poniedziałek, 5 września 2016

112. - "Skóra pełna blasku"


Skóra pełna blasku
Program 28-dniowej diety, która odmładza cerę i pomaga zwalczać cellulit
Karen Fischer
„Uroda nie ogranicza się do powierzchowności 
- dbając o skórę dbamy też o zdrowie całego organizmu.”

Gładka, promienna skóra to marzenie nie jednej osoby. Gdy jesteśmy młodzi, nie zwracamy uwagi na skutki upływającego czasu. Z wiekiem to się zmienia i chcielibyśmy zachować świeży wygląd na długie lata. Pojawiające się na niej zmiany, zmarszczki, wypryski, skazy przypisujemy wiekowi, genom, warunkom życia. Jesteśmy przekonani, że mamy niewielki wpływ na skutki upływu czasu. Książka „Skóra pełna blasku” podpowiada co możemy zrobić, by cieszyć się pięknym wyglądem w każdym wieku.

źr. zdjecia: www.brisbanetimes.com.au
Karen Fischer jest dyplomowaną dietetyczką i absolwentką Nauk Zdrowotnych na Uniwersytecie Nowej Anglii. Należy do ATMS czyli Australian Traditional Medicine Society – Australijskiego Stowarzyszenia Medycyny Tradycyjnej. W 2008 roku otrzymała nagrodę w kategorii „Najlepsza książka o zdrowiu, odżywianiu albo książka o diecie” za poradnik „The Healthy Skin Diet”. Dorastała w gorącym i słonecznym Darwin i często miewała problemy skórne. Pierwsze zmarszczki pojawiły się u niej już w wieku 18 lat. Jej twarz i ciało pokrywały krosty, do tego pojawiła się łuszczyca i zapalenie skóry rąk. Jej marzeniem była gładka, zdrowa i piękna skóra, więc szukała rozwiązania swoich problemów. Z tego powodu została specjalistką od żywienia. Odkąd zmieniła sposób odżywiania, problemy zniknęły. To dało jej motywację do dalszych badań. Efektem tego jest książka „Skóra pełna blasku”, która jest jej piątą z kolei publikacją. Została skierowana do osób, które borykają się z różnymi niedoskonałościami swojego wyglądu i chcieliby cieszyć się nieskazitelną cerą. 

„Zdrowsza, młodziej wyglądająca cera to coś więcej niż tylko ładna fasada.”

okładka oryginału
źródło zdjecia: amazon.com
Wszelkie nieprawidłowości działań, stresu czy odżywiania są widoczne na naszej skórze, która jest najbardziej widocznym i największym organem naszego ciała. Niestety, wraz z kolejnymi latami życia widoczne są zmiany, które zostawia na nas czas. 

Autorka uważa, że żaden wiek nie wyznacza granicy świeżego i młodego wyglądu. Możemy powstrzymać procesy jej starzenia się poprzez wprowadzenie zmian w swoim stylu życia i odżywianiu. Opracowała program, który nazwała „Młodsza Skóra”. Obejmuje on 28 dni, gdyż tyle czasu potrzebuje organizm na wyprodukowanie nowych komórek w głębszych warstwach skóry. Jego celem jest dostarczenie organizmowi potrzebnych składników odżywczych, wzmocnienie metabolizmu i powstrzymanie procesów starzenia się skóry. Karen Fischer zapewnia, że dzięki jej wskazówkom zlikwidujemy drobne zmarszczki, poprawimy koloryt skóry ale też obniżymy poziom cholesterolu, przywrócimy prawidłowy poziom cukru, zyskamy więcej energii, witalności, lepszą kondycję, uodpornimy się na grypę, przeziębienia, infekcje Candida albicans i wiele innych.

Zaletą programu jest możliwość dostosowania go do indywidualnych potrzeb, gdyż każdy z nas jest inny i ma różne dolegliwości, z których chce się pozbyć. Został opracowany z intencją uzyskania szybkich efektów i utrzymania efektu na dłużej, dlatego bierze pod uwagę nie tylko odżywianie lecz zmianę nawyków, codziennych rytuałów i zabiegów pielęgnacyjnych.

Wiedza została ujęta w dwóch częściach i dwunastu rozdziałach w przystępny sposób. Stopniowo poznajemy kolejne zagadnienia związane ze skórą, jej pielęgnacją, zasady programu i wiele przydatnych informacji o funkcjonowaniu naszego organizmu. 

W części pierwszej autorka przybliża nam budowę, rolę i funkcje skóry, jej właściwości, gdy jest zdrowa, procesy zachodzące w poszczególnych jej warstwach, przyczyny powstawania niektórych schorzeń i sposoby radzenia sobie z nimi. Omawia czynniki starzenia się skóry i organizmu, 12 najważniejszych pokarmów, które temu przeciwdziałają, zamieszcza listę produktów wpływających na formowanie się AGE, podpowiada co warto spożywać, jak prawidłowo suplementować dietę. Poznajemy zalety witamin, minerałów, listę pięciu związków, które powinny być w kosmetykach oraz składników poprawiających skuteczność produktów pielęgnacyjnych do ciała w tym środków do makijażu, kremów do rąk, mydła i żelów pod prysznic oraz takich, których należy unikać.

treść uzupełniają czarno-białe rysunki
Część druga przedstawia szczegóły programu „Młodsza Skóra”, 14-dniowe menu, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, listę różnych potraw wraz ze wskazówką dla jakiego typu cery określone danie jest korzystne, przykładowy plan posiłków na śniadanie, obiad i kolację, oraz 58 przepisów na smaczne dania wykorzystywane w czasie diety.

„Skóra to filtr oddzielający świat zewnętrzny od wnętrza organizmu, chroniący go przed mikrobami i grzybami.”


praktyczna wiedza jest ujęta w przejrzystych tabelkach
Uroda zawsze była ważna, dlatego od zawsze dokładano wielu starań, by utrzymać ją w doskonałej formie. Już w starożytności stosowano różne zabiegi, by zachować ją jak najdłużej. Znana jest historia królowej Egiptu Kleopatry, która kąpała się w kwaśnym mleku, by mieć gładką skórę. Rzymianki do tego celu stosowały sfermentowane skórki winogron a chińscy cesarze poszukiwali uzdrawiających pereł. Dzisiaj mamy do wyboru dużo więcej sposoby lecz mimo to nie każdy może cieszyć się pięknym, nieskazitelnym wyglądem. Wiele osób sięga po drastyczne po drastyczne metody poddając się zabiegom pielęgnacyjnym, chirurgicznym, wstrzykując botoks lub inne wypełniacze, które są mocno ingerujące w naszą naturę a przy tym kosztowne. Tymczasem droga do zdrowej skóry wiedzie przez nasz styl życia i sposób odżywiania się.

Skóra pełni wiele ważnych funkcji dlatego warto poświecić jej więcej uwagi, gdyż to nie tylko nasza zewnętrzna powłoka, lecz obraz naszego zdrowia, kondycji, samopoczucia i wizytówka naszego wnętrza.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania angielskiego: 2013
Wymiary: 14.5x20.1x1.5 cm
Ilość stron: 288
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Małgorzata Święcicka
Redakcja: Monika Pruska
Tłumaczenie: Grzegorz Ciecieląg
Korekta: Anita Rejch
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski, grafika@illuminatio.pl
Tytuł oryginału: Younger Skin in 28 Days: The fast-track diet for beautiful skin and a cellulite-proof body

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).