środa, 4 stycznia 2017

121. - "Modlitwy, które cię zmienią"


Modlitwy, które cię zmienią
Sekretna moc duchowego oddania 
Tosha Silver„Nawet, gdy znajdziecie się w pozornie beznadziejnej sytuacji, nigdy nie zapominajcie, że Bóg jest w stanie stworzyć drogę tam, gdzie jej nie ma.”

Modlitwa jest częścią naszej kultury i towarzyszy nam od dziecka. Już od najmłodszych lat jesteśmy nauczani wznoszenia próśb do Anioła Stróża, Matki Bożej czy Pana Jezusa. Większość ludzi postrzega modlitwę jako formę religijnej tradycji, wyrażania pobożności czy pokory. Zupełnie nowe spojrzenie na tę kwestię prezentuje książka pt.: „Modlitwy, które cię zmienią”. Autorka podpowiada jak wykorzystać siłę modlitwy do zmiany swojej postawy, sposobu myślenia i postrzegania rzeczywistości. 

źr. zdjęcia: toshasilver.com
Tosha Silver od ponad trzydziestu lat naucza różnych metod sprzymierzania się z Boskością. Pochodzi z rodziny żydowskiej ale nie jest związana z żadną religią. Ukończyła Uniwersytet Yale na wydziale literatury angielskiej, ale w trakcie studiów odkryła jogę, filozofię z nią związaną i metafizykę. Od 2009 roku pisze o duchowości dla portalu examiner.com. Jej epizody z życia i filozofię mogliśmy poznać w książce pt. „Bezgraniczna otwartość”, która zyskała status bestselleru. Na swoim przykładzie pokazała w niej jak współpracować z Bogiem i otworzyć się na jego energię. Uświadomiła istnienie Boskiego Porządku, który sprawia, że otrzymujemy tylko to co jest dla nas najlepsze, nawet jeżeli w danej sytuacji tak tego nie postrzegamy. W dialogu z Siłą Wyższą niezwykle pomocna jest modlitwa, jednak niewiele osób potrafi się naprawdę modlić lub nie rozumie jej sensu. 

„serce i wewnętrzna Jaźń często pokazują nam najlepszy sposób odmawiania modlitw.”

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
Książka „Modlitwy, które cię zmienią” jest kontynuacją „Bezgranicznej Otwartości”, w której Tosha kontynuuje swoją opowieść o Boskości, pokazując jej różne aspekty i ucząc aktywnego z nią współdziałania. W siedmiu częściach ujawnia siedem wartości, które warto w sobie rozwinąć, by w pełni cieszyć się każdą chwilą. Każda z nich wypełniona jest wieloma historiami umieszczonymi w krótkich rozdziałach. Pomagają zrozumieć w jaki sposób przejawia się w naszym życiu boskie przewodnictwo, boska wartość, boski dostatek, boskie relacje, boskie zaufanie, boska wiara i boskie oddanie. Są to tytuły poszczególnych części i temat przewodni zaprezentowanych w nich opowieści. Każdy z epizodów kończy się modlitwą pomagającą wprowadzić omawianą wartość w życie. Zwracamy się w niej do Boga zwrotem: „Boski Oblubieńcu”, który wyraża boskość będącą w naszym wnętrzu i na zewnątrz nas, co sprowadza się do przekonania, że Bóg jest w nas i we wszystkim wokół nas co istnieje. 

Dodatkowym atrybutem publikacji jest zbiór 47 modlitw na różne dolegliwości i okoliczności zamieszczone na końcu książki. Wśród nich są takie, które pomagają zaakceptować to co do nas przychodzi, pokochać siebie, rozbudzić wiarę w Boską pomoc, dostrzegać piękno danej chwili, piękno własnego ciała, usunąć wszelkie problemy i ograniczenia oraz negatywne emocje i wiele innych. Ich lista została zamieszczona alfabetycznie na pierwszych stronach publikacji, dzięki czemu możemy łatwiej odnaleźć interesującą nas kwestię. 

„Wszechświat często dokładnie wie, co jest dla nas idealne.”

Modlitwy prezentowane przez autorkę nie są typowymi tekstami, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Nie mają one charakteru religijnego i nie są związane z żadną kulturą. Jedyną zależnością jest powiązanie z naszym sercem i duszą. Mają one magiczną aurę, gdyż są wsparciem dla każdej potrzebującej wsparcia osoby dostosowując się do danego problemu, w zależności od stopnia otwartości i zaangażowania proszącego. Nie ma przy nich specjalnych zaleceń odmawiania czy przyjmowania określonych pozycji ciała. Można je stosować zawsze, kiedy tego potrzebujemy i tak często jak pragniemy. Ich esencją jest oddanie się Boskości i pozwolenie na działanie wywołujące zmianę w nas samych, byśmy mogli poradzić sobie z określoną sytuacją. Poprzez modlitwy płynące z naszego serca możemy doświadczyć cudów i niespodziewanych rozwiązań problemów. 

„Jeżeli nasza wibracja utrzymuje się na wysokim poziomie i pozostaje zsynchronizowana z Siłą Wyższą, zawsze przychodzi do nas to, czego potrzebujemy – często w zaskakujący i cudowny sposób” 

Tosha uświadamia, że modlitwa nie służy do spełniania zachcianek naszego ego lecz ma być wsparciem w podążaniu ścieżką przeznaczenia. Dzięki niej łączymy się ze Źródłem i poddajemy się Boskiej woli. Wyrażamy w ten sposób ufność, że wszystko potoczy się jak najlepiej dla nas. Modlitwy umożliwiają nam zmianę naszej postawy, emanowanie pełnią miłości współczucia i akceptację siebie. Wystarczy otworzyć swoje serce i powiedzieć Boskości „Tak!”, by poczuć się lepiej z samym sobą. Powierzając wszelkie sprawy Boskiej opiece możemy spokojniej spojrzeć w przyszłość i doświadczać cudów każdego dnia!

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Wymiary: 13.5 x 20.5 cm
Ilość stron: 304 
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Juliusz Poznański
Redakcja: Anna Strożek
Korekta: Ewa Popielarz
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tłumaczenie: Maciej Lorenc
Wydawnictwo: Samsara 
Tytuł oryginału: Change Me Prayers: The Hidden Power of Spiritual Surrender 


1 komentarz:

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).