piątek, 7 marca 2014

41. Czy rzucono na ciebie klątwę?

Czy rzucono na ciebie klątwę?
Rozpoznawanie i zdejmowanie złych uroków
Alexandra Chauran


 XXI wiek to czas komputerów, internetu, nowoczesności. Takie pojęcia jak czary, magia, klątwa budzą pobłażliwe uśmiechy i niedowierzanie. Wiele osób nie wierzy w takie zjawiska. Jednak to nie znaczy, że one nie istnieją. Okazuje się, że istnieją, nawet w dzisiejszych czasach. Klątwa to pojęcie znane dla wielu z filmowych scenariuszy, często przejaskrawione i mijające się z prawdą. Jednak w niektórych  społecznościach i kulturach czarna magia to styl życia i element towarzyszący w codziennych zajęciach.  Na wieść, że jesteśmy obciążeni klątwą oblewa nas zimny pot, strach zwłaszcza, gdy stwierdzamy, że ostatnio niezbyt nam się w życiu układa. Zbieg wielu nieprzyjemnych sytuacji w krótkim czasie przypisywać można by działaniom magicznym  dokonanych przez wrogie nam osoby. Czy faktycznie każde takie zbiegi okoliczności możemy tłumaczyć złym urokiem? Jak odróżnić zwykłego pecha od celowych negatywnych działań magicznych? Czy możliwe jest rzucenie klątwy na siebie samego?  A jeżeli faktycznie ktoś nam chce zaszkodzić, jak się przed tym bronić? Tego i innych ciekawych rzeczy możemy dowiedzieć się w książce pt. „Czy rzucono na ciebie klątwę?”

źr.: shoroba.com
Alexandra Chauran to wróżka i medium z wieloletnim doświadczeniem. Posiada tytuł  magistra nauczania na Uniwersytecie w Seattle i certyfikat nauczania w stanie Waszyngton. W dniu 11 października 2003 r. została odznaczona Medalem Jubilee Diamond przez Royal życia Saving Society za swoja pracę doradczą. W dniu 22.02.2001 otrzymała  certyfikat technik doradczych. W 1999 roku rozpoczęła swoją działalność jako wróżka zachęcona przez swoją matkę, która także zajmowała się dywinacją. Alexandra Chauran jest certyfikowaną tarocistką i zawodowym medium. Pomaga zarówno klientom z okolic Seatle jak i osobom z różnych rejonów świata. Napisała kilka książek o tematyce ezoteryczno – duchowej, głównie wydanych poza granicami naszego kraju. W swojej praktyce mediumicznej dokonała wielu odczytów. W swojej publikacji „Czy rzucono na ciebie klątwę” zdradza niektóre ze swoich zasad warsztatu wróżbiarskiego postępowania i sposoby rozwiązywania problemów. Dzięki publikacji możemy poznać jej świat. Doświadczenie i wieloletnia praktyka pozwala wgłębić się w trudny temat, jakim jest klątwa i jej skutki.
  
Autorka szczerze i bez zahamowań ujawnia prawdę o klątwach i uświadamia, że nie wszystko jest spowodowane działaniem złego maga, podważa krążące mity i utarte schematy myślowe na ten temat. Porusza ważne kwestie, które mogą się nam zdarzyć w życiu. Dzięki jej wskazówkom możemy stwierdzić czy faktycznie jesteśmy pod działaniem klątwy, czy po prostu mamy pecha. Przedstawia dowody, które upewnią nas, czy jesteśmy przeklęci, co na to wskazuje, jakie mentalne nawyki myślenia mają negatywny wpływ na nasze życie.

Dowiadujemy się czym jest magia, jakie prawa nią rządzą, jak działa klątwa, w jaki sposób sprawdzić czy jesteśmy pod jej działaniem, dlaczego nie warto się mścić i stosować kontr klątw. Ujawnia co możemy zrobić, jeżeli trafimy na oszusta, który dla własnych zysków wmawia nam, że zostaliśmy przeklęci, dlaczego magowie stosują czarna magię, jak postępować z osobą, o której wiemy że chce nam zaszkodzić? Demaskuje oszustwa, by oczyścić dobre imię uczciwych wróżek, doradców czy osób z mediumicznymi zdolnościami. Namawia do ujawniania takich zdarzeń, gdyż „ochronisz w ten sposób innych, którzy mogą zostać bardziej poszkodowani, a w dodatku pomożesz przywrócić dobre imię dziedzinie, którą i ja się zajmuję.”
                                                                                              
Książka skierowana do wszystkich tych,  którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę magiczną ale też dla tych, którzy chcieliby przestać się bać złorzeczeń. Powinni ją także przeczytać ci, których fascynuje czarna magia i chcą wykorzystać ją przeciwko drugiemu człowiekowi. Coraz więcej niedoświadczonych młodych osób, poszukuje rytuałów chcąc uzyskać określony negatywny efekt. W dobie Internetu nie jest to trudne. Niestety nie zdają oni sobie sprawy z konsekwencji takich działań. Warto wziąć sobie do serca słowa autorki, która poucza: „Magia jest potężnym narzędziem i tak samo jak każde inne narzędzie może zostać użyta jako broń”
  
Książka napisana w jasny, przejrzysty sposób, skierowana wprost do czytelnika. Autorka zwraca się do niego w pierwszej osobie, stwarzając wrażenie bezpośredniej rozmowy z czytającym. Podobało mi się, że nie straszy ona klątwami lecz uświadamia, że możemy sami sobie z takim zagrożeniem poradzić. Z treści nie wieje „grozą” lecz przeciwnie - Alexandra podkreśla niejednokrotnie, że ważny jest zdrowy rozsądek, mądre działanie i zachowanie spokoju.

Zaleca: „Zawsze staraj się myśleć krytycznie i zrozumieć to, z czym masz do czynienia.”

Na przykładach ze swojej praktyki pokazuje konsekwencje określonych działań magicznych. Podpowiada by poznać wszystkie prezentowane techniki i wybrać te, które są dla nas najlepsze. Oprócz licznych porad i wskazówek zamieszczone zostały rytuały na różne sytuacje. Przy każdym z nich autorka uświadamia co może on wywołać, jakie mogą być skutki jego zastosowania i jakie trzeba spełnić warunki, by był on bezpieczny dla każdej istoty. W książce brakowało mi w wielu przypadkach ilustracji, które z pewnością uatrakcyjniłyby publikację i pomogły zrozumieć opisywane zagadnienia.

„korzystanie z magii w naturalny sposób pociąga za sobą konsekwencje idące znacznie dalej niż w przypadku każdego innego narzędzia. Energia bowiem nigdy nie przestaje działać, a wszystko we Wszechświecie jest ze sobą połączone.”

Francis Bacon – angielski mąż stanu i filozof, żyjący na przełomie XVI/XVII wieku,   powiedział, że „Wiedza to potęga”. Jest to z pewnością atut tej książki, która została napisana z intencją ujawnienia siły jaką każdy z nas ma i może ją wykorzystać do walki z pechem i klątwami. Otrzymujemy do ręki różne możliwości, techniki i narzędzia, dzięki którym można się ustrzec przed złym urokiem i przywrócić równowagę w naszym życiu.

Książkę można kupić w sklepie:

Oprawa miękka
Liczba stron 216
Format A5
Rok wydania 2013
Tłumaczenie Maciej Lorenc
Tytuł oryginału Have You Been Hexed? Recognizing and Breaking Curses


2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Wiem, że brr ale wiedza to podstawa. Książka nie straszy lecz pomaga chronić się przed klątwami.

      Usuń

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).