poniedziałek, 4 lipca 2016

107. - "Emocjonalny detoks"


Emocjonalny detoks
Jak uwolnić się od negatywnych emocji i odzyskać swój wewnętrzny blask
Doreen Virtue 


„Nasz wewnętrzny blask gaśnie, gdy nie potrafimy cieszyć się własnym towarzystwem.”

Trudne sytuacje życiowe odciskają swoje piętno w naszych umysłach i przygaszają nasz wewnętrzny blask. Śmierć kogoś bliskiego, strata pracy, nieudany związek czy jakiekolwiek stresujące wydarzenie powodują wyzwolenie negatywnych emocji. To sprawia, że pozostaje w nas wspomnienie, które powoduje przyciąganie podobnych, dramatycznych doświadczeń. Dlaczego tak się dzieje? Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami i emocjami? Co robić, by nie być magnesem dla nieszczęśliwych okoliczności? Jak uwolnić się od traumatycznych przeżyć i prowadzić szczęśliwe życie? O tym możemy dowiedzieć się z książki pt. „Emocjonalny Detoks” napisanej przez znaną specjalistkę od Aniołów – Doreen Virtue, która odsłania nam swoje nowe oblicze jako doświadczona psychoterapeutka.

www.healyourlife.com
Doreen Virtue ma tytuł licencjata, magistra i doktora w dziedzinie doradztwa psychologicznego. To światowej sławy jasnowidz, doradca duchowy i terapeutka. Zyskała popularność poprzez publikacje dotyczące aniołów, wróżek, elfów, bogiń i wielu innych mistycznych energii. W swojej pracy wykorzystuje różne techniki m.in. wizualizację, medytację i ćwiczenia fizyczne. Prowadzi warsztaty dla osób chcących nawiązać kontakt z duchowymi pomocnikami oraz cotygodniową audycję w radio. Występowała wielokrotnie w takich programach jak „Oprah”, „Good Morning America” i CNN. Jest wieloletnią aktywistką zaangażowaną w działalność charytatywną i ruchy wspierające ochronę środowiska oraz walczące o sprawiedliwe traktowanie zwierząt. Jest autorką ponad pięćdziesięciu książek i wielu talii kart na tematy duchowe. Wiele z nich zostało wydanych w Polsce, m.in. "Totalne oczyszczanie z Aniołami"„Przesłania anielskie", "Dar od Aniołów", "Anielskie Wsparcie w miłości" , "Anielska Odpowiedź", "Anielski Tarot", "Uzdrawianie duszy i ciała" czy "Zachcianki pod kontrolą" 

okładka oryginału
źródło zdjęcia:
shop.angeltherapy.com
Książka „Emocjonalny Detoks” została podzielona na trzy części i 15 rozdziałów, w których przechodzimy od teorii do praktyki, poznając lepiej siebie i ucząc się odpowiednich zachowań oraz stylu życia. Została napisana przejrzyście, konkretnie i przystępnie, mimo że porusza zagadnienia z kręgów naukowych oraz psychologicznych. Doreen Virtue pisze z charakterystycznym dla siebie wdziękiem, empatią i prostotą. Umiejętnie przedstawia poszczególne zagadnienia używając zrozumiałego języka, co zachęca do wgłębiania się w przedstawianą wiedzę.

Poznajemy psychologiczne podłoże dramatu, traumy i stresu, ich wpływ na chemię ciała, mózgu i duszy, czynniki powodujące występowanie takich przeżyć i doświadczeń. Doreen wykazuje, że możliwe jest uzależnienie się od dramatu tak jak od innych czynników np. alkoholu czy hazardu. Analizuje przyczyny powstawania tego rodzaju doświadczeń, ich wpływ na nasz organizm i na nasze życie. Okazuje się, że odpowiadają za to histamina oraz hormony stresu: adrenalina i kortyzol. Ich nadmiar powoduje zachwianie równowagi w organiźmie i w efekcie powstaje podatność na uzależniające zachowania i sytuacje. Poznajemy dokładnie ich działanie, zadania i skutki ich nadmiaru. 

Autorka zamieszcza test na Iloraz Dramatu, który pozwala ocenić stopień objawów potraumatycznych i podatność na stres. Opisuje zachowania i objawy, które gaszą nasz wewnętrzny blask. Pomaga rozpoznać toksyczne wzorce rządzące naszym życiem, uczy bycia świadomym siebie i podpowiada w jaki sposób odzyskać swój wewnętrzny blask. Podchodzi do tematu nie tylko od strony fizycznej ale też duchowej i psychicznej. Przedstawia badania naukowe, które potwierdzają jej spostrzeżenia i pomagają zrozumieć to co nas spotyka. Doreen oszczędza nam długich opisów eksperymentów i wyników badań. Powołuje się na publikacje niektórych ekspertów, przytaczając ich prace i wnioski, lecz służą one jedynie jako dodatek do prezentowanych zagadnień. 

„Nie traktuj niczego osobiście, ponieważ działanie innych ludzi są odzwierciedleniem ich samych, a nie ciebie.”

Autorka wręcza narzędzia pomagające ujarzmić własne negatywne emocje, wyzwolić się spod uzależniającego schematu i wyrażenia swojego prawdziwego Ja. Udziela wskazówek, które pomagają zmienić podejście do życia i skutecznie wyeliminować z niego dramatyczne sytuacje. Podpowiada jak wyciszyć umysł, pozbyć się negatywnych projekcji, pozbyć się poczucia winy, jak nie ulegać presji czasu. Przedstawia metody radzenia sobie ze stresem i oczyszczania z dramatycznych uzależnień poprzez zastosowanie pięciu kroków prowadzących do uzdrowienia wewnętrznego. 

Dużo uwagi poświęca histaminie zawartej w pożywieniu, gdyż wpływa ona na nasz stan emocjonalny. Doreen proponuje wprowadzenie diety niskohistaminowej i wymienia produkty, których należy unikać. Wykazuje zależność między stresującym trybem życia a nadwagą, Uważa, że można pozbyć się w sposób naturalny zbędnych kilogramów w momencie, gdy przywrócimy swój wewnętrzny blask. 

„Światło, które zagości w twoim życiu sprawi, że będziesz się czuć i wyglądać o wiele lepiej”

Książka jest motywującym poradnikiem, który może być wsparciem dla wielu osób, gdyż stres jest często towarzyszy różnym wydarzeniom. Doreen pokazuje, że stres, intensywny tryb życia, ciągły pęd za sukcesem i karierą powodują, że jesteśmy podatni na negatywne emocje i zranienia. W trudnych chwilach często stajemy się „kłębkiem nerwów”, nie umiemy zapanować nad sobą, wybuchamy złością, płaczem i paniką. Uważa, że taka sytuacja jest związana z przeżytymi dramatami, stresem i traumą. Absorbują one nasze myśli i tkwią w naszej podświadomości. Rozpamiętujemy to co nam się przydarzyło, obwiniamy siebie, uzależniamy się od innych. To sprawia, że nasze wewnętrzne światło przygasa a my czujemy się zmęczeni, przytłoczeni codziennością, nie umiemy się skoncentrować, przestajemy cieszyć się życiem i zaczynamy chorować.

Oczyszczenie się z dramatów spowoduje, że poczujemy się silniejsi, uwierzymy w siebie, odzyskamy pewność siebie, spokój umysłu a dzięki temu wydarzenia z przeszłości nie będą miały nad nami władzy. Doreen przekonuje, że dzięki przedstawionej wiedzy i poradom możemy nauczyć się wprowadzić równowagę emocjonalną, cieszyć się każdą chwilą i prowadzić spokojne, pełne blasku życie.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Wymiary: 13.5 x 20.5 cm
Ilość stron: 256
Redaktor prowadzący: Juliusz Poznański
Redakcja: Małgorzata Szewczyk
Korekta: Radosław Kuleszewicz
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski
Tytuł oryginalny: Don't Let Anything Dull Your Sparkle


2 komentarze:

 1. Swietna pozycja, miałam okazję przeczytać ją w oryginale. Nigdy nie pomyślałabym ze histamina zawarta w jedzeniu tak kolosalne ma znaczenie dla mnie. Przez dwa lata nie mogłam zgubić zbędnych 3 kilogramów,mimo ćwiczeń i diety. Dopiero gdy czytając ta książkę uświadomiłam sobie ze pewne pokarmy zle na mnie działają. Np,szpinak i ser pleśniowy. Nie dość że po zjedzeniu miała bóle głowy i brzucha,wydęło mnie to ...nie wiedząc czemu,płakałam! Gdy tylko zaczęłam eliminować pokarmy które mi nie służyły,schudłam..4 kilo ! A przy tym oczyściłam przestrzeń z toksycznych relacji.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że potwierdzasz moją opinię o książce i skuteczność zawartych w niej metod. Dziękuję za odwiedziny :) Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).