piątek, 7 października 2016

114. - "Alchemia snów"


Alchemia snów
Wewnętrzne przebudzenie i transformacja rzeczywistości 
Ted Andrews

„Każdy dzień jest przygodą, podobnie jak każda noc.”

Dawno, dawno temu ludzie posiadali niezwykłą umiejętność – byli zmiennokształtni i bez problemu potrafili dostosować swoją energię do pojawiających się okoliczności, zarówno na płaszczyźnie duchowej jak i fizycznej. W zależności od potrzeby czy sytuacji stawali się tym kim chcieli, z łatwością porozumiewali się z innymi, byli kreatywni i bez problemów zmieniali swój negatywny nastrój na pozytywne emocje.

Dziś zapomnieliśmy o tych zdolnościach, gdyż zbyt mocno jesteśmy zakorzenieni w materialnym świecie. Dla wielu osób zmiennokształtność brzmi jak fantazyjne mrzonki lecz Ted Andrews przekonuje, że można się jej ponownie nauczyć wykorzystując do tego sny, które pełnią istotną rolę w naszym życiu. Nie są tylko przypadkowymi obrazami pojawiającymi się w naszym umyśle lecz niosą ze sobą mnóstwo informacji. Umiejętność ich rozszyfrowania pozwala wykorzystać tę wiedzę na własną korzyść. Sekrety marzeń nocnych przybliża  książka pt. „Alchemia snów”

źr. zdjęcia: www.controverscial.com
Ted Andrews to nieżyjący już autor bestsellerów, który był szamanem, nauczycielem w dziedzinie metafizyki i certyfikowanym medium duchowym. Żył w latach 1952 – 2009. Zajmował się analizą przeszłych wcieleń, interpretacją aury, numerologią, tarotem, kabałą. Pomagał ludziom odkrywać swój wewnętrzny potencjał na licznych seminariach, wykładach, warsztatach oraz sympozjach. Praktykował także hipnoterapię, akupresurę i ziołolecznictwo oraz uzdrawianie za pomocą dźwięków, muzyki i głosu. Napisał wiele książek o tematyce metafizycznej, ezoterycznej oraz publikował w różnych czasopismach metafizycznych. W Polsce ukazały się m.in. „Mowa Zwierząt”, „Twoi Duchowi Przewodnicy” oraz „Aura. Jak ją zobaczyć i zinterpretować”. 

„Sny stanowią niezbędny element rozwoju osobistego człowieka. Nie zastępują życia, ale raczej uzupełniają je i wyjaśniają – dla naszego dobra.”

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Kładąc się spać każdego dnia pragniemy przede wszystkim wypocząć i zregenerować organizm, by z nową energią ruszyć do czekających nas zadań. To czas relaksu, wytchnienia ale też pora na sny, które pojawiają się poza naszą świadomością. Sny są fascynujące, kolorowe, dynamiczne, pełne zaskakujących sytuacji, zmiennych akcji ale bywają przerażające i ostrzegające a nawet prorocze. Jedni przywiązują do nich swoją uwagę, próbują interpretować ich znaczenie a drudzy twierdzą, że nic im się nie śniło lub po prostu nie pamiętają ich treści. Większość ludzi jest przekonanych, że nie mają wpływu na to co im się śni i przypisują to przeżywanym emocjom czy wydarzeniom z mijającego dnia. 

Ted Anderws wyprowadza nas z tego błędu i uważa, że każdy może nauczyć się panowania nad snami, zmieniać energię świadomości a przy tym własnego życia. Podpowiada jak wprowadzić alchemię snów za pomocą dawnych mitów, legend, bajek i stać się osobą poruszającą się między światem marzeń sennych i jawy wykorzystując do tego mity, mandale i totemy. Uczy wykorzystywania mocy snów do pogłębienia świadomości, uzyskania dostępu do innych wymiarów i transformacji własnej rzeczywistości. Dzięki temu osiągniemy upragniony cel, otrzymamy potrzebne nam wskazówki, oczyścimy podświadomość i karmę, odkryjemy swoje zdolności i otworzymy się na nowe możliwości. 

„Uzyskując kontrolę nad stanem snu, odkrywamy swój wewnętrzny potencjał i oczyszczamy świadomość.”

Książka nie jest sennikiem lecz skarbnicą praktycznej wiedzy pomagającej przemienić energię naszej świadomości, przyjrzeć się sytuacjom z przeszłości i teraźniejszości, by dokonać korzystnych zmian w życiu na planie fizycznym. Są w niej elementy szamanizmu, praktyczne porady związane z totemami, talizmanami, mandalami i kwadratami magicznymi, informacje o OOBE i świadomym snieniu.

Dowiadujemy się czym są sny, jak funkcjonują nasze ciała subtelne, jaką rolę spełnia sen, jakie cykle rządzą życiem człowieka i kiedy następują w nim punkty zwrotne. Poznajemy metody wzmacniania ciał subtelnych, siedem podstawowych archetypów wyodrębnionych przez Carla Jung'a, jak się objawiają, co symbolizują. Autor uczy wywoływania, kształtowania i zapamiętywania snów poprzez techniki wykorzystujące tantrę, zioła, aromaterapię, esencje kwiatowe i kryształy. Opisuje rytuał wkraczania w świat mitu, tworzenia świętej przestrzeni, spotkania tzw. strażników progu. Podpowiada jak dostroić się do naturalnych rytmów roku, miesięcy, dni z wykorzystaniem energii swojego znaku zodiaku, faz księżyca i położenia słońca. 

Każdy rozdział jest niezwykle ciekawy i niesie ze sobą mnóstwo przydatnych informacji. W niezwykle jasny, przejrzysty i charakterystyczny dla siebie sposób autor wprowadza nas w świat pozazmysłowy, przedstawia techniki, medytacje, rytuały i ćwiczenia, które pomogą rozwinąć świadomość, uaktywnią nasz własny potencjał, nauczą kontrolować sny, odczytywać ich przesłania, pojawiające się archetypy i symbole. Uświadamia, że praca ze snami umożliwia podróżowanie po krainie snów i inicjuje proces alchemicznej przemiany w każdej dziedzinie naszego życia. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie:I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 1999
Wymiary: 14.5x20.5x1.9 cm
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Juliusz Poznański
Redakcja: Anna Strożek
Tłumacz: Bochenek Karolina
Korekta: Anna Bujno
Projekt okładki: Izabela Surdykowska - Jurek
Tytuł oryginału: Dream alchemy. Shaping our dreams to transform our lives 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).