środa, 6 marca 2013

6.Sekretny język twojego ciała.


Sekretny język twojego ciała.
Inna Segal


„Choroba najpierw tworzy się w umyśle” – to powiedzenie staje się prawdziwe po zapoznaniu się z książką „Sekretny język twojego ciała”. Gdy dopadnie nas choroba często próbujemy zwalczyć ją idąc do lekarza, stosujemy zalecane leki, kurację ale po pewnym czasie dolegliwości powracają, pojawiają się skutki uboczne leczenia. Dzieje się tak, ponieważ nie rozumiemy swojego ciała, nie słuchamy go, ignorujemy jego sygnały. Książka Inny Segal uczy nas języka naszego organizmu. Pokazuje, że prawdziwa przyczyna tkwi w naszym umyśle, emocjach, naszych zachowaniach i skostniałych poglądach. 

Książka składa się z pięciu części i zawiera alfabetyczny spis narządów, organów naszego ciała, a także dolegliwości i chorób. W pierwszej części poznajemy różne części naszego organizmu i przyczyny ich złego funkcjonowania. Do każdego zagadnienia dołączona jest pomocna terapia w postaci ćwiczeń, medytacji i wizualizacji, które podpowiedzą jak wspomóc proces uzdrawiania oraz jakie emocje masz do przepracowania i oraz jakich kolorów użyć by proces zdrowienia był bardziej efektywny. 

Część druga to lista różnych dolegliwości fizycznych, które są opisane pod względem przyczyn ich występowania. Znając psychiczne podłoże choroby łatwiej nam będzie ją pokonać. 

Część trzecia pomaga nam zrozumieć emocje, uzdrowić te negatywne i wzmocnić pozytywne. Dowiemy się jak je rozpoznać, jaki mają wpływ na nasz organizm i jak sobie z nimi radzić, by móc cieszyć się świetnym samopoczuciem. Jak pozbyć się poczucia winy, jak uwolnić się od stresu, jak radzić sobie z uczuciem zazdrości, w jaki sposób wzmocnić korzystne odczucia takie jak: godność, miłość, mobilność, radość, sukces? 

Część czwarta to świat kolorów ich opisy, działanie, symbolikę i wykorzystanie ich mocy w procesie uzdrawiania. Część piąta to z kolei spis układów ciała, jakie pełnią zadanie w naszym organizmie, jakie są skutki zaburzenia ich funkcjonowania i co zrobić by poprawić ich funkcjonowanie. 

Nasze ciało wysyła sygnały swoim specyficznym językiem. Najpierw objawia nam się w postaci drobnej dolegliwości, bólu, skurczu a gdy to zignorujemy, przeobraża się w chorobę, często groźną. Książka „Sekretny język twojego ciała” pomoże zrozumieć co chce ono nam powiedzieć. Dzięki niej dokładniej poznamy siebie, nauczymy się większej otwartości, wzmocnimy swój organizm, poznamy mowę naszego organizmu a dzięki temu proces uzdrawiania spowoduje nie tylko fizyczne ale przede wszystkim duchowe i psychiczne. Książka jest niezwykłym poradnikiem, który wskaże jak poradzić sobie z danym schorzeniem a jednocześnie zmienić sposób myślenia i dzięki temu poprawić nie tylko swoje zdrowie ale i życie. Warto uważniej słuchać swego wnętrza, by jak najwcześniej zareagować na płynące z niego sygnały. Znając jego sekretny język uzdrowisz nie tylko ciało ale i duszę. Z własnego doświadczenia korzystania z tej książki mogę stwierdzić, że informacje w niej zawarte są bardzo pomocne w obserwowaniu siebie. Autorka udziela wskazówek dotyczących pomocy w danej dolegliwości, co jest jej powodem, jakich kolorów użyć przy terapii, z jakimi emocjami popracować. Polecam! Wypróbowałam już niektóre porady z tej książki i pomogły. Z pewnością będę do niej wracać.

Warto pamiętać, że „aby wyzdrowieć, musisz zmienić sposób myślenia, odczuwania i działania. Musisz spojrzeć na problem swojego ciała jako na metaforyczne zobrazowanie wyzwań, które stawia przed Tobą życie.” „Ciało jest Twoim nauczycielem i dlatego warto je słuchać.”

Inna Segal jest znaną uzdrowicielką, pisarką i prezenterką programów telewizyjnych. Prowadzi liczne wykłady, szkolenia, kursy ucząc swoich słuchaczy jak słuchać swojego ciała by cieszyć się dobrym zdrowiem. Wypracowała swoją własną metodę uzdrawiania wizualno-intuicyjną i przekazuje ja innym. Ona sama w czasach, gdy była nastolatką cierpiała na wiele dolegliwości w tym na przewlekły ból kręgosłupa. Nie pomagały żadne leki ani terapie. Dopiero, gdy nauczyła się słuchać swojego ciała i przepracowała jej przyczyny – jej stan zdrowia uległ poprawie. 

Książkę można kupić w sklepie: 
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: B5 - 165x240mm
Rok wydania: 2012

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).