środa, 26 sierpnia 2015

91. "Echa przeszłych wcieleń"


Echa przeszłych wcieleń
Uzdrowienie i zrozumienie wynikające z poznania poprzednich inkarnacji 
Judith Marshall "Nieustannie coś tworzysz.
 Twoje codzienne wybory są jak nici, z których utkane jest twoje przeznaczenie."

W życiu każdego z nas pojawiają się często pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź. Dlaczego jesteśmy tu i teraz, w danym miejscu, wśród właśnie takich ludzi? Dlaczego doświadczamy pewnych, często trudnych wydarzeń? Jaki mamy cel życiowy? Skąd biorą się nasze zainteresowania, umiejętności, zdolności albo nasze określone reakcje na daną sytuację? Nasze talenty, pasje, emocje czy sympatie i antypatie mogą mieć swoje źródło w życiach nawet sprzed wielu wieków. Czy możemy dotrzeć do nich żyjąc tu i teraz? Czy jest sens cofania się tak daleko w przeszłość? W jaki sposób możemy dowiedzieć się kim byliśmy wówczas, co robiliśmy, jak zakończyliśmy życie? W zrozumieniu tego pomoże książka "Echa przeszłych wcieleń", która ukazała się dzięki wydawnictwu Illuminatio. 

źr.zdjęcia: www.wnba-sfchapter.org
Książka została napisana przez Judith Marshall, która przeżyła nie raz niezwykłe zdarzenia, których nie można wytłumaczyć racjonalnie. Od zawsze pasjonował ją świat ponadzmysłowy, zjawiska paranormalne, tym bardziej, że w swoim życiu miała spotkania z duchami i aniołami. Nie jest zawodowym medium ale od bardzo dawna zgłebia sprawę reinkarnacji. Źródłem jej duchowych informacji są sny i słowa. Odbiera sygnały o swoich wcieleniach za pomocą zmysłu słuchu, wzroku oraz intuicji i jasnowidzenia. Wspomaga się także umiejętnościami innych mediów, dzięki którym może sprecyzować swoje odczucia i badania. Od nich dowiedziała się na przykład, że w poprzednim życiu była pisarką i ma to odzwierciedlenie w obecnym życiu. Już w wieku 3 lat napisała swoje pierwsze opowiadanie a z czasem zaczęły powstawać jej pierwsze książki i scenariusze dla lalek. Motto, które jej towarzyszyło od zawsze to: "Zostać mistrzem słowa." W Polsce można kupić jej bestseller pt.  "Rozmowy z Aniołami" 

"Nasze doświadczenia są jak nitki wplatające się w kolejne rzeczywistości".

Wiara w reinkarnację ma miejsce w wielu kulturach, religiach, nurtach filozoficznych i duchowych. Można ją znaleźć w hinduiźmie, buddyźmie, taoiźmie ale też u starożytnych Greków, Celtów, w mitologii skandynawskiej oraz pismach kabalistycznych, ortodoksyjnym judaiźmie, nowoczesnycm gnostycyźmie i pismach wczesnochrześcijańskich. Celem reinkarnacji jest poznawanie przez duszę nowych doświadczeń podczas kolejnych wcieleń. Każde z nich jest dla niej lekcją, która pozostaje w jej pamięci, by zostały spisane w kronikach Akaszy, które są zbiorem wszelkich informacji dotyczących wydarzeń we Wszechświecie. Dusze tworzą je, wspótworzą i odtwarzają je w kolejnych wcieleniach. Pragną w ten sposób poznać siebie lepiej i doświadczyć jedności z innymi i z Bogiem. Dlatego możemy mieć czasami wrażenie, że już w danym miejscu byliśmy, mimo że jesteśmy tu po raz pierwszy albo nowo poznany człowiek wydaje się nam bardzo bliski. 

Judith Marshall uważa, że nasze poprzednie wcielenia podsycają nasze dzisiejsze emocje, wzmacniają przeżywane sytuacje, fascynację ludźmi, miejscami czy tematami. W miarę poznawania faktów z przeszłości wszystko zaczyna łączyć się ze sobą tworzyć spójną całość. Podaje wiele przykładów ze swojego życia i to czego dowiedziała się o sobie. Dzięki temu możemy śledzić jej drogę poznawania kolejnych zdarzeń i zrozumieć na czym polega badanie pojawiających się sygnałów, znaków, podążanie za przeczuciem i symbolami sennymi. Prezentuje wiele ćwiczeń, porad i metod, które pomogą sięgnąć wspomnieniami do lat dzieciństwa, zwracać uwagę na pojawiające się sygnały i wyciagać wnioski z przeżytych doświadczeń. Namawia do sięgnięcia pamięcią najwcześniejszych lat swojego życia, gdyż tam często kryje się wiele wskażówek. Pomaga odtworzyć wspomnienia, zrozumieć niewytłumaczalne reakcje lub emocje związane z jakąś sytuacją, krajobrazem, muzyką, kulturą, smakiem czy zapachem. Warto wiedzieć, że "im bardziej intensywna reakcja czy uczucie, tym wyraźniejszy stanowi sygnał."

Dowiadujemy się czym jest dusza, dlaczego inkarnuje i pragnie żyć w niskich wibracjach zamiast cieszyć się wolnością i szczęściem w Niebie? O czym mogą świadczyć, powracające choroby, lęki, fobie, niewytłumaczalny ból, znamiona i blizny na ciele? Jakie znaczenie ma niechęć, trudna do sprecyzowania fobia czy wzruszenie, radość, entuzjazm lub dreszcze na widok jakiegoś przedmiotu, miejsca czy dźwięk języka lub muzyki? Od czego zacząć poszukiwania? Na co zwracać uwagę? Gdzie szukać informacji? Jakie korzyści płyną z poznawania przeszłych wcieleń? Uświadamia, że każda osoba pojawiająca się w naszym życiu jest ważnym elementem układanki, dlatego nie powinniśmy ignorować żadnej wskazówki. Wszystko może mieć znaczenie: dziecięce fascynacje, przyciąganie do jakiegoś miejsca, nienawiść do jakiejś osoby, ulubione smaki, lęk przed zwierzętami. 

"Tamta strona, którą niektórzy nazywają niebem, 
jest utopią, za którą tęsknimy w naszym ziemskim codziennym życiu.

Książkę przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem, gdyż została napisana w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Poruszane w niej zagadnienia zmuszają do przemyśleń i zastanowienia się nad sensem tego, co spotyka nas w życiu, nad sobą, swoimi zdolnościami i relacjami międzyludzkimi. Uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny lecz nie zawsze umiem wytłumaczyć jakieś zdarzenie. Wcześniejsze wcielenia zawierają klucz do naszego obecnego życia, dlatego warto przyjrzeć się im z bliska. 

Publikcja ma charakter narracyjny, zawiera wiele ciekawych historii i wiedzę opartą na doświadczeniu autorki i jej osobistych badaniach, które zostały potwierdzone przez zawodowe media, channellerów i inne osoby ze zdolnościami parapsychicznymi. Jej treść została podzielona na 14 rozdziałów, z których pierwsze dwa wprowadzają w temat reinkarnacji, kolejne sześć omawia różne rodzaje sygnałów i wskazówek, które są echem przeszłych wcieleń, następne trzy podpowiadają gdzie szukać pomocy i informacji prowadząc własne badania. Na koniec autorka opracowała osobny rozdział z ćwiczeniami i poradami jak zebraną wiedzę połączyć w całość. Judith zastosowała literackie, obrazowe opisy, porównania, przenośnie co nadaje treści lekkości i działa na wyobraźnię. Dzieląc się swoimi historiami pragnie zachęcić do sięgania w swoją przeszłość, gdyż w niej kryje się mnóstwo informacji, które pomagają zrozumieć teraźniejszość.

Świadomość reinkarnacji duszy, przeżywania kolejnych wcieleń, doświadczanie konsekwencji swoich czynów, wyrządzonych krzywd, być może spowodowałaby, że ludzie zaczęliby kierować się miłością, współczuciem i empatią. Warto pamiętać, że każdy z nas w przeszłych wcieleniach był zarówno biednym, jak i bogatym, świętym i grzesznikiem i dlatego w obecnym życiu dobrze jest szanować każde istnienie, gdyż "nasza dusza doświadcza wszystkiego, czego może doświadczyć." 

"Wskazówki dotyczące poprzednich wcieleń naprawdę dokądś prowadzą. Nie ma dymu bez ognia. Znaki, synchroniczności, sny, wspomnienia i instynktowne reakcje na ludzi i miejsca są jak mapa, która zaprowadzi nas do domu ... do tego wszystkiego, czym kiedykolwiek byliśmy i czym możemy jeszcze się stać."

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok wydania zagranicznego: 2014
Rok wydania polskiego: 2015
Wymiary: 14.5x21.0x1.6
Ilość stron: 216
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Agnieszka Piktel
Redakcja: Emilia Chmielewska
Korekta: Ewa Karczewska
Tłumacz: Marta Borkowska
Tytuł oryginalny: Past Lives, Present Stories: Healing & Wisdom Through Past Life Exploration
Seria: Samsara

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).