wtorek, 27 stycznia 2015

71 Wybory Karmiczne


Wybory Karmiczne
Jak podejmować dobre decyzje, które zmienią życie na lepsze
Djuna Wojton


"W chwili obecnej twoje życie jest wypadkową wszystkich karm 
wynikających z twoich minionych działań i wyborów."

Każdego dnia podejmujemy jakieś decyzje, które mają wpływ na różne dziedziny naszego życia. To czego doświadczamy zależy od wyborów myśli, słów, zachowań, emocji czy sposobu reakcji. Z reguły mamy określone wzorce zachowań, nawyki, przywyczajenia, które powtarzają się w naszym życiu. Efektem jest nasze indywidualne postrzeganie rzeczywistości, kształtowanie się naszych poglądów, reakcji czy opinii na jakiś temat. Bywają też takie momenty, że mamy wrażenie, że utknęliśmy w miejscu, nie możemy nic zrobić, kręcimy się w kółko, związki nie spełniają oczekiwań i wciąż napotykamy trudności. Zastanawiamy się wtedy dlaczego tak jest i nie umiemy znaleźć odpowiedniego wytłumaczenia. Przyczyny bywają różnorodne ale często to nasze schematyczne działanie, niewłaściwe decyzje w przeszłości i przyzwyczajenia powodują blokady i hamują naszą kreartywność oraz zdolność wyrażania siebie. Książka "Wybory Karmiczne" uświadamia, że to co wybieramy w chwili obecnej ma ogromny wpływ na naszą przyszłość, którą stwarzamy tu i teraz. 

źródło zdjęcia: twitter.com
Djuna Wojton jest uzdrowicielką duchową, tarocistką i astrolożką z ponad dwudziestoletnim stażem. Pomogła wielu osobom przetransformować życie poprzez uświadomienie im czego pragną, co mogą zrobić, by czuć się spełnionym i jak znaleźć w sobie siłę do działania. Kieruje centrum odnowy duchowej Djunaverse Center for Healing Arts w Filadelfii, gdzie poprzez warsztaty rozwoju duchowego oraz sesje prywatne pomaga ludziom z całego świata. Redaguje działy astrologiczne w gazetach, tworzy cotygodniowe prognozy wideo dla serwisu Oranum.com oraz filmy dokumentalne dla kanału internetowego promującego jej sztukę uzdrawiania. Prowadzi też bloga djunaverse.com i pisuje artykuły dla newrealities.com. Jest autorem Karmic Choices: Jak podejmowaniu właściwych decyzji mogą tworzyć Enduring radości.(Llewellyn 2014) i Healing: Usuwanie Karmiczna poprzedniego życia Bloki do dzisiejszej miłości, zdrowia i szczęścia (2006).

Autorka uświadamia nam jak doświadczenia z przeszłości i błędne postrzeganie rzeczywistości wpływają na nasze wybory. Na przykładach z wybranych obszarów życia takich jak: zdrowie, praca i związki autorka prezentuje swoją trzystopniową formułę, dzięki której możemy uwolnić się od schematów karmicznych, uleczyć stare rany z przeszłości i zmienić nasze życie na lepsze. Djuna Wojton wykorzystuje ją w swojej praktyce terapeutycznej i z jej pomocą pomogła już wielu osobom uzdrowić życie. Metoda ta pozwala przyjrzeć się określonemu problemowi i przetransformować swoje życie według swoich upodobań. Została ona oparta na trzech krokach: uświadomienie, oczyszczenie i tworzenie. Każdy z nich został opisany osobno i uzupełniony ćwiczeniami, które są niezwykle inspirujące, rozwijajace wyobraźnię i umożliwiające wgłębienie się w swoje wnętrze i problem. Formuła stanowi podstawowy wzorzec do rozwiązywania problemów, które nas dręczą, powtarzających się sytuacji i zachowań. Pokazuje jak wprowadzić nowy sposób myślenia i zmienić dotychczasowy schemat postępowania. 

"Im lepiej zrozumiesz swoją duszę, 
tym bardziej prawdopodobne, 
że twoje decyzje przyniosą ci to, czego pragniesz."

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, gdyż została napisana w bardzo przystępny sposób, zrozumiałym i przejrzystym językiem. Każdy z ośmu rozdziałów opowiada o innej sferze naszego życia, schematach zachowań, myślenia i emocjach, które wpływają na nasze decyzje. Zawierają dużą dawkę informacji, które uzupełniane są licznymi ćwiczeniami, medytacjami, pytaniami skłaniającymi do samoanalizy i historiami z życia Djuny Wojton oraz jej klientów. Pomagają one zrozumieć omawiane zagadnienie, uczą żyć zgodnie z prawem życia duchowego i dają możliwość wejrzenia w siebie i przyjrzenia się otaczającemu nas światu w nowy sposób. Wśród rozważań są także medytacje z kartami tarota: Diabeł, Słońce, Mag i Rydwan oraz wiele pytań, które pobudzają do refleksji. Ułatwieniem jest lista wszystkich ćwiczeń w spisie na początku ksiażki co ułatwai odnalezienie tego, które nas interesuje. 

Nauka formuły eliminowania schematów karmicznych to temat wiodący poradnika. Poza tym znajdziemy w nim porady i wiedzę o tarocie, Sai Babie, szamaniźmie, jodze, astrologii, prawie przyciągania i innych sfer ezoterycznych. Dowiadujemy się czym jest karma, reinkarnacja, prawa karmy, niezdrowe przywiązanie, ego, mantry, sanskary, jak wykorzystać tarota do samorozwoju, jak rozpoznać własne lęki i nie pozwolić im kierować naszym życiem. Poznajemy kleśi czyli określone stany umysłu, które wpływają na nasze postrzeganie rzeczywistości i powodują blokady w rozwoju duchowym. 

Czytając warto mieć pod ręką "Karmiczny zeszyt ćwiczeń" tzn. gładki zeszyt w formacie A4 do zapisywania odpowiedzi na zadawane pytania oraz wpisywania swoich przemyśleń. Dodatkowo autorka proponuje, by przygotować takie przedmioty jak stare gazety, nożyczki, klej , taśmę klejącą, dykatfon, narzędzia do pisania i kolorowania oraz talię tarota, by w pełni skorzystać z poradnika. Z ich pomocą uczymy się siebie, poznajemy swoje ograniczenia, tworzymy rzeczywistość, przyglądamy się własnemu życiu.

Książka stanowi świetną bazę do praktycznego rozwoju duchowego i wprowadzenia zmian tak, by nasze życie było spójne, zgodne z naszymi wyobrażeniami i pragnieniami naszej duszy. Uświadamia nam, że "źródłem miłości w twoim życiu jesteś ty sam, możesz decydować o tym, że miłość będzie obecna w twoim zyciu w każdym momencie." Od naszych decyzji podjętych tu i teraz zależy jakość przyszłych wydarzeń w obecnym jak i w kolejnych wcieleniach. 

Jedna z opinii na początku książki napisana przez Alan'a Steinfeld'a - założyciela NewRealities.com podkreśla:

"Nie ma ważniejszego powołania dla istoty ludzkiej niż pełne zrozumienie tego, kim jesteśmy. Niniejsza książka stanowi klucz do tej wiedzy, która zamienia się w mądrość, gdy zastosujemy karmiczne wybory tak wyraźnie ukazane nam przez Wojton."

Całkowicie podpisuję się pod nią i polecam wszystkim, którzy rozwijają się duchowo, szukają własnej drogi, pragną zmienić swoje życie i spełniać marzenia. Dokonując mądrych wyborów zyskujemy siłę , pielęgnujemy duchowość i uzdrawiamy nie tylko sytuację obecną ale także zmieniamy nasze wzorce karmiczne, dzięki którym możemy wypełnić nasze istnienie wydarzeniami zgodnymi z pragnieniami naszej duszy.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok wydania: 28 listopada 2014
Format: 14.5x20.5cm
Ilość stron: 198
Oprawa: Miękka
Redakcja: Aleksandra Kielczykowska
Tłumaczenie: Marta Zientala
Oryginalny tytuł: Karmic Choices: How Making the Right Decisions Can Create Enduring Joy
Wydawnictwo SamsaraBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).