wtorek, 16 kwietnia 2013

22. Projekcja astralna


Projekcja astralna dla początkujących
Edain McCoy


Praktyka duchowa to poszukiwanie wiedzy, własnych ścieżek, doświadczeń, dokonywanie wyborów. Rozwijając się wewnętrznie szukamy informacji, które wzbogaciłyby nas i wprowadziły pozytywne zmiany. Wśród wielu możliwości spotykamy się w pewnym momencie z tematem projekcji astralnej. Wiele osób z pewnością słyszało, że coś takiego istnieje, ale nie do końca mają oni zgłębioną wiedzę na ten temat. Niektórzy chcieliby się jej nauczyć ale nie są przekonani o bezpiecznym jej stosowaniu. Krąży wiele mitów, przekłamań i fantazyjnych opowieści. Książka „Projekcja astralna dla początkujących” jest przystępnym podręcznikiem dla tych osób, które chciałyby nauczyć się tej sztuki, poznać jej tajniki i dowiedzieć się więcej na ten temat. 

Autorką jest Edain McCoy, która w swoim dorobku ma ponad dwadzieścia jeden książek na temat magii i okultyzmu. Z tym światem miała do czynienia już jako nastolatka, kiedy otrzymała swoją pierwszą talię tarota. Od tego czasu studiowała wiele magicznych i duchowych tradycji, w tym Celtów, Appalachian, Wicca. Jest absolwentką Uniwersytetu w Teksasie, gdzie studiowała historię. Obecnie realizuje się jako Mistrz Sztuk Pięknych w Butler University. Współpracuje z kilkoma organizacjami pisarskimi w tym „Authors Guild” i „Amerykańskim Stowarzyszeniem Tłumaczy”. 

Książka „Projekcja astralna dla początkujących” składa się z trzech głównych części, które poprzedzone są obszernym wstępem. Oprócz tekstu pisanego przystępnym językiem, zamieszczone zostały pomocne rysunki i tabelki. Na początku autorka przedstawia różne opinie, przesądy, błędne wyobrażenia o projekcji astralnej i wyjaśnia czym ona jest a czym nie jest. Radzi już na wstępie: „Zapomnijcie o wszystkim, o czym przeczytaliście w kiepskich powieściach grozy i obejrzeliście w filmach.” Zapewnia, że aby z powodzeniem doświadczyć projekcji astralnych nie musimy mieć żadnych atrybutów, wymyślnych strojów, czy specjalnej atmosfery. Jedyne co jest do tego potrzebne to: „ciche, bezpieczne miejsce, pozycja, która nie będzie wywoływała w nas napięcia, zdolność zmieniania stanu swojej świadomości”. Jak te trzy warunki stworzyć dowiadujemy się z pierwszej części publikacji. Między innymi poznajemy różne poziomy aktywności mózgu, sztukę medytacji, relaksacji, ćwiczenie woli, kontrolowanego oddechu i wychodzenia ze stanu medytacyjnego. Uczymy się prowadzenia astralnego dzienniczka, wykorzystywania magii naturalnej, pozbywania się niechcianych istot astralnych, strachu, lęków, korzystania z pomocy przewodników duchowych i wiele innych. Na koniec tej części wymienionych i opisanych zostało 9 punktów kontrolnych, które pomogą odnieść sukces w praktycznym zastosowaniu duchowych podróży. 

Część druga opisuje sześć metod projekcji astralnej. Są to: przenoszenie świadomości, medytacja astralnego oddzielenia, medytacja z przewodnikiem, używanie symbolicznych wrót, projekcja za pomocą czakr i opuszczanie snów. Między innymi dowiadujemy się czym jest astralny nośnik, jak otworzyć astralne oczy, jak stworzyć scenariusze medytacyjne z przewodnikiem, czym są symboliczne wrota i jak je wykorzystać, czym jest świadomy sen i jak rozpoznać w jakim stanie snu właśnie jesteśmy. 

W trzeciej części wchodzimy na wyższy poziom podróżowania astralnego. Jednym z celów praktykowania tej sztuki jest chęć zajrzenia do Kroniki Akaszy. Jak mówi autorka: „Jest to cel godny pochwały, dzięki któremu projekcja astralna okazuje się być nie tylko zwykłym ćwiczeniem (…), a zaczyna być duchową sztuką, dzięki której możemy dostąpić samo zrozumienia potrzebnego nam do duchowego wzrostu”. Oprócz poznawania Kronik Akaszy autorka uczy leczenia na odległość, skutecznej, kreatywnej wizualizacji, tworzenia i używania talizmanów. 

Osobiście temat projekcji astralnej nie jest w kręgu moich zainteresowań ale mimo to przeczytałam książkę z zainteresowaniem. Nawet, jeżeli nie chcemy praktykować podróży poza ciałem to warto zdobyć wiedzę w tym temacie, by mieć szeroki pogląd na świat ezoteryczny. Projekcja astralna jest popularna w wielu kręgach, które pragną rozwijać się duchowo ale nie zawsze wiedzą jak się do niej przygotować i jak bezpiecznie ją wykonywać. Czy warto praktykować astralne podróże? To już każdy musi zdecydować sam, ale najpierw trzeba poznać podstawy, by czerpać z tego tylko przyjemne chwile i doświadczenia. 

Książkę można kupić w sklepie:
Ilość stron: 256
Oprawa: miękka
Format: A5 - 145x205mm
Rok wydania: Styczeń, 2013

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).