Hipnoterapeutów, Międzynarodowego Rejestru Zawodowych Hipnotyzerów i Nowozelandzkiego Instytutu Psychoterapii i Hipnoterapii.

Osobiście lubię książki Richard’a Webster’a, który był jednym z pierwszych pisarzy, od których zaczęłam poznawać różne elementy związane z ezoteryką, poznawaniem siebie i świata duchowego. Mam na swojej półce ich wiele. Każda jego książka wciąga i dostarcza wielu ciekawych informacji i uczy praktycznego wykorzystania wiedzy. Język pisania jest lekki, zrozumiał i jasny. Nie narzuca on czytelnikowi swoich poglądów lecz pokazuje możliwości i zachęca do zastosowania. Podobnie jest z książką „Twórcza Wizualizacja”.  Dlatego chętnie sięgnęłam po jego najnowszą publikację jaka pojawiła się na polskim rynku.  Wiedza połączona została z praktycznym jej wykorzystaniem. Tekst przeplatany jest historiami z życia autora i jego pacjentów oraz wieloma ćwiczeniami, które stopniowo uczą doświadczać wizualizacji i efektywnie ją wykorzystywać. Są one łatwe w wykonaniu, bez konieczności stosowania dodatkowych sprzętów czy nakładów finansowych. Najczęściej wystarczy chwila ciszy, skupienia, relaksacji i zastosowanie wskazówek autora. Są na tyle proste i przyjemne, że w trakcie czytania książki można na  chwilę ją odłożyć i poświęcić chwilkę na ich wypróbowanie. Działają skutecznie na wyobraźnię, wyciszają i pomagają niemal namacalnie poczuć to czemu poświęcamy uwagę. Dlatego książkę dobrze jest czytać  np. w ulubionym fotelu i zaciszu domowym.Książkę można kupić w sklepie:


Rok wydania polskiego: 2013
Ilość stron: 200
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Seria: dla początkujących


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).