poniedziałek, 18 lipca 2016

108.-"Bezgraniczna otwartość"

Bezgraniczna otwartość
Pozwól boskości kierować twoim życiem 
Tosha Silver 


„Szczęśliwe zbiegi okoliczności są sposobem Boga na zachowanie anonimowości.”

www.amazon.com
Tosha Silver jest z pozoru zaprzeczeniem powszechnego wizerunku osoby uduchowionej kroczącej z Bogiem pod rękę. Patrząc na jej krótkie, rude włosy i ciało pełne tatuaży można odnieść zupełnie przeciwne wrażenie. Z reguły oceniamy ludzi po wyglądzie i dlatego nie jednej osobie byłoby trudno przypisać autorce wnętrze pełne światła. Tymczasem jest ona niezwykłą postacią, pełną miłości, empatii, zrozumienia i wrażliwości. Swoją piękną duszę ukazała w książce pt. „Bezgraniczna otwartość”.

Tosha pochodzi z rodziny żydowskiej ale nie jest związana z żadną religią. Czuje silną więź z Buddą, Panem Sziwą, Ganeszą, Kali, Szekiną a od dzieciństwa z Jezusem. Ukończyła Uniwersytet Yale na wydziale literatury angielskiej, ale w trakcie studiów odkryła jogę, filozofię z nią związaną i metafizykę. Od 2009 roku pisze o duchowości dla portalu examiner.com. Od 30 lat uczy ludzi na całym świecie metod połączenia się z Boską miłością. Jej ścieżka zawodowa wiąże się ściśle z astrologią, która jest tłem dla historii przedstawionych w książce. Przez 25 lat interpretowała horoskopy dzięki czemu przeprowadziła tysiące sesji, w czasie których poznała przeróżne problemy swoich klientów. To stało się podstawowym tłem dla książki „Bezgraniczna otwartość”, w której zebrała wiele wspaniałych anegdot i epizodów zarówno z własnego życia jak i swoich klientów. Wybrane historie często zaczynają się krótką charakterystyką klienta pod kątem astrologicznym. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: www.amazon.com
W swoje interpretacje horoskopów zaczęła wplatać zasady Boskiego Porządku, o której przeczytała w książce napisanej w pierwszej połowie XX wieku przez Florence Scovel Shinn pt. „Gra życia i jak w nią grać?” Podstawową kwestią Zasady Boskiego Porządku jest zaufanie do Siły Wyższej i poddanie się naturalnemu biegowi wydarzeń, bez wymuszania z naszej strony. Głosi ona, że: „Istnieje naturalny Uniwersalny Dostatek, który jest w stanie zaspokoić każdą potrzebę.” Wystarczy jedynie otworzyć się na pojawiające się wskazówki, znaki i nauczyć się akceptacji oraz uważności. 

„Tuż za drzwiami czeka na nas Boskość, która chce zostać naszym przyjacielem i nawigatorem choćby na jedno popołudnie.”

Od dzieciństwa wpaja nam się dogmaty oparte na lękach, bojaźni i bogobojności. Straszeni jesteśmy karą za grzechy, piekłem i gniewem Boskim. Na takich wzorcach myślowych opieramy swoją wizję Boga – jako srogiego pana z brodą, który wylicza nam nasze potknięcia i wymierza surowe kary za wszelkie przewinienia.

Tosha Silver pokazuje zupełnie odmienne oblicze Siły Wyższej. Uzmysławia czym jest Boskość i ufność w Boski Porządek. Utwierdza w przekonaniu, że możemy zawsze polegać na boskiej pomocy i zwracać się w każdej sprawie, gdyż Boski Porządek opiera się na miłości i zaufaniu. Pokazuje jak otworzyć się na boską energię i wsparcie, słuchać wewnętrznego głosu, zauważać znaki, rozluźnić się i wyrobić w sobie umiejętność oczekiwania na naturalny tok wydarzeń.

Książka nie jest publikacją religijną, lecz niezwykle duchową pełną wspaniałych historii, które wciągają jak dobra powieść i przekonują, że otwarcie się na Boskość sprawia, że w naszym życiu dzieją się cuda. Emanuje z niej mądrość, wrażliwość, miłość i pozytywna energia. To drogowskaz, który pokazuje jak odkryć swoje prawdziwe Ja, poradzić sobie z trudnymi osobami, wsłuchać się w siebie, osiągnąć upragniony cel czy uwolnić się z toksycznych związków, gniewu, poczucia krzywdy. „Rzeczy, które zostaną urzeczywistnione przez Wszechświat, 
gdy się z nim zsynchronizujemy, będą znacznie ciekawsze od tego, 
co próbujemy urzeczywistnić samodzielnie.” 
                                                                                - ADYASHANTI 

Autorka ujawnia swoje sposoby, które wielokrotnie wypróbowała i stosuje do dziś. W swojej praktyce doszła do przekonania, że możemy spotykać się z Bogiem w każdej chwili tak, jakbyśmy spotykali się z przyjacielem. Prezentuje techniki pomagające zsynchronizować się z Boskością, modlitwy, które można wykorzystać na każdą okoliczność oraz metody na radzenie sobie z problemami i emocjami. Uczy rozluźniania się i wyrobienia w sobie umiejętności oczekiwania i obserwowania sytuacji .

Metody są wplecione w tekst i nie są ujęte w osobnych rozdziałach. Dzięki poradom i przykładom z życia zyskujemy zupełnie nowe spojrzenie na relacje z Bogiem. Tosha przekonuje, że dostrzeganie jego obecności we wszystkim co robimy i czego doświadczamy sprawia, że zaczynamy z ufnością patrzeć w przyszłość. 

Idąc z Bogiem pod rękę możemy robić zakupy, sprzątać mieszkanie, spacerować, podejmować ważne i mniej ważne decyzje, podróżować ufając, że jesteśmy prowadzeni w najlepszy z możliwych sposobów i zawsze dotrzemy do celu. Nawet w najtrudniejszych chwilach nie jesteśmy zdani tylko na siebie. Gdy nawiążemy kontakt z Boskością, wówczas bezpiecznie wyjdziemy z każdej opresji. 

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Ilość stron: 240
Wymiary: 13.5x20.5x1.5 cm
Miękka ze skrzydełkami 
Redaktor prowadzący: Juliusz Poznański
Redakcja: Małgorzata Szewczyk
Korekta: Irena Piecha
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tłumaczenie: Maciej Lorenc
Wydawnictwo: Samsara 
Tytuł oryginału:Outrageous Openness: Letting the Divine Take the Lead


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).