sobota, 17 maja 2014

50. 7 kroków do osiągnięcia szczęścia

7 kroków do osiągnięcia szczęścia
Jak wykorzystać moc Wszechświata
Mike Dooley


„Oto klucz do sukcesu i do szczęśliwego  życia: już teraz zacznij żyć tak, jak sobie wymarzyłeś, w takim stopniu, na jaki możesz sobie pozwolić w danym momencie. Zawsze będę Cię wspierać.
Wszechświat.”

źr. zdjęcia:
www.czarymary
Mike Dooley to znany mówca i doceniany trener rozwoju osobistego. Mogliśmy go poznać dzięki filmowi i książce „Sekret” ale także z takich publikacji jak: "Świat nieograniczonych możliwości""Sztuka Kreacji Marzeń" oraz „Myśli stają się rzeczami”. Prowadzi wykłady na całym świecie, zarażając słuchaczy swoją charyzmą, optymizmem i osobowością. Nie jest on typowym nauczycielem duchowym. Zanim zaczął uczyć innych jak zmienić swoje życie, był księgowym i pracował dla firmy Price Waterhouse, udzielał się na polu biznesowym. Założył Totally Unique Thought z zamiarem rozprowadzania duchowych podarunków i koszulek. Z czasem przekształciła się ona w działający do dziś inspiracyjno – filozoficzny internetowy klub przygodowy. Jego drogę do sukcesu możemy między innymi poznać w książce. Historia jego kariery, sposób myślenia i działania pozwalają zrozumieć prawa rządzące wszechświatem. Mike Dooley to dowód na to, że myśli są potężnym narzędziem.

Książka powstała w latach 2003 – 2004 podczas prelekcji wygłaszanych przez autora podczas jego pierwszego tournee. Jego program pt. „Świat nieograniczonych możliwości” oraz „Sztuka życia marzeniami” ukazały się na płytach CD i stały się międzynarodowym hitem. W następstwie tego powstały książki pod tymi samymi tytułami. „7 kroków do osiągnięcia szczęścia” jest kontynuacją tych tematów i „pomostem pomiędzy starą a nową metodologią.” Przedstawia w niej nowe podejście do funkcjonowania Wszechświata i wykorzystania jego mocy. Ukazała się ona w serii  INSPIRIO i jest trzecią z kolei pozycją motywującą czytelnika  do transformacji życia.
 „Wszechświat to Ty. Twoja moc bierze się z umiejętności odpowiedniego doboru myśli i właściwego ich ukierunkowania na dowolny, wybrany przez Ciebie aspekt rzeczywistości.”
O kreowaniu życia, zmianie myślenia, pozytywnym nastawieniu jako kluczu do osiągnięcia marzeń napisano w ostatnich latach wiele książek i publikacji. Często można spotkać w nich przekonanie, że wystarczy tylko zmienić jakość myśli a wszystko wokół się zmieni na lepsze. Mike Dooley pozbawia złudzeń – w ten sposób niczego nie osiągniemy. Wszechświat z pewnością wesprze nasze działania lecz to my musimy uczynić pierwszy krok. Tych kroków autor wymienia siedem i każdy z nich jest dokładnie opisany. Tyle samo jest rozdziałów, których tytuły pokazują kolejne etapy wprowadzania zmian:

1. Odkryj swoją moc.
2. Wyznacz właściwy kurs.
3. Podejmij działanie a część zadań przekaż Wszechświatowi.
4. Wykorzystaj nieograniczoną moc Wszechświata.
5. Dostosuj swoje przekonania.
6. Wyzwól magię życia.
7. Chwyć wiatr w żagle.
 
źr. zdjęcia: www.sonyalooney.com
Mike Dooley przedstawia swoje przemyślenia i wnioski na temat praw Wszechświata, zasady funkcjonowania rzeczywistości.  Uczy aktywowania magii życia w swoim życiu i dostrzegania tego co możemy zrobić sami a co powinniśmy powierzyć Wszechświatowi.  Podpowiada co zrobić by nasze marzenia się zmaterializowały, jak wyznaczyć sobie właściwy kierunek działania, dopasować swoje poglądy do marzeń, wyzwolić magię życia, w jaki sposób kontrolować swoje czyny, jak przygotować się do zmian, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Pomaga zrozumieć naszą rolę jako twórcy życia, odnaleźć własną moc i miejsce na ziemi, co blokuje realizację pragnień. Uświadamia jak ważne jest to co myślimy, robimy i mówimy oraz jak wykorzystać siłę naszych przekonań, by pomagały w tworzeniu rzeczywistości według naszych pragnień. Świetnym uzupełnieniem treści są tzw. „Wiadomości od Wszechświata” czyli krótkie motywujące przekazy z lekkim humorystycznym zabarwieniem. Powstały one w ciągu wielu lat jako „Poniedziałkowe Motywatory” w postaci e-maili rozsyłanych do wielu osób.

Gdy Twoje myśli są potężne, ale czyny mizerne,
wówczas Twoje marzenia i myśli mają małą moc sprawczą.
Niech mnie kule biją,
Wszechświat.

PS. Jeżeli czytając tę wiadomość, potakująco kiwasz głową, lecz mimo rzekomego zrozumienia nie robisz wszystkiego, co mógłbyś zrobić, wykorzystując wszystkie możliwe sposoby i zaczynając działać tu i teraz – to tak, jakbyś w ogóle tego nie przeczytał.”

Polecam tę książkę wszystkim tym, którzy chcą wprowadzić zmiany w swoim życiu, lecz nie wiedzą jak to zrobić oraz tym, którzy przeczytali już wiele publikacji na temat kreowania życia i do tej pory niewiele się u nich zmieniło. W tej książce na pewno znajdą oni odpowiedź dlaczego tak się dzieje. Mike Dooley w przystępny sposób wyjaśnia wiele zagadnień związanych z pozytywnym myśleniem i dążeniem do szczęścia. Śledzimy jego życie i dążenie do realizacji swoich marzeń i poznajemy sekrety praw, które wspierają nasze działania. Dzięki przykładom z własnego życia, ćwiczeniom, afirmacjom, poradom i wskazówkom pomaga zrozumieć na czym polega pozytywne myślenie i stwarzanie swojego wymarzonego życia. Sposób pisania autora sprawia, że czas przy książce mija szybko a co najważniejsze – zaczynamy wierzyć, że wszystko jest możliwe.

„To prawda, ranne ptaszki zawsze dostają coś w nagrodę. Tak samo jak te, które przylatują na miejsce później. Ci ostatni też na nią zasługują. Dzieje się tak dlatego, że w tym przypadku nagród jest pod dostatkiem, więcej niż osób, które się o nie ubiegają. Prawda jest taka, że tylko ci nie doczekają się nagrody, którzy nie będą się o nią starali i którzy nie kiwną palcem, by o nią zawalczyć.
Warto żyć!
Wszechświat.”

Książkę można kupić w sklepie:


Podtytuł          Jak wykorzystać moc Wszechświata
Oprawa           twarda
Liczba stron    256
Format            B5 (17 X 24cm)
Tłumaczenie    www.rentier-lang.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).