czwartek, 14 marca 2013

11. Świat nieograniczonych możliwości


Świat nieograniczonych możliwości
Sztuka życia marzeniami
Mike Dooley


Każdy z nas ma marzenia i chciałby je zrealizować ale często kończy się to tylko na pragnieniach. Czy zastanawialiście się dlaczego innym to się udaje? Skąd biorą się tzw. „ludzie sukcesu?” Co powoduje, że korzystają z bogactwa i możliwości jakie stwarza Wszechświat? Co nas ogranicza, co przeszkadza by żyć tak jak chcemy a nie tak jak musimy?

Książka „Świat nieograniczonych możliwości” Mike’a Dooley’a odkrywa przed nami wiedzę, która ułatwi zrozumienie odwiecznych praw wszechświata.

 Mike Dooley to dowód na to, że myśl jest potężnym narzędziem i dzięki niej możemy wiele osiągnąć. Jest znany z książki i filmu pt. „Sekret”, gdzie wystąpił jako jeden z ekspertów. Nie jest on typowym nauczycielem duchowym. Zanim zaczął uczyć innych jak zmienić swoje życie, był księgowym i pracował dla firmy Price Waterhouse, udzielał się na polu biznesowym. Założył Totally Unique Thought z zamiarem rozprowadzania duchowych podarunków i koszulek. Z czasem przekształciła się ona w działający do dziś inspiracyjno – filozoficzny internetowy klub przygodowy. Tak mówi o sobie:
„Byłem wychowywany jako katolik, ochrzczony i gorliwy ale w pewnym momencie stwierdziłem, że wiele nauk, zasad, rytuałów stoi w sprzeczności i, co ważniejsze, nijak się ma do wniosków, które intuicyjnie wyciągnąłem.”
Książka „Świat nieograniczonych możliwości” jest efektem projektu, który początkowo był nagrany jako audio na płytach CD i do dziś stanowi światowy bestseller. Teraz i my możemy poznać jego przesłania i porady jak uczynić nasze życie lepszym. Autor podkreśla, że  każdy z nas zasługuje na spełnienie swoich marzeń, na miłość, zdrowie, szczęście. Wszystkie odpowiedzi są w nas. Wystarczy ukierunkować myślenie na wybrany cel a życie stworzy nam warunki do zrealizowania go. Ta prawda wydaje się prosta i oczywista ale niewielu z nas ją sobie uświadamia.

Świat jest pełen możliwości, darów, szans, które możemy w każdej chwili wykorzystać. To my sami tworzymy rzeczywistość. Do przeprowadzenia zmian nie potrzeba wiele, nie musisz wkładać w to wiele wysiłku, środków finansowych. Wystarczy poznać zasady, które są odwiecznymi prawami, są z nami od zawsze ale zapominamy o nich lub nie uświadamiamy ich sobie. Jeżeli próbowaliście różnych metod bezskutecznie to być może przyczyna niepowodzeń były źle dobrane myśli.

Książek o kreowaniu życia, pozytywnym myśleniu powstało wiele i można by pomyśleć, że to jest kolejna publikacja powielająca schematy tego typu wydawnictw. Jednak autor przekazuje nam wiedzę  w nieco inny sposób. Opiera się na  swoich doświadczeniach, opowiada jak zmiany zachodziły w nim samym, jak zmieniło się jego życie dzięki odpowiedniemu ukierunkowaniu myśli. W każdym rozdziale zawarte są istotne kwestie z różnych dziedzin naszego życia: miłość, praca, zdrowie, finanse. To nie tylko poradnik życia ale też wiedza, która wyjaśnia jak działa myśl i jak ważną rolę spełnia w naszym życiu.


Książka Mike’a Dooley’ porusza wiele zagadnień, wyjaśnia schemat ich funkcjonowania i jak sobie z nimi poradzić. Dowiesz się m.in. co nas ogranicza w uzyskaniu upragnionego celu, jakie blokady i przekonania niesiemy z przeszłości, w jaki sposób radzić sobie z chorobami, co zrobić by znaleźć odpowiedniego partnera i stworzyć udany związek, jak ważna jest moc słowa i w końcu jak spełnić swoje marzenia. Na ponad 270 stronach znajdziesz praktyczne wskazówki, ćwiczenia, porady dotyczące praktycznego wykorzystania zawartej w książce wiedzy, która uzupełniona jest wyszczególnionymi ważnymi przemyśleniami, sentencjami  podkreślającymi istotną myśl danego tematu. Na koniec autor umieścił dział „Narzędzia i Techniki” z praktycznymi ćwiczeniami oraz „Pytania i Odpowiedzi”.
Zatem warto zapamiętać: „Okazja nie puka do naszych drzwi tylko raz. Okazja puka do naszych drzwi w każdej chwili, każdego dnia, do każdego z nas.”
Książkę można kupić w sklepie


Ilość stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: B5
Rok wydania: 2012

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).