poniedziałek, 22 grudnia 2014

67. Księga Przebudzenia


Przesłania na każdy dzień roku
Mark Nepo

"Spośród wszystkich żyjących istot oddychamy, budzimy się i tworzymy z tego swą pieśń."

Za kilka dni powitamy nowy rok z nowymi nadziejami i planami na przyszłość. Każdy z nas wiąże ten czas z postanowieniami i marzeniami. W drodze do spełnienia czy osiągania swoich celów możemy poczuć się nieco zagubieni. Poszukujemy wówczas drogowskazów, które wyznaczyłyby nam kierunek działania. Do tego potrzebujemy chwili zatrzymania się i przemyślenia kolejnego kroku. Warto mieć na swojej półce taki przewodnik, do którego można zawsze sięgnąć i poszukać wskazówek. Taką rolę z pewnością może spełnić "Księga przebudzenia" z inspirującymi lekcjami na każdy dzień.

www.marknepo.com
Mark Nepo od czterdziestu lat uczy poezji, duchowości, pokazuje jak zmienić życie i pomaga odnaleźć innym swoje prawdziwe Ja. Jest określany jako „jeden z najwybitniejszych duchowych przewodników naszych czasów” oraz „doskonałym gawędziarzem” czy „elokwentnym nauczycielem duchowym”. Jego książki są inspiracją dla wielu osób na całym świecie, gdyż zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Angażuje się w duchowe poszukiwania, współpracuje ze społecznościami uzdrowicieli i lekarzy, prowadzi odczyty, wykłady i warsztaty duchowe. "Księga Przebudzenia"z przesłaniami na kazdy dzień roku ukazała się w 2000 roku. Powstała ona jako jego dziennik inspiracji. W trakcie jej tworzenia doznał oświecenia duchowego. Wówczas autor był krótko po zwalczeniu nowotworu. Jako druga powstała "Mała Księga Przebudzenia" z przesłaniami na każdy tydzień roku, którą w Polsce poznaliśmy w sierpniu 2014 roku. 

Intencją autora było stworzyć poradnik z inspiracjami, który byłyby "towarzyszem i duchowym przyjacielem." Księga jest zapisem lekcji, jakie przeszedł on w swoim życiu. Dzięki nim poznał siebie lepiej, zrozumiał siebie i wykorzystał okazje jakie przyniosło mu życie. "Zebranie przemyśleń do tej książki przypominało odnajdywanie lśniących na ścieżce kamieni." Każde nowe doświadczenie lub wyzwanie odkrywalo przed nim nowe wartości i po dwóch latach zbierania ich powstal zbiór mądrych tekstów jako "Księga Przebudzenia." Mądrości zostały zainspirowane dawnymi tradycjami, które pomogły autorowi narodzić się na nowo.

Głównym motywem przewijającym się w tekstach każdego dnia roku jest przyjaźń, dusza, witalność i miłość do życia. Mają one bardzo pozytywny wydźwięk i dają wsparcie nawet w trudnych chwilach. Teksty zwracają uwagę na codzienne sprawy, które nieraz umykają naszej uwadze lub nie uświadamiajmy ich sobie goniąc z dnia na dzień przez życie. Podkreśla jak ważne jest życie, każda chwila szczęścia, empatia, miłość, cierpliowść, wdzięczność i wiele innych wartości o których często zapominamy. W jednym z dziennych przesłań porównuje nasze codzienne doświadczenia do ceremonii parzenia herbaty: "Na początku należy zebrać malutkie liście rośliny wyrastajacej z niewidzialnych korzeni. Następnie wysuszone liście zalewa się gorącą wodą. Na koniec zaparza się je i w ten sposób powstaje eliksir, który może mieć właściwości uzdrawiające." 

Każdy dzień ma odrębny temat opatrzony krótką sentencją oraz medytacjami, ćwiczeniami, pytaniami i afirmacjami. Z przesłań płynie spokój, otucha, miłość, radość i mądrość. Codzienne inspiracje podparte są osobistymi historiami z życia autora co nadaje autentyczności i wiarygodności opisywanym przeżyciom i przemyśleniom. 

"Chciałbym tylko, by moja książka przyszła do ciebie tak, jak ocean obmywa kamień na otwratym terenie - aby zaskoczyła cię i pokrzepiła, sprawiła, że ty lub ja zalśnimy i chociaż pozostaniemy wytartymi kamieniami, to jednak za chwilę zmiękniemy i staniemy się bardziej czyści."

Książkę można kupić w sklepie:

Rok wydania: 08-12-2014
Rok wydania amerykańskiego: 2011
Format: 14.5x20.5cm
Ilość stron: 486
Redakcja: Emilia Chmielewska
Tłumaczenie: Karolina Bochenek
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginału: "The book of awakening"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).