środa, 24 kwietnia 2013

23. Magia kolorów


Magia Koloru
dla początkujących
Richard Webster


Świat jest pełen kolorów i bez nich byłoby szaro i ponuro. One nadają naszemu życiu radości, energii i indywidualności. Na co dzień nie zastanawiamy się nad ich znaczeniem a ich wpływ jest nie doceniany. Codziennie dokonujemy wyboru barw podczas ubierania się, zakupów, zmian aranżacyjnych w mieszkaniach, posiłków. Każdy z nas ma swoje ulubione kolory, jednak czy zdajemy sonie sprawę z ich możliwości? Jaki mają na nas wpływ? Co można dzięki odpowiedniej kolorystyce osiągnąć? Czy ubieramy się we właściwe barwy? Dlaczego akurat ten kolor lubimy a inny nie? Jakimi kolorami wspierać się w określonych sytuacjach? Czy możliwe jest słyszenie kolorów? O tym pięknym świecie możemy przeczytać w książce „Magia koloru” napisanej przez znanego na naszym rynku wydawniczym Richarda Webster’a.

źródło zdjęcia: deceptionary.com
Richard Webster jest cenionym na świecie pisarzem i ezoterykiem. Wydał wiele książek, przybliżający świat nieznany, subtelny. Urodził się w Nowej Zelandii, gdzie mieszka z rodziną do dziś. Od najmłodszych lat interesował się psychologiczną stroną świata, widział więcej niż inni, fascynowała go ezoteryka i energetyczna strona życia. Druga jego pasją jest pisarstwo, którą realizuje do dziś. Wiedzę, która przekazuje w swoich książkach opiera na własnym doświadczeniu, które zdobywa na licznych wyjazdach w czasie prowadzonych przez siebie szkoleniach i warsztatach. Swoją pierwszą książkę wydał w 1972 roku. W Polsce ukazało się kilka jego książek, m.in. "Anioły i Duchowi Przewodnicy" a ostatnio w serii „dla początkujących”: "Obrona psychiczna" „Geomancja”, „Magia wahadełka”, „Odczytywanie aury”. 

„Magia koloru” to kolejna propozycja z serii „dla początkujących”. Zawiera podstawowe informacje na temat kolorów w naszym życiu. Autor w sposób przejrzysty, stopniowo wprowadza nas w barwny świat, uzmysławiając jak istotny jest to element naszego życia. Przedstawia genezę postrzegania kolorów na przestrzeni wieków w różnych kulturach, sposób widzenia od strony naukowej, jak opisują je fizycy, jak czują kolor muzycy, osoby wrażliwe na energię, jak widzą to dzieci. 


Książka zawiera 14 rozdziałów, które nie są nadmiernie rozbudowane a ich treść jest konkretna i przejrzysta. Nie ma w niej żadnych ilustracji, tabel lecz wiedza ujęta została w tematycznie podzielone części. Dzięki radom Richarda Webster’a możemy zmienić swoje otoczenie zgodnie z urodzeniowymi kolorami, wybierać odpowiednie jedzenie, które będzie miało na nas dodatkowy energetyczny wpływ, przyciągnąć do siebie szczęście, zmienić swój charakter na lepszy, poprawić sobie nastrój, zdrowie, a nawet rozwiązać pojawiające się problemy. 

Na początek autor przedstawia podstawowe znaczenie każdego z kolorów, ich symbolikę, energię i fakty z nim związane. Na przykład to, że „czerwień kojarzy się z planetą Mars” albo że kolor pomarańczowy był kojarzony dawniej tylko z owocami a jako barwa zaczęła funkcjonować w średniowieczu, natomiast żółty w Chinach zastrzeżony był dla cesarza, ponieważ był kojarzony z pomyślnością. Poza takimi ciekawostkami dowiadujemy się też o potędze kolorów, ich możliwościach terapeutycznych, co to są komboloje, i jak je wykonać, w jaki sposób określić swój osobisty kolor na podstawie numerologii, astrologii i co to oznacza, jak uzdrawiać za ich pomocą, czym są mandale i jak je tworzyć, jaki kolor aktualnie jest dla nas najlepszy, czym są migające tabliczki. Uczy nas widzieć aurę, wyczuwać czakry, wspierać się kolorami i medytować z nimi. Radzi jak wróżyć z kwiatów, wykonać swoją tarczę ochronną, jak osiągnąć to czego się pragnie. Zagadnień jest w książce bardzo dużo, co uświadamia nam jak niedoceniana i szeroka jest to sfera naszego życia. 

Osobiście wierzę w oddziaływanie kolorów na nas i coraz częściej korzystam z ich możliwości. Książka dostarczyła mi nowych interesujących wiadomości w tym temacie i ukazała dodatkowe metody wykorzystania tego co mamy w swoim zasięgu. Magia kolorów jest bardzo prosta w użyciu. Możemy ją zastosować niemal natychmiast, bez specjalnych przygotowań, kursów czy szkoleń. Zamiast więc zamartwiać się codziennymi troskami, pomyślmy jak możemy zmienić swoje życie, by było ono bardziej kolorowe a dzięki temu szczęśliwsze.

Książkę można kupić w sklepie:
Ilość stron: 240
Oprawa: miękka
Format: 14.5x20.5cm
Rok wydania: 2011,
WYDANIE I

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).