sobota, 13 kwietnia 2013

20. Osobiste symbole sukcesu


Osobiste symbole sukcesu
Frater U.D.


Co to są sigile? Sigile to słowa zaklęte w osobistym znaku graficznym. Nie jest to zagadnienie znane powszechnie. Najczęściej temat sigili jest poruszany jako jeden z elementów opracowań np. przy runach, ale brakuje na polskim rynku książek, które zajęłyby się tym tematem w szerokim znaczeniu. Książka „Osobiste symbole sukcesu” jest jedną z nielicznych a być może jedynym tego rodzaju opracowaniem. Wprowadza ona nas w świat tajemnych znaków, osobistych „symboli sukcesów” poprzez proste wskazówki i przykłady. 

źródło zdjęcia: kaosphorus.net
Napisał ją Frater U.D., który jest znanym magiem, niemieckim okultystą. Jego prawdziwe nazwisko brzmi Ralph Tegtmeier. To światowej sławy ekspert w dziedzinie praktycznej magii współczesnej. Założyciel czasopisma „Anubis” o tematyce magii praktycznej i psychonautyki. W latach 1979 – 1981 mieszkał w Bonn, gdzie prowadził księgarnię ezoteryczną „Horus”. Zdobył w tym czasie magistra literaturoznawstwa porównawczego. Wtedy powstała eksperymentalna grupa o charakterze magicznym znana jako „The Group Bonn” Wydał wiele książek o tematyce ezoterycznej. Jest aktywny jako pisarz i tłumacz. Między innymi przetłumaczył „Księgę Kłamstw” Aleistera Crowleya. U nas znany z niedawno wydanej książki „Gdzie żyją demony”. 

Magia sigili jest jedną z bardziej skutecznych i prostych metod, by osiągnąć swoje zamierzenia. Zasada ich tworzenia nie jest skomplikowana, nie wymaga specjalnych przygotowań czy rytuałów. Nie jest też przypisana do żadnej filozofii ani religii. Wystarczą własne intencje, trochę wyobraźni i pozytywnego nastawienia, by magia sigili zadziałała. Frater U.D. w swojej książce „Osobiste symbole sukcesu” krok po kroku wyjaśnia jak stworzyć własny znak, który będzie działał na naszą korzyść. 

Książka zawiera 9 rozdziałów, w których sławny ezoteryk uczy tworzenia sigili, opisuje ich działanie, uaktywnianie i wykorzystanie. Autor prezentuje m.in. teorię tworzenia tych magicznych znaków według znanego maga XIX wieku Austina Osmana Spare’a. W pierwszym rozdziale poznajemy jego sylwetkę na podstawie przedruku artykułu pt. „Austin Osman Spare i jego teoria sigili”, który ukazał się w 1986 roku w nieistniejącym już niemieckim czasopiśmie „Unicorn”. Frater U.D. odnosi się do jego metody, opowiada o nim, często porównując go z innymi osobistościami z kręgu magii, pisząc np. że jest on „obok Aleister’a Crowley’a jednym z najbardziej interesujących okultystów i praktykujących magów anglojęzycznego świata.” Oprócz tego przedstawia nam różne kierunki w magii, opinie i praktyki znanych postaci ze świata ezoteryki, sposób tworzenia sigili, ich język, zasady kompozycji i używania wykonanego znaku. Autor odkrywa przed nami kilka zasad systemu Spare’a m.in. alfabet pragnień, który jest „jedną z najbardziej fascynujących dziedzin spare’owskiej magii sigili”. Dowiadujemy się co to jest atawistyczna nostalgia, planetarne kamee, magiczne kwadraty, zaklęcia mantryczne i jak je wykorzystać do konstruowania osobistych znaków. Książka opatrzona jest w pomocnicze rysunki, które ułatwiają wykonanie sigili. Treść jest napisana zrozumiałym językiem, w sposób inteligentny i klarowny. To sprawia, że jest przystępna dla tych, którzy nie mieli do tej pory kontaktu z magią jak i dla bardziej zaawansowanych. Wskazówki w niej mogą być wykorzystane w codziennym życiu, użyte do pracy nad sobą a nawet do rozwoju własnych umiejętności ezoterycznych. 

„Osobiste symbole sukcesu” to klasyczne dzieło, które jest najlepszym wprowadzeniem do zagadnienia tworzenia indywidualnych, magicznych sigili i od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród magów na całym świecie – teraz dostępne także polskim magom. Jest powszechnie uważane za wprowadzający przewodnik po tym interesującym temacie. Warto przy tym zastosować radę, którą autor sam kiedyś otrzymał:

„Od samego początku unikaj (…) dogmatyzmu. Nie bój się eksperymentować, wprowadzaj zmiany wszędzie tam, gdzie wydadzą ci się potrzebne i zawsze staraj się tworzyć własne techniki i metody. Magia sigili żyje dzięki indywidualizmowi Maga.” 
Książkę można kupić w sklepie:
Format: A5 - 145x205mm

Oprawa: miękka
Ilość stron: 152
Rok wydania: 2012

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).