piątek, 8 marca 2013

7. Uzdrawianie duszy i ciała.Uzdrawianie duszy i ciała.
Schudnij z Doreen.
Doreen VirtueNadwaga to jeden z większych problemów współczesnego świata. Styl życia, wzrost konsumpcji, większe możliwości finansowe wiążą się z lepszym jedzeniem, które jednak spożywane jest w zbyt dużych ilościach. Niespodziewanie dostrzegamy, że nagle przybyło nam trochę kilogramów i często nie wiemy jak się ich pozbyć. Co jakiś czas słyszymy o nowej „cudownej” diecie, zaczynamy ją stosować, jesteśmy zachwyceni, bo widać efekt, lecz gdy tylko zakończymy ją, wszystko wraca do poprzedniego stanu. Powstaje pytanie: dlaczego nie mogę schudnąć? Stosowałam już tyle diet i żadna nie była skuteczna. Dlaczego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w  książce pt. „Uzdrawianie duszy i ciała. Schudnij z Doreen.”

Doreen Virtue jest doskonale znana polskim czytelnikom, którzy interesują się ezoteryczną stroną życia. To światowej sławy jasnowidz, doradca duchowy, terapeutka, doktor psychologii. Przede wszystkim dała się poznać jako ekspert od Aniołów. Wydała wiele książek dotyczących tego tematu i kart anielskich. W swojej pracy wykorzystuje różne techniki m.in. wizualizację, medytację, ćwiczenia fizyczne. Sama jest przykładem transformacji, dzięki której zawdzięcza swoje obecne sukcesy.

Książka „Uzdrawianie duszy i ciała” pomoże Ci zrozumieć dlaczego nie możesz schudnąć. Nie znajdziesz tu kolejnej diety i cudownych przepisów lecz  mnóstwo porad i sposobów na poradzenie sobie z własnymi problemami. Adresowana jest do kobiet i mężczyzn ale założeniem autorki jest to, że najczęstszymi klientami są właśnie kobiety, więc zwraca się w niej przede wszystkim do nich. Styl pisania Doreen Virtue jak zwykle jest klarowny, prosty i zrozumiały. To sprawia, że czyta się jej publikacje z przyjemnością. Do tego dobrej jakości papier, wyraźna czcionka i przyjemna graficznie okładka dopełniają całości. Treść podzielona jest na dwie części. Pierwsza pomaga zrozumieć przyczyny nadwagi, druga wskazuje jak się wyzwolić z obecnego stanu otyłości dzięki zmianie nie tylko stylu życia ale przede wszystkim  uzdrowieniu swoich emocji.

Autorka przekazuje swoją wiedzę opartą na doświadczeniu i relacjach kobiet, które borykały się z nadwagą, ale dzięki terapii i odpowiedniemu podejściu całkowicie zmieniły swoje myślenie, nastawienie do życia i problemów a dzięki temu są teraz szczęśliwymi osobami bez zbędnych kilogramów. Doreen Virtue odkryła przyczyny otyłości w czasie swojej pracy w roli psychoterapeutki w szpitalu psychiatrycznym dla kobiet. Zauważyła zależność między emocjonalną więzią z przeszłością, przebytymi traumami z dzieciństwa, nieprzyjemnymi zdarzeniami a objadaniem się ponieważ wiele kobiet swoje smutki i problemy rekompensuje jedzeniem. Widząc z jakimi dylematami walczą jej pacjenci, doszła do wniosku, że złe odżywianie połączone jest z psychiką i przeżytymi zdarzeniami. Powstała książka, która prezentuje zupełnie odmienne podejście do otyłości niż można spotkać to w wielu poradnikach dotyczących odchudzania.

Autorka opiera się na udokumentowanych badaniach – także na własnych – oraz na doświadczeniu wyniesionym z pracy terapeutycznej. Ta wiedza pomogła już wielu jej klientkom, więc jeśli do tej pory nic u Ciebie nie skutkowało, to warto poznać przyczynę i odpowiedzieć sobie : dlaczego? Oprócz wielu porad znajdziesz tu nieskomplikowane ćwiczenia, afirmacje i wizualizacje, które pomogą w uzmysłowieniu problemu i uzdrowieniu emocji. Doreen zapewnia, że to spowoduje, że zaczniesz przychylniej patrzeć na rzeczywistość, pozbędziesz się gniewu, lęku, uzyskasz poczucie bezpieczeństwa a to z kolei zmniejszy Twój apetyt na kolejną porcję jedzenia i w sposób naturalny zaczniesz tracić na wadze.
„Szczęśliwa osoba ma normalne ciało, a pożywienie jest dla niej jedynie źródłem energii niezbędnej do codziennego funkcjonowania. Jedzenie nie służy w takim przypadku rozrywce lub pocieszeniu.”
Książkę można kupić w sklepie
Ilość stron: 248
Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Rok wydania: 2012

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).