czwartek, 9 października 2014

62. Obietnica sukcesu


Obietnica sukcesu
Twój Mistrzowski Plan na osiągnięcie każdego celu
Michael Masterson


"Życie nabiera sensu, gdy jesteś zmotywowany, wyznaczasz sobie cele 
i dążysz do nich bez względu na wszystko."
                                                                         Les Brown

Każdy z nas ma marzenia, plany, chciłaby odnieść sukces, być bogatym, zdrowym i do tego szczęsliwym. Jednak wiele z nich pozostaje wyłącznie w sferze życzeń, gdyż nie robimy nic by zbliżyć się do nich i je zrealizować. Są tacy, którzy żyją z dnia na dzień, są niezadowoleni ze swojego życia ale nie chcą nic zmienić, mimo, ze o zmianie marzą. Oczekują cudu, który odmieni ich los. Są też tacy, którzy zdają sobie sprawę ze swojej sytuacji, próbują wprowadzić zmiany ale z mizernym skutkiem. Chcieliby prowadzić lepsze życie ale nie wiedzą jak to zrobić. Dla nich powstała książka "Obietnica sukcesu."

źr. zdjęcia:www.michaelmasterson.net
Michael Masterson - autor książki - Jego życie jest przykładem, że odpowiednie zaplanowanie swojego sukcesu przynosi efektywne korzyści. Od dzieciństwa uważany była za nieudacznika, lenia, otrzymywał ciagle niskie oceny w szkole. Każdy uważał, że nic w życiu nie osiągnie co utwierdzało go w tym stanie aż do klasy maturalnej. Wówczas nastąpił u niego przełom, kiedy zaczął mieć dość dotychczasowego życia a nawet poczuł do siebie odrazę... Między innymi o swoich dokonaniach i przemianach opowiada w swojej książce. Pokazuje swoją drogę od szkolengo nieudacznika poprzez jednego z najlepszych studentów aż do przedsiębiorcy. Swoją pierwszą firmę założył gdyy miał 11 lat nie mając doświadczenia w biznesie. Przez swoje lata, kiedy odniósł sukces zdobył ogromne doświadczenie biznesowe i teraz przekazuje je w poradniku "Obietnica sukcesu", który jest dwunastą z kolei pozycją w jego dorobku pisarskim a siódmą, która powstała we współpracy z wydawnictwem John & Sons. Poza pisarstwem i wykładami Michael wykonuje pracę konsultanta w Agora Inc.

"Czasami zastanawiam się, co by się ze mną stało, gdybym nie zaczął w końcu mieć siebie dość. Albo gdyby nie udało mi się przygotować do rozpoczęcia nowego rozdziału w swoim życiu."

Książka nawiązuje do poprzedniej publikacji autora "Gotów, cel, pal". To także jego dewiza życiowa, która zachęca do skutecznego pokonywania przeszkód, które próbują nas zatrzymać przed działaniem. "Oznacza odnalezienie i wykorzystanie najszybszej ścieżki do celu jaki sobie wyznaczasz." Celem jej napisania było nauczenie twoarzenia wąłsnego planu działania i pomoc ludziom, którzy chcieliby dokonać zmiany swojego życia, mają dużo determinacji ale nie wiedzą od czego zacząć i jakie poczynic kroki, by to się udało. Poszczególne części wprowadzają krok po kroku w kolejne elementy skladające się na sukces. 

Autor uświadamia jak ważne jest działanie, bez którego niemożliwa jest jakakolwiek zmiana. Na początek proponuje test, który pomoże określić co jest dla nas ważne, jakie prowadzimy życie, co powinniśmy zrobić. Uświadamia jak ważny jest cel i plan według którego będziemy postępować. Uczy docenienia swoich walorów talentów i rozpoznania wartości, które są dla nas ważne, ustawiania priorytetów, precyzowania swoich zamierzeń, prowadzenia specjalnego dzienniczka i wykorzystywania go do kreowania swojego zycia i podążania za swoimi celami. Podpowiada jak efektywnie gospodarować czasem począwszy od wczesnego wstawania, jak eliminować wyniszczające nawyków, pokonywać przeszkody, co zrobić by pozytywne myślenie naprawdę przyniosiło korzyści. Na poparcie swoich słów opowiada też o sobie, w jaki sposób zmieniało się jego podejście do życia, przedstawia swój harmonogram zadań, który wykonuje codziennie rano, dzieki temu możemu zobaczyć praktyczne zastosowanie wskazówek i proponowanych technik. Dzieli się także swoimi pomysłami na wzbogacenie się, pokonywanie kolejnych szczebli kariery i pomnożenie swojego majątku co trzy lata. Nie ubarwia, lecz pokazuje realne i racjonalne podejście do życia, pozytywnego myślenia i funkcjonujących przekonań. 

przykładowa strona z książki
Poradnik został wydany w dużym formacie, który bardzo mi odpowiada. Zaletą tego wydania jest też twarda oprawa zapobiegająca jej niszczeniu i wyginaniu oraz wyraźna czcionka ułatwiajaca czytanie. Poznając jej kolejne strony można momentami zapomnieć, że jest to rodzaj podręcznika z praktycznymi ćwiczeniami i poradami, gdyż autor prowadzi narrację w sposób przystępny i wciągający w temat. Treść jest przejrzysta, klarownie i logicznie poukładana. Została wydana przez wydawnictwo Illuminatio w serii INSPIRO, by motywowała do działania. Oferuje wiele rozwiązań, idei, strategii i wypróbowanych technik, dzięki którym autor osiągnął sukces a teraz opbiecuje innym, że: "Nie musisz mieć żadnego doświadczenia czy wcześniej zdobytej wiedzy, aby je wykorzytać. Musisz jedynie wprowadzić je w życie. Zadziałają, nawet jeżeli teraz w to watpisz." 

Wątpliwosci faktycznie pojawiają się w trakcie lektury książki, gdyż pokazuje ona działnie z punktu widzenia amerykańskiego rynku. W realiach polskich niektóre rzeczy wydają się niemożliwe do spełnienia, np znalezienie pracy na pół etatu, w której do końca roku zarobimy 36 tysięcy złotych. To oczywiscie tylko przykład ale trudny do zrealizwoania. Natomiast fajnym pomysłem wydaje się zapisywanie swoich dokonań, spostrzeżeń, pomysłów i kreatywne ich wykorzystanie. z jednym zgadzam się w 100% - siedzenie bezczynne i czekanie na cud nie sluży niczemu. By odnieść jakikolwiek sukces, trzeba się ruszyć i zrobić pierwszy krok, zaplanować swoją przyszłosć i dotrzeć do celu, który chcemy osiągnąć, by wieść życie według swoich wyobrażeń. 

"Jestem pewien, że jeśli poważnie potraktujesz rady zawarte w tej książce i skorzystasz z nich, doświadczysz przemiany, na którą czekasz."

Książkę można kupić w sklepie:


Wydawnictwo Illuminatio
Oprawa twarda
Liczba stron 240
Format B5 17 x 24,5 cm
Rok wydania 2014
Redakcja: Dominika Dudarew
Tłumaczenie www.rentier-lang.pl
Tytuł oryginału The Pledge. Your Master Plan for an Abundant Life


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).