wtorek, 19 sierpnia 2014

58. Mała Księga Przebudzenia

Mała Księga Przebudzenia
Przesłania na każdy tydzień roku 
Mark Nepo

"Pośród magicznych drzwi istnieją takie,
których nie widzisz nawet wtedy,
gdy przez nie przechodzisz."

W dzisiejszym tempie życia są chwile, gdy potrzebujemy momentu zatrzymania się, wytchnienia, spokoju i czasu tylko dla siebie. Można to osiągnąć w różny sposób: słuchając relaksującej muzyki, spacerując po lesie, obserwując chmury czy oglądając inspirujący film. Często nie dostrzegamy drobnych spraw, gdyż nie potrafimy skupić się na drobiazgach. W tym pomocne są medytacje, chwile z samym sobą, wejrzenie w głąb siebie i znalezienie tam nurtujących nas dylematów. Szukając motywacji, inspiracji do rozmyślań warto mieć pod ręką pomocnika, który podpowie co robić, co zmienić, nad czym warto się zastanowić. Taką możliwość stwarza książka pt. "Mała księga przebudzenia" napisana przez Marka Nepo - filozofa i poetę.

źródło zdjęcia: www.mlive.com
Mark Nepo od czterdziestu lat uczy poezji, duchowości, pokazuje jak zmienić życie i pomaga odnaleźć innym swoje prawdziwe Ja. Z tego powodu nazywany jest „jednym z najwybitniejszych duchowych przewodników naszych czasów” oraz „doskonałym gawędziarzem” czy „elokwentnym nauczycielem duchowym”. Jego książki są inspiracją dla wielu osób na całym świecie, gdyż zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Jest zaangażowany w duchowe poszukiwania, współpracuje ze społecznościami uzdrowicieli i lekarzy, prowadzi odczyty, wykłady i warsztaty duchowe. W 2000 roku ukazała się "Księga Przebudzenia", która dawała wskazówki na każdy dzień roku. W trakcie jej pisania autor doznał duchowego oświecenia. Był to czas, gdy pokonał on raka i uświadomił sobie wtedy, że życie to coś więcej niż nasze codzienne obowiązki, praca, zobowiązania i realizacja różnych zadań. 

"to co najważniejsze - co podtrzymuje nas przy życiu i przynosi radość - jest zawsze w pobliżu, ukryte w naszych problemach lub na ścieżkach, po których błądzimy."

"Mała Księga Przebudzenia" to niewielka książeczka, która została napisana z intencją i nadzieją, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jej kieszonkowy format to celowy zabieg Marka Nepo, który chciał, by była ona drogowskazem i towarzyszem, którego można mieć zawsze przy sobie. Przesłania zawarte w niej opierają się na różnych tradycjach, duchowych przekazach i kulturach. Jest ich 52 - tyle ile tygodni w roku. Każdy przekaz to jeden krótki rozdział poświęcony konkretnemu zagadnieniu, zakończony krótką medytacją a właściwie sugestią do jej przeprowadzenia. Rozmyślamy na temat wybaczania, współistnienia, pokonywania ograniczeń, przeszkód, analizowania sytuacji życiowych, przyjmowania rzeczywistości taka jaka ona jest. Dzięki krótkim tekstom możemy zastanowić się nad sobą, swoimi słabościami, emocjami, relacjami i sprawami pozornie błahymi, na które nie zwracamy uwagi na co dzień. Autor uczy uważności, skupienia, cierpliwości, umiejętności słuchania, obserwacji, dostrzegania drugiego człowieka, ducha i piękna przyrody. Uświadamia, że nasza obecność na ziemi ma wyższy cel i warto zastanowić się nad sobą, życiem i drogą, którą kroczymy. 

Książeczka świetnie sprawdza się jako losowo wybrane przesłanie na wybrany okres czasu, doradca w życiowych dylematach czy w momentach, gdy potrzebujemy wskazówki, podpowiedzi lub drogowskazu. Można także wybrać sobie określony temat na dany tydzień lub po kolei przerabiać poszczególne rozdziały. Z poszczególnych przypowieści płynie mądrość, spokój, pozytywna energia i optymizm. Jest to odpowiednia lektura dla szukających własnego świata, chcących zrozumieć istotę życia, zastanowić się nad sobą, potrzebujących chwili wytchnienia. Pomaga uzyskać spokój umysłu, dostrzec wartości, które warto pielęgnować i lepiej poznać samego siebie. "Mała Księga Przebudzenia" stała się bestsellerem "New York Timesa" jako jeden z najważniejszych przewodników duchowych. Z nauk Marka Nepo skorzystało tysiące czytelników i dobrze się stało, że w końcu w Polsce mamy możliwość poznać jego twórczość. 

Niczego nie powstrzymuj. Pozwól, by to co cię dotyka, wpływało na twoje życie.

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie I
Ilość stron: 160
Oprawa: twarda
Format: 12.2x16.3cm
Tłumacz: Karolina Bochenek
Redakcja: Roman Honet
Rok wydania: 25-07-2014
Oryginalny tytuł: The Little Book of AwakeningBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).