poniedziałek, 3 marca 2014

40. Rozmowy z Aniołami


Rozmowy z Aniołami
Inspirujące doświadczenia z duchowymi przewodnikami
Judith Marshall„Anioły to urzeczywistnienie pełnych miłości myśli Boga”

Anioły są boskimi posłańcami, przyjaznymi, pełnymi światła energiami, które chętnie nam pomagają, jeżeli im na to pozwolimy. Są naszym połączeniem z Boskim Źródłem. Towarzyszą nam od narodzin do śmierci a także po Drugiej Stronie. Wielu z nas doświadczyło niejednokrotnie ich działania, lecz nie zawsze mamy świadomość ich interwencji. Jedni w nie wierzą, inni poddają w wątpliwość lub negują ich istnienie. Dowodem mogą być relacje wielu ludzi, którzy mieli kontakt z energiami anielskimi, opisując to jako niesamowite, niecodzienne przeżycie.  O ich istnieniu przekonuje także książka pt.: „Rozmowy z Aniołami”, którą napisała przez Judith Marshall, która sama mówi o sobie:

„Nie jestem profesjonalnym jasnowidzem ani medium. (…) Jestem przeciętną osobą, lecz mój otwarty umysł i serce utorowały mi drogę do komunikacji z aniołami.”

źr. www.wnba-sfchapter.org
Judith Marshall posiada tytuł licencjata w dziedzinie historii i magistra lingwistyki. Od zawsze pasjonował ją świat ponadzmysłowy, zjawiska paranormalne, tym bardziej, że w swoim życiu miała spotkania z duchami i aniołami. Przeżyła nie raz niezwykłe zdarzenia, których nie można wytłumaczyć racjonalnie. Jest przekonana, że to właśnie anioły pomagały jej w życiowych sytuacjach.  Po jednym z takim zdarzeń, które dotyczyły jej synów, zaczęła sobie zadawać pytanie: „czy anioły zainterweniowały dlatego, że je wezwałam, czy po prostu były na posterunku, tak jak zawsze?”  Dziś wie, że anioły są zawsze przy nas. Przekonuje, że: „Otaczają nas anioły. Jest ich znacznie więcej niż ludzi i nawet w tej chwili z pewnością towarzyszy ci przynajmniej jeden z nich.” Od ponad 25 lat prowadzi badania w tej dziedzinie. W czasie swoich podróży poznała wiele osób ze zdolnościami paranormalnymi. Ich przeżycia, własne doświadczenia, poszukiwanie odpowiedzi, były inspiracją do napisania książki świadczącej o obecności aniołów w naszym życiu.

Anioły mają wiele imion. Emanują bezwarunkową miłością, światłem, inteligencją. Najczęściej kojarzone są z chrześcijaństwem, religią, wiarą. Tymczasem ich geneza, sięga czasów starożytnych i już w Persji były określane jako „angaro” czyli „kurier na koniu.” Judith wgłębia się w angeologię i przedstawia różnice i podobieństwa na tle trzech wielkich religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. To uzmysławia, że anioły nie są własnością żadnej religii, jednak można znaleźć między nimi wspólne mianowniki. Odpowiada na wiele pytań, które ludzie zadają jej wielokrotnie na różnych spotkaniach. Przekonuje, że każdy z nas może się skontaktować z boskimi pomocnikami, podpowiada jak to zrobić, w jaki sposób rozmawiać z nimi, jak rozpoznać ich znaki i symbole.

„Wieczna wszechogarniająca i bezwarunkowa miłość wprawia świat w ruch i pozwala wszechświatowi się rozszerzać. Taki jest porządek wszechświata, a wszechświat to my.”

Książka zawiera mnóstwo informacji nie tylko o aniołach ale także o przewodnikach i mistrzach duchowych, wróżkach, diwach, skrzatach, pomocnikach zwierzęcych, totemach. Autorka wielokrotnie wspiera się informacjami z innych publikacji cytując znanych autorów takich jak: Neal Donald Walsch, Wayne Dyer, Doreen Virtue, Richard Webster, D.J. Conway, Chanter Lysette czy Ted Andrews. Na podstawie wybranych autorytetów przedstawia także swoje doświadczenia i historie wzięte z życia przyjaciół, znajomych, spotkań z niebiańskimi energiami, w tym także zasłyszane od własnych dzieci. Jednak nie jest to książka wypełniona takimi relacjami, ja sugerowałby tytuł. To raczej nauka jak rozmawiać z boskimi posłańcami, w jaki sposób się z nimi skontaktować, jak rozpoznać ich znaki, by uświadomić sobie ich istnienie.

Judith Marshall podpowiada co jest potrzebne, by skontaktować się z aniołami, przewodnikami duchowymi, istotami ze świata natury czy zwierząt, poznajemy hierarchię anielską, która została stworzona już w V wieku przez Pseudo – Dionizego, którego lista została potem w XIII wieku uzupełniona przez Tomasza z Akwinu. Dowiadujemy się jakie funkcje spełniają anioły, jak nam pomagają, przekazują wskazówki, udzielają rad, uzdrawiają.

W treść wplecione są także wyjaśnienia różnych terminów ezoterycznych, które są związane ze światem duchowym. Autorka wyjaśnia czym są Kroniki Akaszy, świadome śnienie, światy równoległe, jak zbudowany jest wszechświat holograficzny, czym jest postrzeganie nieliniowe, na czym polega channeling (przetłumaczony jako „kanalizm” lecz ja jednak wolę nazwę angielską), i wiele innych.

Dodaj napis
Książkę czyta się bardzo płynnie, gdyż styl pisania jest jasny, narracyjny i poukładany. Rozdziały zostały podzielone tematycznie i opisują określoną grupę anielską czy duchową, oraz zagadnienia z nimi związane.

Pozytywnie zaskoczył mnie rozdział poświęcony aż szesnastu archaniołom. To rzadkość, gdyż najczęściej w różnych opracowaniach wymieniani i opisywani są jedynie Archanioł Michał, Archanioł Rafael, Archanioł Gabriel, czasami Archanioł Uriel czy Archanioł Metatron. Do każdego z nich zostały przypisane zwierzęta i symbole. Poza tym opisuje jakie kolory im towarzyszą, jakie mają funkcje, co możemy odczuwać przy spotkaniu z konkretnym archaniołem, a także własne wizje i spotkania. Uzupełnieniem są medytacje, porady, wskazówki, ułatwiające nawiązanie kontaktu z aniołami stróżami i duchowymi przewodnikami. W znalezieniu potrzebnego nam pomocnika lub odczytaniu symboli może być pomocna lista najpopularniejszych zwierząt totemicznych oraz zestawienie alfabetyczne różnych obszarów działania z przypisanymi do nich aniołami, wniebowstąpionymi mistrzami czy archaniołami.

Judith Marshall uświadamia, że nie jesteśmy sami. Anioły są darami od Boga. Mając ich u swego boku możemy z ufnością wypełniać swoje ziemskie zadania, odkrywać cele życiowe, kreować życie. Niebiańscy pomocnicy są z nami zawsze i wszędzie, pod różnymi postaciami. Jedyne co jest potrzebne, by doświadczyć ich obecności to wiara w ich istnienie. Nie wymagają żadnych rytuałów, świętych miejsc, specjalnych przygotowań, czy rekwizytów. Najważniejsza jest gotowość do otrzymania przekazów, otwarte serce i umysł oraz prawdziwa przestrzeń, która „tkwi w nas i możemy udać się tam kiedy tylko chcemy i gdziekolwiek jesteśmy.”

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie I
Rok wydania: 2014
Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Ilość stron: 240
Redakcja: Katarzyna Pietruszka
Tłumacz: Kotarski Bartłomiej
Tytuł oryg.: My Conversations with Angels. Inspirational Moments with Guardian Spirits


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).