środa, 30 marca 2016

101. - "W poszukiwaniu wzoru duszy"


W poszukiwaniu wzoru duszy
Jak odzyskać poczucie sensu, pasję i radość w 33 dni
Panache Desai „Bycie dostrojonym do wyrazu swojej duszy 
powinno być dla nas najbardziej naturalną rzeczą na świecie.”

Życie to piękna ale trudna podróż pełna wyzwań, lekcji życiowych i poszukiwań. Począwszy od narodzin aż do śmierci przechodzimy różne doświadczenia, które nas wzmacniają ale i wskazują naszą drogę. Towarzyszą temu emocje o różnym natężeniu: miłość, radość, szczęście ale i smutek, lęk, poczucie winy czy wstyd. Gdy zejdziemy ze swojej przeznaczonej ścieżki, wówczas życie ukierunkowuje nas na nasz duchowy cel. Jeżeli nie zauważamy tych delikatnych szturchańców od Wszechświata, wówczas możemy poczuć mocniejsze uderzenia w postaci trudnych sytuacji lub doświadczeń. Podobnie działo się w życiu autora książki pt. „W poszukiwaniu wzoru duszy”, który opisuje na początku swoją drogę do obecnego życia. 

źródło zdjęcia: amazonaws.com
Panache Desai urodził się w Londynie. Wychowywał się w domu, w którym duchowość okalała wszystko wokół. Wpływ na to miała jego babcia, która sprawiała, że atmosfera była pełna świętości i niezwykłego uniesienia. Każdego ranka odmawiała i śpiewała Guru Gitę - modlitwę o przebudzenie wewnętrznego światła. W okresie dojrzewania odszedł od swoich korzeni, wpadł w nieodpowiednie towarzystwo i omal nie przypłacił tego życiem. Wszechświat upomniał się pewnego dnia o młodego Panache i jego dalsze losy naprowadziły go na właściwą drogę. Na ostatnim roku studiów poczuł potrzebę odnalezienia duchowości z dzieciństwa, gdyż nie mógł już dłużej znosić swojego cierpienia. Zrozumiał, że jest na Ziemi po to, by stać się posłańcem światła. Musiał przypomnieć sobie wyraz swojej duszy. W 2001 roku przeniósł się do Ameryki, by dzielić się z innymi swoją mądrością. Dziś jest nauczycielem duchowym i pomaga tysiącom ludzi pokonywać strach, smutek , gniew i dotrzeć do najgłębszych warstw duszy.

„Wszechświat jest potokiem majestatu Boga,
Jego łaskawej, promiennej Miłości.
Każda twarz, którą widzisz należy do Niego. 
Jest obecny we wszystkich, bez wyjątku.”

Panache Desai zabiera nas w niezwykłą, 33 – dniową duchową podróż proponując program pomagający porzucić przestarzałe warstwy, które nas blokują. Kolejne etapy oczyszczają naszą energię z negatywnych emocji poprzez codzienne ćwiczenia, refleksje i medytacje. Celem tego procesu jest lepsze zrozumienie siebie i zyskanie wyższej świadomości oraz wydobycie z naszego wnętrza tego wszystkiego, co skrywamy głęboko a nie potrafimy się do tego przyznać. 

Książka jest bardzo uspokajająca i twórcza. Sprawia, że autentycznie przepracowujemy w sobie różne emocje. Dzięki umiejętnemu prowadzeniu przez autora, dociera do nas prawda ukryta w naszym wnętrzu. Dla wielu osób może być to długi i trudny proces. Wszystko zależy od tego jak długo pielęgnowaliśmy w sobie dotychczasowe nawyki zachowania i myślenia. Gdy przechodzimy przez kolejne poziomy procesu, możemy zauważyć, że z rozdziału na rozdział omawiane tematy są coraz lżejsze. Zaczynamy od lęku, smutku, złości, przechodzimy przez poddanie się, zaakceptowanie zmian, otaczanie się światłem i podążamy aż do rozwinięcia uczucia wdzięczności, harmonii, miłości. Uczymy się być bycia obecnym w chwili obecnej, wprowadzamy pozytywne emocje i wibracje. 

Każdy etap programu obejmuje jeden dzień i został podzielony na trzy części: poranek, południe i wieczór. Jest to ciekawa propozycja, gdyż pozwala zatrzymać się na kilka minut, by zastanowić się nad tym czego doświadczamy, co czujemy i myślimy. 

O poranku autor nakreśla temat, który jest motywem przewodnim dnia, krótko go opisuje i uzasadnia jego istotę oraz rolę w naszym życiu. Południe – to czas na wykonanie zadania, które warto wprowadzić do codziennych praktyk. Podpowiada w jaki sposób możemy zmienić swoje podejście, wyeliminować stare przyzwyczajenia i wprowadzić nowe zwyczaje. Przedstawia narzędzia, które ułatwią wykorzystanie zdobytej wiedzy i ugruntowanie w naszej świadomości. Wieczór wypełniają medytacje, wizualizacje i opowieści na dobranoc. Ich zadaniem jest głębokie wniknięcie w naszą pamięć i przepracowanie we wnętrzu także w czasie snu. Mają nas otulić, uspokoić i wyciszyć. 

„Odkryj prawdę o sobie: jesteś miłością, obfitością i doskonałym zdrowiem. Jesteś głęboko połączony z Boskością. Wszystko, absolutnie wszystko, jest z tobą w porządku. Możesz żyć w głębokim, stałym kontakcie z własnym wnętrzem.”

Czytając poszczególne rozdziały i rozmyślając nad kwestiami w nich przedstawionymi, dochodzimy do wniosku, że wszystko wokół jest energią a my stanowimy Jedność ze wszystkim co istnieje. Jesteśmy istotami wibracyjnymi, dlatego każda emocja w nas drga i ma wpływ na nasze otoczenie. Gdy tłumimy negatywne emocje, sprawiamy, że nasza częstotliwość energetyczna zagęszcza się, co z kolei blokuje naturalne światło naszej duszy. 


Cierpienie jest nieodłącznym elementem życia u wielu osób, którzy najczęściej nie rozumieją dlaczego są nieszczęśliwi i źle im się wiedzie. Obwiniają o to czynniki zewnętrzne, ludzi i utyskują na swój los. Dzieje się tak, gdyż nie wypełniają powołania swojej duszy, zapomnieli kim są naprawdę i odgrywają różne role oddalające ich od właściwej ścieżki. Nie mają czasu, by zatrzymać się i zadać sobie pytanie: „Czy to możliwe, że gdzieś po drodze przejąłem przekonanie, że nie jestem dość dobry?” Odwrócili się od swojego prawdziwego JA i wypełnili swoje życie cierpieniem i negatywnymi emocjami, które gaszą światło duszy. Autor porównuje ich do porzuconych piskląt w gnieździe, które są niezdolne do funkcjonowania w zastanym świecie. Wystarczy odnaleźć i zaakceptować swoją naturę, odkryć na nowo swoje prawdziwe JA a przede wszystkim dotrzeć do DNA własnej duszy a wszystko zacznie toczyć się innym, lepszym torem. 

„Nie jesteś tym, kim nauczono cię być. Odbyłeś podróż, która doprowadziła cię tu, gdzie jesteś. Nadszedł już czas, aby zanurzyć się w czymś znacznie większym, głębszym i szerszym.”

Książkę można kupić w sklepie:

Nr wydania: I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Ilość stron: 224
Wymiary: 14.5x20.5x1.4 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Agnieszka Piktel
Redakcja: Małgorzata Szewczyk
Tłumacz: Karolina Bochenek
Korekta: Ewa Karczewska
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski
Oryginalny tytuł: Discovering Your Soul Signature: A 33-Day Path to Purpose, Passion & Joy
Wydawnictwo: Samsara


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).