wtorek, 7 kwietnia 2015

78. Sieć


Sieć
Badanie ukrytej infrastruktury rzeczywistości
Larry Flaxman, Marie D. Jones "Wszyscy jesteśmy Siecią. 
Pływamy w jej wnętrzu niczym ryba w tak rozległym oceanie, 
że nie potrafimy oszacować tego ogromu".

Od niepamiętnych czasów toczy się dyskusja czym jest rzeczywistość. Wielu próbowało określić jej istotę, przedstawiało różne sposoby jej postrzegania, powstawały prawa i zasady próbujące ją określić i jasno opisać jej formę. Mimo tego wciąż jest to temat niewyjaśniony i mało wiemy o prawdziwej naturze rzeczywistości. Rzeczywistością nazywamy potocznie wszystko to co nas otacza, co możemy zobaczyć, dotknąć, poczuć. Tymczasem rzeczywistość to nie tylko fizyczne doświadczanie otoczenia ale także świat niewidoczny gołym okiem. Książka "Sieć" ukazuje, że istnieją zjawiska, których nie możemy fizycznie doświadczyć a mimo to mają one dla nas ogromne znaczenie i z ich pomocą możemy wytłumaczyć wiele zjawisk wykraczających poza nasze tradycyjne postrzeganie. Publikacja jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch badaczy: Larry'ego Flaxman,a i Marie D. Jones 

źr. www.mariedjones.com
Marie D. Jones jest autorką 12 książek, które osiągnęły status bestsellerów w USA. Prowadzi też bloga, należy do organizacji "Mufon", która zajmuje się zjawiskiem UFO. Jest ekspertem i specjalistką od zjawisk paranormalnych, metafizyki i zagadnień z pograniczy nauki. Ma tytuł licencjata nowej myśli/metafizyki.Obecnie jest konsultantką oraz kierowniczką projektów zespołu badawczego Arkansas Paranormal AND Anomalous Studies Team – "Arpast", w ramach której współpracuje z Larrym Flaxmanem nad projektem, określanym mianem Sieci. Wystąpiła w programach telewizyjnych Nostradamus Effect i Ancient Aliens, nadawanych na kanale History. Pracowała również jako konsultantka ds. UFO/uprowadzeń podczas realizacji filmu science-fiction The Fourth Kind z 2009 roku.

źr. larryflaxman.com
Larry Flaxman od wielu lat aktywnie bada zjawiska paranormalne. Jest przewodniczącym jednej z największej i najbardziej aktywnych organizacji "Arpast" zajmującej się właśnie tą dziedziną naszego życia. Ceniony jest za wiedzę w zakresie prawidłowego wykorzystywania sprzętu oraz technik służących do prowadzenia specjalistycznych badań. Pracuje jako doradca techniczny kilku grup, które zajmują się problematyką anomalii. Wystąpił w programie telewizyjnym Ghost Lab na Discovery Channel oraz w audycji Ancient Aliens na kanale History. Wygłasza wykłady na temat zjawisk paranormalnych i metafizyki, rozpoczął badania efektów środowiskowych i anomalii, co może przyczynić się do zrozumienia sfery zjawisk paranormalnych.

Los zetknął autorów ponad 5 lat temu poprzez wspólne zainteresowania i pasję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które od wielu wieków zadają sobie filozofowie, mędrcy, przywódcy duchowi. Kim jesteśmy? W jaki sposób pojawiliśmy się na Ziemi? Jaki jest cel naszego życia? Czy świat, który znamy jest jedynym we Wszechświecie? Czy istnieją inne światy? 

Swoje przedsięwzięcie nazwali "Para Explorers" co oznacza dosłownie parę badaczy. Razem wyruszyli w naukową podróż w nieznane i niezbadane obszary, by zrozumieć otaczający ich świat, wykraczając poza utarte stereotypy i schematy. Mimo dzielącej ich odległości, mocno zaangażowali się w tworzenie nowej koncepcji. W efekcie wielu rozmów telefonicznych, licznych e - maili powstała teoria Sieci czyli infrastruktury rzeczywistości, w której każdy z nas i wszystko co nas otacza stanowi jej część. W fizyce kwantowej określa się ją jako Pole Punktu Zerowego, w którym każdy element jest ze sobą związany i zależny jeden od drugiego. Autorzy porównują tę strukturę do wieżowca z mnóstwem pięter, klatek, wind, połączonych ze sobą elementami łącznikowymi, dając wyobrażenie wielopoziomowego modelu wszechświata. Wraz z nimi wyruszamy w intrygującą, badawczą podróż po "wielu poziomach bytu, tworzących rozległą, prawdopodobnie nieskończoną infrastrukturę" naszej rzeczywistości.

Książka wykracza ponad ogólnie przyjęte normy myślenia o naszych doznaniach, doświadczeniach i naszym otoczeniu. Została napisana w formie rozważań naukowych mobilizując zainteresowanych do dyskusji i własnych poszukiwań. Jej treść ujęto w trzech częściach i 9 rozdziałach. Autorzy poruszają w nich wiele zagadnień z naukowego punktu widzenia analizując zjawiska, o których można było do niedawna usłyszeć w filmach lub w powieściach science fiction. Uważają oni, że koncepcją Sieci można wytłumaczyć wiele zjawisk kosmicznych, sferę nadprzyrodzoną i duchową. 

Światy równoległe, nadprzestrzeń, multiwszechświat, pole punktu zerowego, odmienne wymiary, wszechświat holograficzny, tunele czasoprzestrzenne, UFO, teoria strun, linie mocy, portale, odmienne stany świadomości - to tylko niektóre z nich. Do ich rozumienia wykorzystują źródła różnych kultur, mitologii, religii, kabały, filozoficznych nurtów, fizyki kwantowej, noetyki, biologii, neurobiologii, starożytnych przekazów różnych wierzeń. W opisach stosują proste analogie, symbolikę, które pomagają zrozumieć strukturę Sieci, poszczególne łączniki czyli pomosty między warstwami rzeczywistości, ukazując jej formę i czynniki wpływające na nasze otoczenie. Podpowiadają też w jaki sposób poruszać się w Sieci, kształtując ją według własnego uznania. 

Marie i Larry podkreślają, że koncepcja Sieci to teoria, która wymaga jeszcze wiele badań i dowodów. Jest to temat niewatpliwie intrygujący i ekscytujący, ukazujący naszą rzeczywistość jako określoną formę, budowę ze sferami, które są od siebie zależne i połączone. Dzięki temu umożliwiające nawet przejścia do innych wymiarów. Jednocześnie wskazują w jaki sposób można przenikać kolejne warstwy Sieci, wykorzystać posiadają wiedzę dla wzmocnienia naszej osobowości. Okazuje się, że poznanie jej funkcjonowania może zmienić naszą świadomość, postrzeganie tego co nas otacza nie tylko w świecie materialnym ale głównie pozazmysłowymi doznaniami. Autorzy nie przedstwiają eksperymentów czy skomplikowanych matematycznych wyliczeń lecz pragną poprzez tę publikację przedstawić swoje poglądy na przedstawione tematy, by skłonić do przemyśleń. To niewątpliwie "intelektualna uczta, gotowa do skosztowania i dostarczenia wartościowej strawy." 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Ilość stron: 216
Data wydania: 2015-02-19
Rok wydania: 2015
Wymiary: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Redakcja: Irena Zaucha
Tłumacz: Dariusz Rudziński
Oryginalny tytuł: The Grid. Exploring the Hidden Infrastructure of Reality

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).