czwartek, 20 marca 2014

43. Ho'oponopono

Ho’oponopono. 
Oczyszczająca modlitwa
Krystyna Kwiecinski


 „Wybaczenie jest najwyższą formą miłości.”

Modlitwa kojarzona jest przez wiele osób z religią, wiarą, mówioną lub recytowaną w skupieniu, w świątyni lub w miejscu do tego przeznaczonym. Może być ona także sposobem na zmianę swojego życia poprzez oczyszczanie organizmu z negatywnych emocji, blokad i zastojów, które są przyczyną chorób, różnych dolegliwości i różnych problemów życiowych. Modlitwa jest ona także elementem huny, starożytnej wiedzy wysp polinezyjskich. Huna to filozofia, która nie jest przyporządkowana do żadnej religii. Z niej wywodzi się wiele współczesnych technik rozwoju duchowego. Każdy może ją praktykować i skorzystać z jej dobrodziejstw jaki ze sobą niesie. Motto huny mówi: „Pomóż ludziom, by sami sobie pomogli” . Z huny wywodzi się prastara metoda rozwiązywania problemów, której poświęcona jest książka „Ho’oponopono. Oczyszczająca modlitwa” napisana przez Krystynę Kwiecinski, która jest trenerem oczyszczania duchowego właśnie tą metodą oraz certyfikowanym nauczycielem uzdrawiania systemem SRT.


źr. zdjęcia
spiritualresponse.com
Założenia Ho’oponopono mieliśmy możliwość poznać w pierwszej książce autorki wydanej w 2012 roku pt. „Ho’oponopono – siła tworzenia” w której autorka uzmysłowiła nam, że jesteśmy twórcami swojego życia. My wszyscy jesteśmy całością, połączeni ze sobą energetycznie, mimo, że każdy z nas to osobny świat. Również w najnowszej książce podkreśla ona tę zależność i uczy praktycznego wykorzystania hawajskiej metody.

Jeżeli wiele osób stosowałoby regularnie Ho’ponopono, to bardzo pozytywnie wpłynęłoby na cały świat, we wszystkich dziedzinach życia”

Ho’oponopono uczy przede wszystkim pozytywnego myślenia, kierowania się prostymi zasadami miłości, współczucia, przebaczania, dzięki którym zmieniamy swoje życie. To niezwykle przyjazny i efektywny sposób na rozwój duchowy i uzdrawianie na wszystkich poziomach naszego istnienia. Wskazuje jak aktywnie można wprowadzić harmonię energetyczną a dzięki temu poprawić swoje życie. Słowo „ho’oponopono” oznacza naprawianie czegoś, doprowadzenie do idealnego boskiego porządku i właściwe postępowanie

Słowo „ho’o” oznacza robić, przenosić, dawać
„pono” – oznacza to co jest prawidłowe, perfekcyjne, w idealnym porządku, w zgodzie z uniwersalnym źródłem
Pono pono – to wzmocnienie znaczenia słowa „pono” i oznacza budowanie idealnej harmonii w świecie wewnętrznym i zewnętrznym., zgodnie z praźródłem.
  
Krystyna Kwiecinski uświadamia, że wszystko to co nas otacza zależne jest od naszych myśli. Jeżeli są one pozytywne, oparte na miłości, wzniosłych emocjach, wtedy wokół mamy przyjaznych ludzi, układa się wszystko po naszej myśli i osiągamy to co chcemy. Jednak gdy żyjemy negatywnymi programami myślowymi, koncentrujemy się na złych emocjach, wtedy cierpimy z powodu różnych chorób, doświadczamy nieprzyjemnych  sytuacji, mamy złą sytuację finansową, społeczną czy rodzinną. Rozwiązaniem jest oczyszczenie się z blokad, negatywnych wzorców myślenia i zachowania, by móc podążać drogą szczęścia i samozadowolenia.  Ho’ponopono ma na celu wprowadzenie idealnej równowagi między naszym światem wewnętrznym a zewnętrznym. O idei tej metody, jej możliwościach tworzenia swojego otoczenia autorka pisała w swojej pierwszej książce "Ho'oponopono - Siła Tworzenia". W swojej drugiej publikacji na ten temat skupia się głównie na praktycznej stronie modlitwy, dzięki której możemy zmienić swoje postrzeganie rzeczywistości i podejście do codziennych problemów. Także w tej książce na początku autorka wprowadza czytelnika w temat, pisze o podstawowych założeniach huny, Ho’ponopono, jej celach, zadaniach i efektach jakie można osiągnąć dzięki modlitwie.


Oczyszczająca modlitwa Ho’ponopono jest rytuałem, który każdy z nas może zastosować indywidualnie lub w grupie.  W książce zawarte zostały jej różne warianty, zarówno proste, do wykonania w każdym miejscu i czasie, jak i bardziej rozbudowane, wymagające większej ilości czasu i skupienia. Czasami przybiera ona formę medytacji a nieraz tylko wystarczy wypowiedzieć pozytywną formułkę, by przemienić negatywną sytuację w pozytywną energię.

Ho’ponopono to modlitwa miłości, która polega na przebaczeniu sobie i innym, wypełnienie przestrzeni bezwarunkową miłością i przekazaniu tej miłości wszystkim dookoła.

Książka niesie ze sobą wiele pozytywnej energii i treści. Mówi o pozornie prostych i oczywistych sprawach takich jak miłość, współczucie, przebaczenie, wybaczenie, pozytywne myśleniu, lecz w praktyce nie zastanawiamy się nad ich znaczeniem. To co wysyłamy, wraca do nas ze wzmocnioną siłą. Autorka uświadamia jak ważna jest odpowiedzialność za swoje myśli, słowa i czyny.  Robi to w bardzo przystępny sposób, opisując poszczególne elementy hawajskiej metody i podpowiadając w jaki sposób pracować nad zmianami swoich wzorców, które wypracowaliśmy sobie w ciągu obecnego życia jak i w poprzednich wcieleniach.

„Optymalna droga życia polega na
jak najlepszym zastosowaniu zdobytej mądrości
w praktycznym działaniu.”

Książkę można kupić w sklepie:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).