środa, 7 maja 2014

48. Zdrowie z natury

Zdrowie z natury
Domowa apteczka leków na powszechne dolegliwości
Burke Lennihan


Homeopatia to jedna z metod medycyny naturalnej, która w ostatnich latach rozwija się coraz prężniej. Jednak mimo to rzadko jest stosowana przez lekarzy tradycyjnego leczenia, zwłaszcza w Polsce. Jesteśmy zdominowani przez koncerny farmaceutyczne, które narzucają swoje specyfiki, nie zawsze skuteczne i dobre dla organizmu. Zapominamy o naturze, która oferuje nam swoje skarby, lecz często brakuje nam wiedzy jak je wykorzystać. Najłatwiej przyjąć określona tabletkę czy syrop i mieć pozornie problem z głowy. To jednak działanie na krótką metę. W leczeniu dolegliwości ważne jest, by nie wracały one ze zdwojona siłą. Taka podpowiedź uzyskujemy w książce „Zdrowie z natury.”

źródlo zdjęcia:
yournaturalmedicinecabinet.com
Burke Lennihan odkryła homeopatię już w czasach studenckich. Wychowywała się w rodzinie medycznej, gdzie jej ojciec był chirurgiem naczyniowym a matka – biochemiczką. Zainteresowanie zdrowiem zaprocentowało otwarciem sklepu ze zdrową żywnością, w którym miała ona możliwość rozmawiania i doradzania klientom właściwego sposobu leczenia. Słuchając ich uwag, zebrała pokaźny materiał o skuteczności wielu specyfików naturalnych. To było jej motywem do napisania książki, która pomogłaby większej ilości osobom w walce z chorobami i pomoc w stworzeniu własnej apteczki opartej na naturalnych lekach. O historii powstawania książki możemy przeczytać na pierwszych stronach publikacji.

Celem napisania książki była chęć zmotywowania ludzi do dbania o swoje zdrowie za pomocą naturalnych sposobów. „Książka ta mówi o tym, co jest skuteczne.” Wiedza w niej przedstawiona oparta została na doświadczeniu autorki i na tym czego nauczyła się o lekach homeopatycznych, suplementach, ziołach, esencjach kwiatowych, solach komórkowych i zdrowego odżywiania się. Te informacje zostały zawarte w pięciu częściach, tak, by w każdej chwili można było odnaleźć odpowiednie zagadnienie.

Autorka opisuje, jak należy zbilansować codzienną dietę, by zdrowo się odżywiać, jakie  produkty wprowadzić a których należy unikać. Przedstawia ćwiczenia energetyczne, oddechowe, techniki chiropraktyczne, wymienia ważne  suplementy diet, witaminy, zamienniki cukru. Radzi jak znaleźć dobrego lekarza o podejściu holistycznym, jak zaoszczędzić na opiece zdrowotnej, by bezpiecznie i skutecznie wyleczyć siebie i najbliższych.  i różnych elementach wpływających na nasze zdrowie. Jednak w przeważającej ilości. zamieszczone zostały podstawowe informacje o źródłach, które mogą być pomocne w rozszerzaniu wiedzy o zdrowiu. Oprócz licznych praktycznych wskazówek uzdrawiania, znajdują się w niej odnośniki do źródeł w postaci tytułów książek, publikacji, stron internetowych, gdzie można znaleźć rozszerzoną wiedzę na dany temat. Autorka tylko krótko opisuje zagadnienie, bez długiego rozpisywania się, a zainteresowanych tematem odsyła do innych autorów. Są to często tytuły amerykańskie, więc nie zawsze polski czytelnik ma możliwość poznać daną publikację. To samo dotyczy nazw leków czy suplementów – także mamy tu zestawienie z punku widzenia amerykańskiego konsumenta.

Zaletą książki jest część z ponad 200 - oma  różnymi dolegliwościami, ułożonymi alfabetycznie. To pozwala na łatwe odnalezienie interesującego nas tematu i szybkie dopasowanie odpowiedniego lekarstwa. Informacje są krótkie i konkretne. Przy każdym schorzeniu autorka podpowiada jak szybko można sobie pomóc, w jaki sposób postępować dalej, nie było nawrotów choroby oraz udziela życiowych porad  dotyczących przyczynach danej choroby i jak z nią sobie poradzić. Poza tym doradza w jaki sposób skompletować swoją indywidualna apteczkę, co można leczyć w domu, jakie onjawy powinny nas zaniepokoić, kiedy iść do lekarza, dzwonić po karetkę. Podaje nazwy leków i ich działania, jakie firmy są najlepsze, opisuje najważniejsze zioła, radzi jak stosować esencje kwiatowe, sole komórkowe, wymienia  leki homeopatyczne, które powinno się mieć w domu zawsze pod ręką, jak je stosować, wybierać, na co zwrócić uwagę. Dodatkowym uzupełnieniem są historie osób, którym autorka pomogła w czasie swojej pracy homeopatycznej i prowadząc sklep ze zdrową żywnością.

Książka „Zdrowie z natury” jest poradnikiem, który „ma dodać ci wiary we własne siły, równocześnie nie przytłaczając nadmiarem informacji.” Myślę, że to się autorce udało. Jest on przejrzysty, bez długich opisów i podejścia naukowego. Przeznaczony dla tych, którzy chcą poprawić swój stan zdrowia bez farmaceutyków, zwrócić się ku naturze i cieszyć się dobrą kondycją przez długie lata, korzystając z niekonwencjonalnych metod leczenia.

Książkę można kupić w sklepie:
  
Oprawa           Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron    360
Format            A5
Rok wydania  2014
Tłumaczenie    Łukasz Głowacki


2 komentarze:

  1. Magdalena Sikorka20 sierpnia 2018 17:54

    To że w naturze drzemie siła zdrowotna wiadomo było od dawna. Jeśli nie chorujemy zbyt często to warto na samym początku posiłkować się bardziej naturalnymi sposobami leczenia, gdyż w ten sposób nie obciążamy organizmu. Dbanie o zdrowie jak pisali o tym w https://radioklinika.pl ma w dzisiejszych czasach bardzo duże znaczenie i trzeba o nie zacząć dbać jak najwcześniej.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).