środa, 27 marca 2013

14. Zaklinacz psów


Zaklinacz Psów
Cesar Millan

Czy oglądaliście w dzieciństwie film „Lessie wróć” albo „Bella i Sebastian”? Czy z zapałem śledziliście przygody psa Cywila albo Szarika? Czy marzyliście, by mieć też takiego mądrego oddanego psiego przyjaciela? Zdarza się jednak, że spełniając tę zachciankę robimy to emocjonalnie nie zdając sobie sprawy, że bierzemy do domu stworzenie, które musimy nauczyć nie tylko odpowiedniego zachowania ale również sami powinniśmy zrozumieć swojego czworonoga i nauczyć się jak zostać przywódcą stada. Tego uczy książka „Zaklinacz Psów”, której autorem jest Cesar Millan.

Cesar Millan to znany, światowej sławy ekspert od psich problemów i behawiorysta, który zdobył uznanie dzięki wyjątkowemu talentowi i podejściu do psów. Jest on też gwiazdą znanego również w Polsce programu pt. „Zaklinacz Psów” gdzie w charakterystyczny dla siebie sposób uczy swoich klientów postępowania ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Zyskał przydomek „Psi Doktor Phil” i znany jest ze szkolenia psów trudnych, agresywnych, dominujących, zalęknionych, sprawiających problemy, z którymi nie radzą sobie ich właściciele. Doskonale wnika w umysł psa, roztacza wokół siebie magiczną wręcz energię, która oddziałuje na zwierzęta.

Cesar Millan i jego historia jest przykładem, że marzenia się spełniają. Od dziecka chciał zostać najlepszym na świecie treserem psów. Wychowywał się na meksykańskiej farmie wśród zwierząt, w zgodzie a naturą. Jego mentorem i autorytetem był dziadek Teodor Millan Angula oraz rodzice. Dziś nie tylko szkoli psy ale wnika w ich psychikę, rozumie ich zachowanie i rozwiązuje problemy, z którymi właściciele sobie nie radzą. Jednak jego metody zmieniają nie tylko psa ale przede wszystkim człowieka.

„Kiedy pojawiam się w domu klienta, myśli on wówczas, że ma kłopot z psem. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że na ogół problem dotyczy klienta. Często powtarzam moim klientom: - Zajmuję się rehabilitacją psów, ale trenuję ludzi”.  To częsta dewiza Cesara Millana.
źródło zdjęcia: zaklinaczpsow.pl
Cesar Millan podkreśla: „Książka ta nie jest podręcznikiem obsługi psa”. I tak jest faktycznie. To raczej opowieść o budowaniu zdrowych, pozytywnych relacji między człowiekiem a zwierzęciem dlatego nie przypomina typowego poradnika o psach. Napisana w jasny, zrozumiały sposób, przeplatana wspomnieniami z dzieciństwa i z czasów, gdy Millan nie był jeszcze znaną osobą, nasycona pozytywną energią, ciepłem sprawia, że łatwo przyswajamy sobie wiedzę w niej zawartą. W zrozumieniu przekazu pomagają liczne zdjęcia z rodzinnych albumów, a także ilustrujące pracę z psami, niektóre zachowania zwierząt. To wszystko uzupełnione jest zabawnymi historyjkami, humorem i opowieściami wziętymi z życia, w które wplecione są porady i zasady jakimi należy się kierować przy wyborze psa, jakie zasady powinny obowiązywać w domu, czym się kierować przy wyborze szczeniaka, jak przygotować się na przyjęcie psiaka, jak powinny wyglądać spacery z naszym ulubieńcem. Znajdziesz tu receptę na zdrowego, zrównoważonego psa, opis różnych psich charakterów i energii, a także glosariusz Cesara czyli najważniejsze reguły, które warto zapamiętać i zastosować.

Jeżeli masz więc problem ze swoim pupilem, nie rozumiesz jego zachowania, chciałbyś zmienić jego zachowanie, poznać jego psychikę, zrozumieć co on chce ci przekazać – książka pt. „Zaklinacz Psów” jest właściwą propozycją wydawniczą na naszym rynku.

Książkę można kupić w sklepie 

Ilość stron: 276
Oprawa: Miękka
Format: A5
Rok wydania: 2010

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).