wtorek, 26 lipca 2016

109. - "Feng shui w twoim domu"


Feng shui w twoim domu
Richard Webster


„Kiedy żyjemy w harmonii zresztą istnienia, 
nasze życie toczy się gładko i łatwiej nam osiągać zamierzone cele.”

Poszukując swojego miejsca na ziemi kupujemy nieruchomość zwracając uwagę na jej wygląd, funkcjonalność i wrażenia estetyczne oraz ekonomiczne. Natomiast nie zwracamy uwagi na położenie domu, jego ukierunkowanie i energetykę. Nasi przodkowie, zanim gdziekolwiek się osiedlili, sprawdzali teren, badali czy jest to zdrowa okolica, przyjazna dla zwierząt i ludzi. Dopiero po takim rozpoznaniu budowano grody i osady. Dziś domy powstają w przypadkowych miejscach a ich wnętrza urządzane są według panującej mody. Wnętrze często wygląda ładnie lecz energia nie płynie w nich harmonijnie i bez przeszkód. Można to zmienić dzięki dawnej wiedzy, która została przekazana w książce „Feng shui w twoim domu”, którą napisał Richard Webster.

źr. zdjęcia: en.wikipedia.org
Richard Webster to niezwykle twórczy autor o szerokiej gamie zainteresowań. Obdarzony został zdolnościami mediumicznymi i parapsychologicznymi, które wykorzystuje w swojej karierze pisarskiej. Do tej pory napisał siedemdziesiąt pięć książek. Wśród nich jest wiele bestsellerów, z których wiele ukazało się także w Polsce. „Anioły i duchowi przewodnicy”, „Twórcza wizualizacja dla początkujących”, „Encyklopedia Aniołów”, „Współczesna Mowa Ciała” czy „Jak przyciągnąć szczęście”. Pochodzi z Nowej Zelandii, gdzie mieszka razem z żoną i rodziną. 

„Nieważne, czy mieszkasz w zwykłym mieszkaniu w bloku, w apartamencie typu studio czy w pokoju w akademiku, drobne modyfikacje twojej przestrzeni życiowej mogą odmienić ci życie.”

Feng shui to starożytna chińska nauka znana już w neolicie, lecz trudno jest określić jej początki. Jego zasady opierają się na uważnej obserwacji otoczenia, sił przyrody, świata, kształtów oraz ich wpływu na człowieka i ich wzajemnych zależności. Na tej podstawie powstała wiedza, która dawniej była zastrzeżona dla elity cesarskiej. Dziś feng shui jest szeroko znane także na Zachodzie i dostępne dla każdego, kto chce zgłębiać jego tajniki. Wokół niego narosło wiele mitów i nieporozumień. Najczęściej kojarzone jest z ustawianiem różnych remediów i aranżacją przestrzeni w domach. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Richard Webster pokazuje, że wieszanie dzwoneczków, różnych gadżetów mających przyciągnąć szczęście to nie jest najważniejsza sprawa w urządzaniu swojego otoczenia. Uwzględnia fakt, że nie wszyscy mieszkają w korzystnie zbudowanych domach. Większość ludzi żyje w mieszkaniach i są skazani na warunki zastane przy jego zakupie. To stwarza trudności z przeprowadzeniem radykalnych zmian, jakie być może zaleciłby chiński ekspert feng shui. Takim osobom trudno jest przystosować jego zasady do indywidualnych warunków bytowych. Dzięki wskazówkom autora możemy skorzystać z jego wiedzy oraz doświadczeń i wprowadzić, często niewielkie zmiany w swoich czterech ścianach, by poprawić energetykę swojego otoczenia. 

„Kiedy tworzymy w mieszkaniu „dom”, a nie tylko miejsce do spania, robimy według zasad feng shui krok w dobrym kierunku”

Poradnik jest niewielkiego formatu i ma tylko 168 stron, lecz zawiera wiele przydatnych, konkretnych porad, bez zbędnego rozpisywania się. W bardzo przystępnym stylu autor wprowadza nas w świat feng shui, bazując na swoich doświadczeniach i podając wiele przykładów ze swojej praktyki zawodowej. Swoją wiedzę uzupełnia rysunkami i tabelkami. Dzięki temu książka jest przejrzysta, łatwa w czytaniu i nie nużąca. Pochodzi z serii „Feng shui” w której Richard Webster podaje sposoby wzmocnienia energetyki w mieszkaniu bez dużych nakładów finansowych i wysiłku. 

Wskazuje na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania, jak ustawić meble w poszczególnych pomieszczeniach, w jaki sposób zneutralizować oddziaływanie negatywnej energii, pomaga określić korzystne indywidualne kierunki świata. Dowiadujemy się więcej o energii chi, zasadzie Yng i Yang, zwierzętach otaczających nasze miejsce zamieszkania, żywiołach, ich najważniejszych cechach i zależnościach. Poznajemy cztery miejsca korzystne i niekorzystne, nasz osobisty trygram i sposób wykorzystania tej wiedzy w praktyce dla indywidualnych potrzeb. Omówione zostały także poszczególne pomieszczenia mieszkalne pod kątem oceny feng shui z ich ważnymi funkcjami, kierunkami, ustawieniem sprzętów, kolorystyki i poprawy przepływu energii. Bardzo pomocne są załączniki na końcu książki. W pierwszym zostały zamieszczone żywioły i znaki dla osób urodzonych w latach 1900 – 2020, natomiast w drugim: wykaz trygramów osobistych z przypisanymi do nich latami urodzenia. 

„Feng shui we wnętrzu mieszkania jest dla jego mieszkańców ważniejsze od tego na zewnątrz.”

Feng shui nazywam przestrzenną akupunkturą gdyż pomaga wprowadzić do naszego otoczenia ruch energii życiowej. Urządzając mieszkanie warto zadbać o równowagę i harmonię otoczenia, by przebywanie w takiej przestrzeni stwarzało nie tylko estetyczne wrażenie ale też zapewniało nam poczucie bezpieczeństwa, stabilności i spokoju. Dobrze urządzone poszczególne pomieszczenia sprawia, że czujemy się w nim dobrze, chętnie spędzamy w nim czas, wspiera nas pod każdym względem. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 1998
Ilość stron: 168
Wymiary: 12 x19,5x0,9 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Juliusz Poznański
Redaktor: Anna Strożek
Korekta: Aneta Bujno
Tłumacz: Zuzanna Kaszkur
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski
Oryginalny tytuł: Feng Shui for Your Apartment

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).