wtorek, 5 marca 2013

5.Odważne DuszeOdważne Dusze
Poznaj plan swojej duszy
Robert Schwartz


Kim są tytułowe odważne dusze? To dusze, które miały odwagę zaplanować sobie wiele trudnych doświadczeń na kolejne wcielenie. Kilka z nich poznajemy w książce. Osoby chętne do tego eksperymentu zgłaszały się do autora w odpowiedzi na jego ogłoszenie zamieszczane na forach internetowych. Miały odwagę zajrzeć w nieznaną sferę duszy i dowiedzieć się prawdy o sobie. Dzięki temu odkryli kim są naprawdę, znaleźli sens tego co robią i zrozumieli wydarzenia i sytuacje ze swojego życia. Na ich przykładach, my także możemy zweryfikować swoje życie.

W chwilach, gdy przeżywamy jakiś dramat, trudną sytuację, często zadajemy sobie pytania typu: „Dlaczego mnie to spotkało?” „Dlaczego ja?” Dlaczego muszę tego doświadczać?”, „Dlaczego tak cierpię?”. Często narzekamy na swój los, jesteśmy niezadowoleni z naszego życia, pracy, rodziny, wyglądu. Krytykujemy swoje środowisko, związki międzyludzkie, otoczenie. Nieraz też mamy wrażenie, że już w danym miejscu byliśmy, że znamy tę osobę, kiedyś już coś podobnego się wydarzyło. Wtedy warto zatrzymać się i zadać sobie kilka pytań. Czy to tylko złudzenie czy może jest jakieś wytłumaczenie tego odczucia? Być może osoba, wydarzenie było częścią twojego przedurodzeniowego planu? Taką duchową podróż wgłąb swojej duszy proponuje Robert Schwartz w książce pt. „Odważne dusze”. Jest to drugie wydanie tej bestsellerowej publikacji. Wprawdzie treść nie uległa zmianie ale oprawa graficzna jest dużo korzystniejsza. Wewnątrz nie znajdziemy żadnych ilustracji, lecz okładka ma przyjemną dla oka kolorystykę i sprawiła, że chętnie sięgnęłam po tę pozycję.

źródło zdjęcia:
www.yoursoulsplan.com
Robert Schwartz do 2003 roku wiódł spokojne życie niespełnionego właściciela prywatnej firmy jako konsultant ds. marketingu i komunikacji. Jego życie wydawało mu się bezbarwne i bezcelowe. Starał się odnaleźć sens tego co robi ale tylko miał mętlik w głowie i nie mógł zrozumieć dlaczego właśnie jemu przytrafiają się takie a nie inne historie. Wtedy wpadł na pomysł, by skontaktować się z jakimś medium. Sesja taka odbyła się 7 maja 2003 roku. Wtedy jego życie uległo całkowitej zmianie. To czego się o sobie dowiedział całkowicie go odmieniło i było motorem do napisania książki „Odważne dusze”. Dzięki przekazom medium i medium channelingowym oraz spotkaniom z osobami, które poddały się również takim seansom, miał możliwość kontaktowania się z istotami niematerialnymi. Mógł razem z nimi poznać niesamowite historie ich życia zarówno w obecnym wcieleniu jak i z poziomu duszy.

Książka zaczyna się dramatycznie, jak w sensacyjnej opowieści: Poznajemy Christine, która doświadczyła wybuchu ładunku ukrytego w jednej z paczek. W wyniku tego zdarzenia straciła dwa palce prawej dłoni, słuch i na pewien czas wzrok. Okazuje się, że zaplanowała sobie to przeżycie jeszcze przed urodzeniem. Jej losy poznajemy w dalszej części książki i w zakończeniu.

Okazuje się, że wszystko to co spotyka nas w naszym życiu, jest efektem naszych wyborów, które dokonaliśmy jeszcze przed urodzeniem. Z pewnością zapytacie: Jak to? Jak możemy sobie zaplanować nieszczęście, tragiczne wydarzenia? I po co? Przecież każdy z nas chciałby to życie przeżyć lekko, łatwo i przyjemnie! Lecz z poziomu duszy takie doświadczenia niczego by nas nie nauczyły. Choroba, śmierć bliskiej osoby, upośledzenie, wypadki – wszystko ma na celu nasz rozwój. Przychodzimy ponownie na świat z wytyczonym planem i staramy się go zrealizować.

Opowiadane tu historie zmieniają nasz pogląd na dotychczasowe doświadczenia. Na nowo zaczynamy spostrzegać wydarzenia, które nie zawsze były dla nas miłe. Autor podkreśla, że proces zrozumienia tego, że sami stworzyliśmy sobie scenariusz swojego bytu i świadomość, że realizujemy swój plan, pomaga odnaleźć spokój i równowagę. Nawet jeżeli mamy wątpliwości i nie jesteśmy pewni czy tak jest, to jednak autor zachęca, by każdy z nas zadał sobie pytania typu: „A co, jeśli tak jest? Co jeśli faktycznie samodzielnie zaplanowałem sobie takie doświadczenie, zanim się urodziłem? Po co to zrobiłem?” Książka pomaga zrozumieć i zmienić postrzeganie swoich doświadczeń i to co o nich myśleliśmy. Dzięki niej możemy spojrzeć na wszystko z innej perspektywy, „z drugiej strony lustra”.
„Trzeba wiele odwagi, aby żyć według swych własnych planów podjętych jeszcze przed naszym urodzeniem. Moim pragnieniem i najgorętszym życzeniem jest, abyście rozpoznali ogrom odwagi, jaki wykazujecie w każdym momencie. Każdego dnia waszego życia, kiedy to każdym oddechem ponownie potwierdzacie swą decyzję oraz wybór uczenia się na samodzielnie sobie zadanych lekcjach. Rozpoznawszy to, odnajdziecie swą własną duszę”
Książkę można kupić w sklepie


Ilość stron: 248
Oprawa: miękka
Format: B54 komentarze:

 1. Świetna recenzja, bardzo pomocna w podjęciu decyzji. Rozważam kupno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie tak... "przychodzimy na świat z wytyczonym planem i staramy się go zrealizować"- bardzo dobra książka i ciekawie napisana recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za miłe słowa. Jest to jedna z ciekawszych ksiązek jakie czytałam.

   Usuń

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).