poniedziałek, 17 października 2016

116. - "Przebaczanie z aniołami"


Przebaczanie z aniołami
Jak korzystać z mocy aniołów, by się uwolnić, uzdrowić i doświadczyć cudów 
Kyle Gray 


„Przebaczenie to głęboka akceptacja tego, że miłość jest wszystkim, co istnieje.”

Wybaczenie dla większości osób stanowi poważną przeszkodę do pokonania. Potrafią przez wiele lat nosić zadrę w sercu, która nie pozwala w pełni cieszyć się życiem. Poczucie winy, żal, pojawiające się wątpliwości ale też złość, gniew, frustracja to blokady, które utrudniają przebaczenie i sprawiają, że takie osoby stają się niewolnikiem własnych, negatywnych emocji, z których trudno im się wyzwolić. Jak sobie z tym poradzić? W jaki sposób uwolnić się od bólu i ponownie być pełnym radości? Możemy szukać różnych rozwiązań lecz najłatwiej dokonamy tego z pomocą aniołów. Książka „Przebaczanie z aniołami” podpowiada jak możemy współpracować z anielskimi energiami i Wniebowstąpionymi Mistrzami, by ponownie wejść na ścieżkę miłości.

źródło zdjęcia: www.kylegray.co.uk
Kyle Gray jest młodym człowiekiem, pełnym tatuaży i z dojrzałą duszą. Napisał pięć książek, w tym „Modlitwy do Aniołów” i „Szepty Aniołów” i stworzył dwie talie anielskie: „Anioły Modlitwy” i „Strażnicy Światła”. Zyskał popularność jako „Zaklinacz Aniołów.” Jego przygoda z aniołami zaczęła się, gdy skończył 15 lat. Wówczas z okazji urodzin otrzymał w prezencie od swojej mamy talię kart anielskich. Zaczął interesować się aniołami i szukał informacji na ich temat. Lata szkolne były dla niego trudnym okresem, gdyż często czuł się osamotniony i skrzywdzony. Chciał być akceptowany i lubiany lecz nie przychodziło mu to z łatwością. W pewnym momencie zrozumiał, że wybawieniem z tej sytuacji jest przebaczenie innym a przede wszystkim sobie. Pomogły mu w tym anioły, dzięki którym odzyskał radość życia. 

„Każdy człowiek jest dosłownie święty. W chwilach pełnych strachu zapominamy o swojej boskości. Możemy jednak szybko odzyskać z nią kontakt, jeżeli przypominamy sobie, że tylko miłość jest prawdziwa!”


talia "Strażnicy Światła
www.kylegray.co.uk
Jego najnowsza książka „Przebaczenie z aniołami”, nawiązuje swoim wyglądem do dwóch poprzednich, przynajmniej w wydaniu polskim. Okładki oryginałów nie są już takie spójne, jednak wersja, którą proponuje wydawnictwo Illuminatio bardziej podkreśla je jako całość. „Szepty Aniołów” miały kolorystykę niebieską, „Modlitwy Aniołów” - pomarańczową a „Przebaczanie z Aniołami”- zieloną. Natomiast czcionki i ich układ jest taki sam we wszystkich wydaniach. Przedmowę napisała Gabrielle Bernstein, przyjaciółka Kyle'a i autorka takich bestsellerów jak: „Szczęście to twój wybór” czy „Możesz czynić cuda.” 

Osobiście uwielbiam książki o aniołach, więc z chęcią sięgnęłam po kolejną publikację Kyle'a Gray'a, gdyż ma on własne doświadczenia z nimi. „Przebaczanie z Aniołami” także zostały oparte na jego własnych historiach, dzięki temu jest ona wiarygodna i autentyczna. Anioły niejednokrotnie pomagały mu w różnych sytuacjach. W wersji anglojęzycznej nosi tytuł „ Wings of Foregiveness” czyli „Skrzydła Przebaczenia” a na okładce został zamieszczony wizerunek Archanioła Jeremiela, którego autor nazywa „cudotwórcą”. O nim i innych naszych pomocnikach dowiadujemy się w kolejnych rozdziałach książki.

Kyle zabiera nas w duchową podróż do własnego wnętrza i odkrywa przed nami piękno, które jest w każdym z nas. Jako młody człowiek odkrył, że anioły chętnie udzielają swojego wsparcia w tym procesie. Swoją wiedzę i natchnienie czerpie nie tylko z osobistych przeżyć ale też od aniołów, z „Kursu Cudów” i pism gnostyckich. Ich fragmenty dopełniają prezentowaną treść. Są motywem przewodnim książki i podstawą do zrozumienia naszej istoty.

Autor ma wokół siebie wielu anielskich towarzyszy, mistrzów duchowych, bogów i bogiń. Niektórych z nich opisuje ukazując ich możliwości w poszukiwaniu przebaczenia. Szczególną uwagę przywiązuje do postaci Marii Magdaleny, o której możemy dowiedzieć się bardzo ciekawych informacji, których nie znajdziemy np. w Biblii. Poza nią poznajemy jej cudowne anioły Myriam, Anioły Przebaczenia i Wniebowstąpionych Mistrzów.

Kyle podpowiada jak utrzymać pozytywne myśli, dbać o ich jakość, uwolnić się od poczucia winy, żalu i wstydu, przestać oceniać innych, radzić sobie z nieprzyjemnymi sytuacjami wywołującymi strach i dostrzec w każdej istocie boskie światło. 

Analizuje przebaczenie pod kątem wpływu tego procesu na ciało, umysł i duszę. Pomaga uwolnić się od lęku, strachu i więzów żalu, frustracji, gniewu jakie towarzyszą w chwilach zranienia, zdrady czy ataków psychicznych. Uświadamia, że wybaczenie to niezwykle głęboka ewolucja, która uzdrawia naszą duszę i życie. Nie jest to łatwy proces lecz konieczny, byśmy mogli cieszyć pełnią życia.

Podkreśla, że każdy z nas ma w sobie boskość a nasi aniołowie zawsze są u naszego boku, by wspierać w różnych sytuacjach. Przez całą książkę przewijają przykłady z życia autora i jego klientów. Towarzyszymy mu w wielu sytuacjach i poznajemy jak ważne jest uporządkowanie własnego wnętrza. Całość uzupełniona jest wieloma, modlitwami, afirmacjami i ćwiczeniami pomagającymi w kontaktach z aniołami i innymi istotami duchowymi.

„Przebaczenie to uroczystość, podczas której anioły tańczą z radością.”

Przebaczenie rozumiane jest najczęściej jako forma przeprosin, darowania win, słowami, które kierujemy do drugiej osoby. Kyle pokazuje, że jest to znacznie głębszy proces niż wypowiedzenie „przepraszam” czy „przykro mi” albo „wybaczam ci”. Dzięki niemu oczyszczamy się z negatywnych energii, akceptujemy siebie i zaczynamy dostrzegać, że wszyscy pochodzimy z tego samego Źródła. To akt, który wpływa na naszą duszę, rozświetla ją, sprawia, że ponownie odnajdujemy w sobie miłość i patrzymy na wszystko z poziomu serca. To najlepszy prezent jaki możemy ofiarować sobie. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania angielskiego: 2015
Wymiary: 14.5 x 20.5 cm
Ilość stron: 296
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Juliusz Poznański
Redakcja: Anna Strożek
Tłumaczenie: Maciej Lorenc 
Korekta: Ewa Popielarz
Projekt okładki: Krzysztof Kibart
Tytuł oryginału: Wings of Foregiveness: Working with the Angels to Release, Heal and Transform

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).