poniedziałek, 8 kwietnia 2013

16. Gdzie żyją demony?


Gdzie żyją demony?
Wszystko, co musisz wiedzieć o magii
Frater U.D.


Magia towarzyszyła ludziom od zawsze i tak długo jak istnieje wzbudzała wiele emocji, dyskusji, kontrowersji. Jest tematem, który powoduje tworzenie się mitów, negatywnych skojarzeń i często wymyślonych historii. Jaka jest prawda? Co jest w niej takiego, że wzbudza tyle różnych opinii, schematów myślenia i sprzeciwów? Czy należy się jej bać? Często wynika to po prostu z niewiedzy, przekłamań, uprzedzeń i religijnych przekonań. Wiele osób chciałoby praktykować magię ale nie wie jak to zrobić bezpiecznie, powstrzymuje ich strach i niepewność. Najprościej byłoby po prostu zapytać doświadczonego maga o to ale nie zawsze mamy taką możliwość. Dlatego powstała książka „Gdzie żyją demony?” Tytuł może niektórych wprowadzić w błąd, napawać lękiem lub niezdrową ciekawością. Tymczasem już pierwsze strony książki pokazują, że „nie taki diabeł straszny jak go malują”. 

Motywem łączącym wszystkie rozdziały książki jest postać ciotki Klary. To starsza pani, o bogatej wiedzy i żywiołowym charakterze. Siedząc przy swoim antycznym biurku, popijając kawę i paląc papierosy, odpowiada ona na pytania stawiane przez uczestników różnych seminariów, spotkań, warsztatów, licznych rozmów, które prowadzi autor. Zagadnienia te dotyczą w dużej mierze praktycznej strony magii, dlatego Frater U.D. postanowił, że w jego książce to właśnie ciocia Klara – alter ego autora - będzie udzielała odpowiedzi. 

Książka „Gdzie żyją demony?” to nietypowy poradnik ezoteryczny, ponieważ rozdziały są skonstruowane w formie pytań, które stawiali czytelnicy niemieckiego czasopisma o magii pt. „Anubis”. Zarówno w czasopiśmie jak i w książce odpowiedzi udziela ciotka Klara w formie listu. Każdy rozdział jest krótką odpowiedzią na zadane tematy. Ich treść jest nasycona lekkością, humorem i obszerną wiedzą. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki. Pytania zadawane cioci Klarze są zagadnieniami, które z pewnością nurtują wiele osób zgłębiających magię. W napisanych lekkim, lecz czasami dosadnym językiem cioci Klary odpowiedziach zawarte są istotne zagadnienia i porady dotyczące praktycznego wykorzystania magii, rozwiewające wątpliwości. 

Czym jest magia? Czy do jej praktykowania potrzebny jest mistrz, nauczyciel? Czy musimy należeć do jakiegoś tajnego stowarzyszenia, zakonu? Czym jest spirytyzm, magia seksualna, magia chaosu, szamanizm? Czy Harry Potter posługuje się prawdziwą magią? Poznajemy sekrety zakonów, podróży astralnych, czarną magię, znane osobowości ze świata ezoteryki. 

Każdy rozdział to krótkie i pełne werwy eseje, które przekazują nam szczegółowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Tematyka w nich zawarta to szeroki wachlarz zagadnień magicznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Sposób ich przedstawienia sprawia, że chętnie zagłębiamy się w jej treść a czas spędzony przy książce mija szybko. Jednocześnie odkrywamy inne oblicze magii, jej prawdziwe założenia i zasady, bez dogmatów, uprzedzeń i powierzchowności. Moim zdaniem jest to książka dla wszystkich tych, którzy o tej dziedzinie chcieliby wiedzieć trochę więcej. Oczywiście książka, mimo szerokiego spektrum zagadnień, nie wyczerpuje tematu i jest dobra na początek magicznej drogi. Sam fakt, że napisał ją autorytet w tej dziedzinie zachęca do poznania tego działu ezoteryki. 

Frater U.D. jest znanym magiem, niemieckim okultystą. Jego prawdziwe nazwisko to Ralph Tegtmeier. Pseudonim, którego używa to skrót od ubique Daemon ubique Deus co znaczy "Demon (jest) we wszystkim, Bóg (jest) we wszystkich" To światowej sławy ekspert w dziedzinie praktycznej magii współczesnej. W latach 1979 – 1981 mieszkał w Bonn, gdzie prowadził księgarnię ezoteryczną „Horus”. Zdobył w tym czasie magistra literaturoznawstwa porównawczego. Wtedy powstała eksperymentalna grupa o charakterze magicznym znana jako „The Group Bonn” Frater U.D. to także założyciel czasopisma „Anubis” o tematyce magii praktycznej i psychonautyki. Wydał wiele książek o tematyce ezoterycznej. Jest aktywny jako pisarz i tłumacz. Jest autorem ponad dwudziestu pięciu książek w tym m.in. „Magia pieniądza” „High Magic”. Wśród wielu przetłumaczonych książek jest „Księga Kłamstw” Aleistera Crowleya. W Polsce możemy poznać jego twórczość m.in. z niedawno wydanej książki „Osobiste symbole sukcesu”.

Książkę można kupić w sklepie:

Ilość stron: 184
Oprawa: miękka
Format: A5 - 145x205mm
Rok wydania: 2012


źródło zdjęcia:
kaosphorus.netBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).