piątek, 12 kwietnia 2013

19. Magia domowaMagia domowa
Scott Cunningham, David Harrington


Magia dla naszych przodków była istotnym elementem życia. Czczono duszki i bóstwa domowe, składano im ofiary w postaci ziół, owoców, roślin. Dbano o zabezpieczenie domostw nie tylko przed zagrożeniami fizycznymi ale przede wszystkim energetycznymi. Każda kultura miała swoje zwyczaje, rytuały, obrzędy ale cel był jeden: bezpieczeństwo i ochrona własnego otoczenia. Budowano w miejscach odpowiednio dobranych, zwracano uwagę na teren, ukształtowanie, historię, przygotowywano miejsce, w którym miał stanąć dom. Wszelkie czynności, zwyczaje miały przede wszystkim zapewnić domownikom spokój, bezpieczeństwo, szczęście i pomyślność.

W dzisiejszych czasach, niestety, nasze domy straciły magiczną otoczkę. Nie zwracamy uwagi na tę sferę życia. Traktujemy dawne zwyczaje jako zabobony, coś niewłaściwego a nawet grzesznego. Szukamy różnych sposobów poprawy naszego życia, sięgamy do modnego ostatnio feng shui, które zachowuje liczne zwyczaje i zasady aranżacji przestrzeni, by energia mogła nam sprzyjać ale warto też poszukać takich reguł w naszej kulturze. Taką możliwość daje nam książka „Magia Domowa” napisana przez dwóch ekspertów w tej dziedzinie: Scott’a Cunningham’a i David’a Harrington’a.

Scott Cunningham, który zmarł 28 marca 1993 roku, pozostawił po sobie bogatą wiedzę magiczną związaną z ziołami, kamieniami, żywiołami. David Harringhton jest folklorystą i studentem magii, który zbiera opowieści o dawnych zwyczajach, pasjonuje się archeologią Mezoameryki i zjawiskami paranormalnymi. Poprzez przedstawienie wielu rytuałów, wiedzy z całego świata napisali oni wyjątkowy poradnik magii codziennej, którą bez wielkich nakładów finansowych możemy zastosować dla własnych korzyści, stwarzając przyjazne otoczenie.

W przystępny sposób, ze sporą dawką humoru panowie przekonują, że stworzenie magicznego domu nie jest trudne i nie należy się jej bać. Magiczny dom to przede wszystkim magia życia, magia codziennych czynności, które dzięki wiedzy zawartej w książce mogą przeistoczyć się w niezwykły rytuał. Książka umożliwia spojrzenie na swoje otoczenie w nowy sposób. Wraz z kolejnymi rozdziałami przechodzimy z jednego pomieszczenia do drugiego. Dowiesz się jak stworzyć pełną magii łazienkę, kuchnię, ogród a nawet garaż, jak chronić dom, jak go oczyszczać, jaką ważną rolę spełnia kominek, okna, poszczególne meble naszego mieszkania, jak je dobierać i co zrobić by energia domu Ci sprzyjała i przyciągała pozytywne wibracje, jakie zasady zastosować przy przeprowadzce, co zrobić by nowe miejsce było dla nas przyjazne. Te i wiele innych informacji znajdziesz w książce „Magia Domowa”.

Spójrzmy, więc na swój dom magicznymi oczami! Zastanówmy się jak stworzyć niezwykły azyl, w którym będziemy czuli się bezpiecznie i spokojnie! Praktyczne wskazówki, proste rytuały bogata wiedza i doświadczenie autorów z pewnością nam w tym pomogą.

Książkę można kupić w sklepie:
Ilość stron: 248
Oprawa: miękka
Format: A5 - 145x205mm
Rok wydania: 2012,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).