poniedziałek, 13 czerwca 2016

106. - "Encyklopedia aniołów"


Encyklopedia aniołów
Richard Webster 


„Ilu aniołów istnieje? 
Tylu, ilu potrzeba.”

Anioły zostały stworzone, byśmy mogli żyć w harmonii i wzrastać ku boskości. Wiara w ich istnienie funkcjonowała już w starożytności. Postrzegano je jako istoty, które mogą swobodnie przemieszczać się między światem ludzkim i duchowym. Ich wizerunki często przedstawiają postacie ze skrzydłami, które emanują nieziemskim pięknem i miłością. Bez względu na kulturę, wiemy, że są to boscy posłańcy niosący nam światło, nadzieję i miłość. W trudnych chwilach przybywają, by pomagać ludziom w różnych sytuacjach. Zawsze możemy na nich liczyć lecz do którego mamy zwrócić się z określoną prośbą? W jaki sposób kontaktować się z nimi i jakie anioły nam ciągle towarzyszą? Dzięki „Encyklopedii aniołów” łatwiej będzie odnaleźć potrzebnego nam skrzydlatego opiekuna i zdać się na jego działanie.

źr. zdjecia:
confessionsofrealmindreaders.com
Richard Webster urodził się w Nowej Zelandii i tam mieszka do dziś ze swoją żoną i trójką dzieci. Jest znanym i niezwykle twórczym autorem wielu książek o tematyce ezoterycznej. W sumie powstało ich do tej pory siedemdziesiąt pięć, w tym wiele bestsellerów takich jak: „Magia Kolorów”, „Geomancja”, „Twórcza Wizualizacja”, „Obrona psychiczna”, „Anioły i duchowi przewodnicy” czy „Jak przyciągnąć szczęście” i „Współczesna Mowa Ciała”. Tematyką magiczną i ezoteryczną zainteresował się już w dzieciństwie, pasjonował się odkrywaniem psychologicznej strony ludzkiej natury i energetycznej strona życia. Obdarzony jest zdolnościami pisarskimi, mediumicznymi i parapsychologicznymi. Pracował jako mag, hipnotyzer sceniczny i hipnoterapeuta. Bardzo dużo podróżuje po całym świecie, dając wykłady oraz prowadząc warsztaty z różnych dziedzin parapsychologii.

Swoją najnowszą książkę poświęcił aniołom, w której zamieścił przegląd najważniejszych aniołów, ich funkcji, umiejętności i charakterystycznych cech. Dzięki informacjom zebranym przez autora możemy poznać te duchowe istoty, ich genezę na przestrzeni wieków i różnych kultur. Poznajemy 72 aniołów Szem ha-Meforasz, aniołów związanych z Tarotem, znakami Zodiaku, Zaratusztriańskich, planetarnych czy Domów Księżyca. Dowiadujemy się kim są Archonici, Archanioły, Elohimy, Awatary, Autorytety oraz czym jest Arka Przymierza, Księga Henocha, Gorejący Krzew czy JA JESTEM. Przedstawia 10 Archaniołów przypisanych do Drzewa Życia, chóry anielskie, Aniołów Stróżów i okresy czasowe, w których panują. Wymienia nie tylko poszczególnych boskich pomocników lecz także terminologię z nimi związaną. Opisuje krótko pojęcie angelizacji, angelolatrii, manicheizmu, Tetragramu czy JHWH. Ujmuje też anioły upadłe, siły demoniczne i antyaniołów, które próbują zwieść nas na złą drogę. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Wiedza jest niezwykle obszerna i została ujęta w osobnych rozdziałach, którym przypisane są kolejne litery alfabetu. Z łatwością można odnaleźć konkretną informację, gdyż zostały one ułożone alfabetycznie. Hasła są przedstawione przystępnie i konkretnie. Nie są to tylko krótkie, lakoniczne teksty, lecz często dłuższe opisy, w zależności od zagadnienia. Na końcu książki znajduje się dodatek, w którym autor przedstawia cztery sposoby przywołania i skontaktowania się z Aniołem Stróżem. Podpowiada w jaki sposób przygotować się do rytuału, jak stworzyć świętą przestrzeń i wyrazić swoją prośbę. 

Utwierdza nas w przekonaniu, że anioły zostały powołane, by wspierać nas w Ziemskiej wędrówce i opiekują się nami w każdej sytuacji. Udzielają wskazówek, podają pomocną dłoń, wskazują właściwy kierunek. Ilu istnieje aniołów – nie wiadomo lecz możemy być pewni, że pozwalając im na wkroczenie do naszego życia sprawiamy, że jest ono łatwiejsze, gdyż rozwijamy się duchowo, wzrastamy w boskiej sile i odnajdujemy wewnętrzny spokój. 

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania angielskiego: 2009
Rok wydania polskiego: 2016
Wymiary: 14.5 x 20.5 cm 
Ilość stron: 280
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Juliusz Poznański
Redakcja: Agnieszka Piktel
Tłumaczenie: Lidia Russel
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski
Korekta: Paulina Potrykus – Woźniak, Juliusz Poznański
Tytuł oryginału: Encyclopedia of angels

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).