poniedziałek, 29 września 2014

61. Uzdrawiająca moc słów


Uzdrawiająca moc słów
Jak tworzyć afirmacje, które zmienią twoje życie
Wojciech Usarzewicz"Afirmacje nie dokonują cudów z dnia na dzień."

Słowo ma niezwykle potężną moc. Mogą ranić ale też uzdrawiać i uskrzydlać, dodawać otuchy i krzywdzić. Z ich pomocą możemy spełnić swoje marzenia, przyciagnać do siebie pozytywne sytuacje, przyjaznych ludzi, a nawet poprawić swoje zdrowie. Wspomagają nasz rozwój wewnętrzny albo ściągają nas w dół. Chcąć wpłynąć na swoje życie mozemy stosować różne techniki. jedną z nich są motywujące zdania, które ugruntowują się w naszej podświadomości i dzięki temu mamy wpływ na swoje otoczenie. Nazywane są afirmacjami, z którymi spotykamy się zawsze w pewnym momencie, gdy zaczynamy interesować się rozwojem duchowym. Na ich temat możemy ptrzeczytać różne opinie. Jedni widzą w nich sposób na rozwiązanie swoich problemów, inni zniechęcają się brakiem widocznych efektów. Dlaczego tak się dzieje? Tajniki pracy z afirmacjami odkrywa książka "Uzdrawiająca moc słów."

reikireikowisko.org
Wojciech Usarzewicz jest młodym autorem pojawiającym się na naszym ezoterycznym rynku wydawniczym. Jak mówi o sobie: "jestem praktykiem oraz nauczycielem Reiki. Jestem również blogerem i autorem książek o Reiki i współczesnej duchowości, publikującym zarówno w języku polskim jak i angielskim. Duchowością i ezoteryką zajmuję się od 16 roku życia, a na swojej ścieżce edukacji duchowej spotkałem nauczycieli buddyjskich i taoistycznych, szamanów i wiedźmy, ucząc się od nich wszystkich ezoterycznego fachu." Dziś w większości poświęca swój czas nauczaniu metody Reiki.

"Afirmacje uzdrawiają umysł i serce. Poprzez uzdrawianie niekorzystnych dla nas myśli i emocji, oraz wzmacnianie tych korzystnych, otwierają nam drogę do działania w zgodzie z najwyższym dobrem, niezależnie czy nazwiemy ja karmą, przeznaczeniem, wolą Boga czy jakkolwiek inaczej."

Treść książki ujęta została w pięciu rozdziałach, które z kolei podzielone są na mniejsze części. Język pisania jest przystępny i zrozumiały a całość ulożona w przemyślany sposób. Autor przekazuje swoje doświadczenia, które nabył w ciągu swojej dotychczasowej praktyki duchowej. Dowiadujemy się czym jest afirmacja, co jest ważne przy ich stosowaniu, co możemy dzięki niej osiągnąć, jaką rolę spełnia tu umysł, jakie są wzorce postępowania. Wyjaśnia czym są zeszyty, dekrety i modlitwy afirmacyjne, jak je układać, jak je stosować. Porusza też temat uzdrawiania poprzez pracę z kolumną reakcji, obrazami rdzennymi, dialogi wewnętrzne, medytację obseracji i inne techniki. Przedstawia przykladowe zestawy afirmacyjne na bezpieczeństwo, podniesienie własnej samooceny i wartości, porawę zdrowia, na miłość, uzdrawianie przeszłosci, poprawę sytuacji finansowej i sukces. Uczy układania własnych zdań motywacyjnych według zasad gwarantujących skuteczność. Poznajemy taże sposób badania swojej podświadomosci poprzez testy skojarzeń, które pomogą określić nasz światopogląd i ujawnią gdzie leży przyczyna naszych problemów. Odpowiada na szereg pytań i watpliwości, które pojawiają się w czasie pracy z afirmacjami.

"Najprościej mówiąc, afirmacja jest formą pozytywnego zdania (formuły), która ma na celu wprowadzenie do podświadomego umysłu pozytywnego przekonania na dany temat, jednocześnie uwalniając z nieświadomości emocje i lęki, które oddziałują na nas negatywnie."

Książka stanowi kompendium wiedzy o afirmacjach. W jednym miejscu zebrane zostały informacje na ich temat podparte licznymi technikami i przykładami. Przede wszystkim autor skupia się na pisaniu i czytaniu wybranych fraz uwalniających od emocji, negatywnych wzorców myślenia i dzialania.

Ze swojej praktyki wiem, że taka technika wymaga dyscypliny i zaangażowania. W moim przypadku najlepiej działają słowa mówione lecz w drodze do poznawania siebie każdy musi sam zdecydować co jest dla niego najlepsze. Praca z afirmacjami to jedna z tych metod, która namacalnie pomaga doswiadczyć zmian w życiu. Uwalniając się od stereotypów, blokujących schematów, emocji i przyzwyczajeń nabytych przez dotychczasowe działania robimy miejsce na nowe doświadczenia. 

Książkę można kupić w sklepie:


Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 176
Rok wydania: 14-08-2014
Redakcja: Ewa Bugaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).