niedziela, 9 czerwca 2013

26. Sztuka kreacji marzeńSztuka kreacji marzeń
Najprostszy sposób na wprowadzenie pozytywnych zmian
Mike Dooley


Najtrudniej wyjaśnić to, 
co jest widoczne na pierwszy rzut oka, 
a czego wszyscy postanowiliście nie dostrzegać.
Ayn Rand

Każdy z nas ma marzenia, które wydają się bardziej lub mniej realne. Znane jest powiedzenie: „Uważaj o czym marzysz bo się spełni” i warto wiedzieć co chcielibyśmy osiągnąć, co mieć, jakie prowadzić życie, by potem po spełnieniu naszego pragnienia cieszyć się nim. Od powstania w naszych umysłach tego co chcielibyśmy otrzymać do realizacji droga jest różnorodna. Zależy to od wielu czynników. Znając mechanizmy materializowania się naszych życzeń możemy świadomie dążyć do celu i być usatysfakcjonowanym z jego spełnienia. Taką możliwość stwarza książka „Sztuka kreacji marzeń” napisana przez znanego z filmu i książki „Sekret” Mike’a Dooley’a. Jest ona pierwszą pozycją z nowej serii Wydawnictwa Illuminatio, pod tytułem „Inspiro.” Skierowana została do osób, które pragną odnieść sukces, mają dość marazmu i chcieliby zmienić swoje życie na lepsze. Ma ona na celu motywować czytelnika, inspirować, podpowiadać rozwiązania, uczyć pozytywnego myślenia i poznawać schematy według których łatwiej jest osiągnąć zamierzony cel.

źródło zdjęcia: speakermix.com
Mike Dooley jest znanym mówcą i docenianym trenerem rozwoju osobistego. Jest autorem bestsellerów książkowych takich jak: "Świat nieograniczonych możliwości", „Myśli stają się rzeczami” czy „7 kroków do osiągnięcia szczęścia.” Prowadzi wykłady na całym świecie, zarażając słuchaczy swoją charyzmą, optymizmem i osobowością. Jego drogę do sukcesu możemy między innymi poznać w książce: „Sztuka kreacji marzeń.” Historia jego kariery, sposób myślenia i działania pozwalają zrozumieć prawa rządzące wszechświatem. Opracował on swoją technikę kreowania marzeń, którą nazwał Matrycą, która pozwala skutecznie urzeczywistnić to czego pragniemy, pokazuje sposób jak można to osiągnąć, by nie popełniać błędów i możliwie jak najszybciej i efektywniej wykreować sobie życie takie jakie chcemy prowadzić. 

Na przestrzeni ostatnich lat ukazało się dużo różnych publikacji motywujących, podpowiadających sposoby zmiany życia. Wydawałoby się, że na ten temat wiemy już wiele i kolejna książka z tej dziedziny nie wniesie nic nowego. Tymczasem „Sztuka Kreacji marzeń” pokazuje schematy działania praw kosmicznych opartych na doświadczeniu autora. W prosty i bezpośredni sposób przekonuje, że to my jesteśmy stwórcami naszego życia, mamy wpływ na to co nas spotyka. Dowiadujemy się od czego zacząć kreowanie swojego marzenia, jak ważne jest „tu i teraz”, obecna chwila, to co mówimy, myślimy i robimy, dlaczego nie udaje się zrealizować naszych pragnień. 
„Spełnienie marzeń jest możliwe tu i teraz, ponieważ żyjemy w miejscu, w którym manifestowanie zmiany to najłatwiejsza rzecz pod słońcem.”
Czytając książkę podążamy tokiem rozumowania autora, zastanawiamy się nad życiem, faktami, zdarzeniami, które mamy za sobą i przyczynami ich zaistnienia. Mike Dooley pomaga zrozumieć przeciwności losu, dlaczego spotykają nas określone zdarzenia, a przede wszystkim możemy dowiedzieć się kim naprawdę jesteśmy, jaki mamy potencjał i co dzięki temu możemy osiągnąć. Uświadamia nam, że wszystko co mamy jest efektem naszych wyborów, nawet to gdzie się urodziliśmy, co robimy, jak wyglądamy. Udowadnia, że jesteśmy dziełem boskiej istoty i że sami tą boską istotą jesteśmy.

Autor stawia wiele pytań, dzięki którym skłania do myślenia, pobudza intelekt, sprawia, że zastanawiamy się nad sobą, swoim wnętrzem i możliwościami transformacji naszego życia. Sprawia, że zastanawiamy się nad sensem wydarzeń, nad tym co nas spotyka i co możemy zmienić w życiu. Pomocne są w tym ćwiczenia zawarte w każdym rozdziale pt. „Możesz to zrobić!” oraz krótkie „Wiadomości od Wszechświata”
 Plusy: 
  • przystępna treść, 
  • łatwy i bezpośredni sposób pisania, 
  • estetyczna, kolorowa i twarda okładka, 
  • duża czcionka
  • łatwe ćwiczenia, które można wykonywać w trakcie czytania książki

Minusy: 
  • brak ilustracji, wyszczególnień ważnych myśli
  • książka wydrukowana na szarym papierze co niestety kłóci się z piękną oprawą zewnętrzną. 
Książkę można kupić w sklepie:Wydanie I
Rok wydania: Kwiecień, 2013
Ilość stron: 240
Oprawa: twarda
Format: B5
Seria: INSPIRIO

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).