sobota, 28 maja 2016

104.-"Magia run"


Magia Run
Marek Strzałkowski 


„Siła run leży w ich prostocie”

Runy są symbolami, które niosą ze sobą wiele możliwości ich wykorzystania. W dawnych wiekach pełniły rolę pisma ludów Północy i zachodniej Europy a ich początki trudno określić. Sprawdzają się doskonale jako narzędzie pomagające podjąć ważne decyzje, pozwalające lepiej poznać siebie i otaczający nas świat. Dziś wracają po wielu wiekach zapomnienia i coraz więcej osób pragnie zgłębiać ich tajemnice. Często wykorzystywane są do spojrzenia w przyszłość oraz do działań magicznych wspierających nasze działania. Ich niezwykłe właściwości przybliża książka „Magia Run” napisana przez znanego runistę Marka Strzałkowskiego.

źr. zdjęcia: www.czarymary.pl
Marek Strzałkowski jest badaczem kultu polskich run, twórcą jedynej w swoim rodzaju polskiej muzyki runicznej i absolwentem Studium Psychologii Psychotronicznej w Białymstoku oraz uczniem Richarda Bandlera oraz profesora Lecha Pawła Słupeckiego, najwybitniejszego znawcy kultu run znajdującego się w światowej czołówce uczonych zajmujących się tą tematyką. W 2010 roku założył "Akademię run", jedyną w Europie szkołą runiczną, kształcącą dyplomowanych runologów pierwszego stopnia, a także mistrzów drugiego stopnia. Nauka w niej odbywa się według autorskiego, bogatego i unikalnego programu. W swoim dorobku ma kilka książek o znakach runicznych: „Runy w życiu i terapii", "Runomuzykoterapia", "Runiczne rozkłady wróżebne","Moc run". Opracował własną talię kart runicznych o nazwie "Runic Magic Cards".

Książka została skierowana do wszystkich, którzy interesują się runami, zarówno początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Autor wprowadza nas krok po kroku w świat magii runicznej dodając z każdym rozdziałem nowy element. Początkowo nakreśla zagadnienie magii, uświadamiając, że istnieje ona także w dzisiejszych czasach. Wiele osób niewiele wie na ten temat, opierając swoją wiedzę na przekazach filmowych i zafałszowanych opiniach opartych na uprzedzeniach. Tymczasem magię możemy doświadczać w każdej chwili, począwszy od powitania nowego dnia, poprzez niezwykłe zdarzenia jakie nas spotykają aż po przepiękny zachód słońca. Nie trzeba do tego żadnych skomplikowanych zaklęć, działań czy narzędzi. Autor przytacza uniwersalny rytuał na udany dzień, dzięki któremu możemy „zaczarować” najbliższe 24 godziny, by czas pracował dla nas. Przekazuje także podstawy magii, jej znaczenie, krótką genezę i podejście na przestrzeni dziejów. Podpowiada jak przygotować się do rytuału i zasady, o których warto pamiętać. 

Do magii doskonale nadają się runy, gdyż ich energia jest czysta i bezpieczna. Do ich wykorzystania należy mieć uczciwe intencje i cele. Każdy, kto chce stosować ją w swoim życiu powinien być zrównoważony energetycznie, dlatego autor krótko przedstawia charakterystykę czakr i wskazując ich powiązania z runami, kolorami, lokalizacją, funkcjonowaniem i z tym co je blokuje. 

„Magia to emocje wywołane przez naszą wyobraźnię wskutek silnego zaangażowania emocjonalnego”.

Książka napisana została przejrzyście i rzeczowo, chociaż niektóre partie materiału można także znaleźć w poprzednich książkach pana Strzałkowskiego, takich jak „Runy w życiu i terapii" czy "Moc run", gdyż wychodzi on z założenia, że nie wszyscy mogą mieć podstawową wiedzę o runach, dlatego w krótkich tekstach przybliża znaczenia run, ich genezę i najważniejsze informacje niezbędne do pracy magicznej. 

Poznajemy szczegóły stosowania znaków portalu, kolejne etapy rytuału krótkiego i pełnego, zasady używania run w skryptach, bindrunach, palindromach i sigilach. Najszerzej omówione są skrypty poczynając od pojedynczego znaku aż po napisy dziewięcioznakowe. Reguły ich tworzenia wyjaśnione zostały na przykładach dotyczących zaklęcia na dobre zdrowie, zwycięstwo na zawodach sportowych, otwarcia się na miłość, seks i związek partnerski, na otrzymanie dobrej pracy, na ochronę samochodu i na pomyślnie zdany egzamin. Dla każdego rodzaju napisu przeznaczony został jeden rozdział. Poza tym autor ukazuje możliwości jakie stwarzają kamienie i karty runiczne w działaniach magicznych oraz w terapii. Umiejętnie wykorzystując potęgę run, możemy wprowadzić pozytywne zmiany, poprawić swój stan materialny i finansowy, znaleźć odpowiedniego partnera czy ukierunkować swój rozwój duchowy. Magia runiczna działa delikatnie, ale skutecznie. Dowodami na to są przykłady wzięte z życia, z którymi autor spotkał się w czasie swojej wieloletniej praktyce. Pokazują one, że magia runiczna jest skuteczna w wielu aspektach naszego istnienia, zarówno na poziomie fizycznym, mentalnym jak i duchowym. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2015
Wymiary: 14.5x20.5x1 cm
Liczba stron: 166
Oprawa: miękka
Redakcja: Anna Strożek
Projekt okładki: Łukasz Wierpachowski.

2 komentarze:

  1. Ta książka ani trochę mi się nie przydała. Jest dużo bezużytecznych informacji, w dodatku tylko mi zajmowała miejsce na półce i zbierała kurz.

    OdpowiedzUsuń
  2. no,cóż, być może dla ciebie jest ona bezwartościowa ale dla niejednej osoby może być źródłem potrzebnej wiedzy. Każda książka ma swojego odbiorcę. :)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).