czwartek, 4 kwietnia 2013

15. Ho’oponopono.Ho’oponopono. 
Siła tworzenia
Krystyna Kwiecinski


Huna zdobywa coraz więcej zwolenników na świecie, również w Polsce. Została ona rozpropagowana i przybliżona dzięki pracom Maxa Freedom’a Long’a i Serge’a Kahili King’a. Słowo „Huna” znaczy „Tajemnica”, które najprawdopodobniej wywodzi się od słowa „Kahuna”, które określało osobę będącą strażnikiem wiedzy dostępnej tylko dla wybranych. Obecnie jest ona dostępna dla wielu osób, którzy chcą ją poznać. 
„Najpiękniejsze jest w hunie to, że nie żąda ona dla siebie wyłączności. Nie namawia do porzucenia swych przekonań, wierzeń, czy sposobu życia.” 
Może ją stosować każdy bez względu na wyznanie, światopogląd, wierzenia. Wystarczy jeżeli dojdziemy do wniosku, że jest to system, który nam odpowiada i świadomie chcemy go poznać. To powinna być nasza decyzja. To samo dotyczy Ho’oponopono, która jest metodą uzdrawiania, esencją huny. Dzięki niej możemy uzdrowić siebie na różnych poziomach: fizycznym emocjonalnym i psychicznym. I to właśnie uzmysławia nam książka „Ho’oponopono. Siła tworzenia.” Krystyny Kwiecinski. 

Autorka zajmuje się ezoteryką od ponad piętnastu lat. W czasie swoich licznych doświadczeń i podróży po świecie miała okazję poznać wielu mistrzów i ich techniki uzdrawiania. Jedną z takich metod, którą odkryła i zaczęła praktykować jest Ho’oponopono. Krystyna Kwiecinski jest trenerem oczyszczania duchowego właśnie tą metodą oraz certyfikowanym nauczycielem uzdrawiania systemem SRT. Obie te techniki wywodzą się z huny. 

źródło zdjęcia: Illuminatio
Ho’oponopono to metoda oczyszczania na wielu płaszczyznach. Ma ona wpływ nie tylko na nas ale też na nasze otoczenie. Autorka uświadamia nam, że każdy z nas jest maleńkim trybikiem w mechanizmie Wszechświata. Od naszych myśli, decyzji, emocji zależy to w jakimś środowisku żyjemy, jacy otaczają nas ludzie, co nas spotyka a patrząc w szerszej skali – nawet to jaki jest nasz kraj czy świat. Podkreśla, że my wszyscy jesteśmy całością, każdy z nas jest twórcą swojego życia i od nas zależy jak będzie ono wyglądało. Ho’oponopono pozwala w sposób kreatywny i świadomy ukształtować równowagę zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną zgodnie z odwiecznymi prawami natury. Dzięki temu możemy nie tylko przywrócić zdrowie w swoim ciele ale również poprawić relacje międzyludzkie, zrealizować swoje cele, marzenia. Możemy w pełni żyć i wykorzystywać potencjał, jaki każdy ma w sobie, dotrzeć do przyczyn problemów, a tym samym zmienić swoje życie na lepsze. Jeżeli poznamy przyczynę – usuniemy skutek danej sytuacji. 

Książka została napisana lekkim, zrozumiałym i konkretnym językiem, którą dzięki temu czyta się z przyjemnością. Wiedza ujęta jest w krótkie rozdziały co sprawia, że czas spędzony na jej lekturze nie dłuży się a my z zainteresowaniem zapoznajemy się z jej treścią. Już na początku poznajemy niezwykłą historię dr Len’a. Uzdrowił on oddział chorych psychicznie więźniów, z którymi personel medyczny nie mógł sobie poradzić. Nie będąc z nimi w bezpośrednim kontakcie wpłynął na ich poprawę zdrowia i bezpieczeństwo przebywania w ich otoczeniu. Pomogła mu w tym właśnie technika Ho’oponopono. 
źródło zdjęcia: dreamstime.com
tekst - własny
Autorka wprowadza nas w temat Ho’oponopono, opisuje prawa Wszechświata i podstawowe zagadnienia tej metody, by następnie przedstawić praktyczne jej zastosowanie. Poznajemy sposób poradzenia sobie z trudnymi sytuacjami, chorobą, życiowym zastojem, problemami w osiąganiu celu. Dowiadujemy się co zrobić gdy brakuje możliwości przebaczenia sobie i innym, jak oczyścić się z nieprzyjemnych wydarzeń, które tkwią w naszych umysłach, jak uzdrowić stare rany, jak oczyścić przeszłość oraz … przyszłość, jak podnieść swoją samoocenę, uwierzyć w siebie, pozbyć się uprzedzeń, przesądów, lęku, różnych blokad, które nie pozwalają ruszyć do przodu.

Zagadnień w książce jest bardzo wiele i na każde z nich otrzymujemy jasną odpowiedź i wskazówki. Uczy nas zrozumienia siebie, świata, naszych relacji, tworzenia szczęśliwych związków, rozwiązywania problemów a przede wszystkim zrozumienia tego co się wokół nas dzieje. Autorka zapewnia, że przy zastosowaniu techniki Ho’oponopono pozbędziemy się złych nawyków, destrukcyjnych emocji, nauczymy się wybaczać, odczuwać i dostrzegać piękno, miłość a efektem tego jest osiągnięcie celu tej metody czyli szczęścia, harmonii, dobrobytu i bezpieczeństwa

Książkę można kupić w sklepie:


Format: A5 - 145x205mm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 144
Rok wydania: Lipiec, 2012Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).