sobota, 14 września 2013

30.Dar Duszy


Dar duszy
Uzdrawiająca moc życiowych wyzwań
Robert Schwartz


Poczucie szczęścia, błogości, radości, wolności, bezpieczeństwa to stany, które każdy z nas chciałby przeżywać jak najczęściej. Niestety, nie zawsze tak jest. W swoim życiu doświadczamy różnych sytuacji, które nie zawsze są przyjemne i sprawiają, że czujemy się przytłoczeni, sfrustrowani, rozżaleni, z pretensjami do całego świata. Nie rozumiemy dlaczego przydarzyło nam się jakieś nieszczęście, traumatyczne zdarzenie czy w ogóle trudne życie. Pytamy „Dlaczego ja?”, Co złego zrobiłam, że muszę to znosić?”, Co mam zrobić, by coś zmienić?” Okazuje się, że sami sobie planujemy taki a nie inny scenariusz naszego pobytu na Ziemi. Nasze wyzwania życiowe takie jak choroby, wypadki, rozstania, zdarzenia nawet te najbardziej dramatyczne zostały zaplanowane jeszcze przed naszymi urodzinami. Dzięki trudnym wyzwaniom nasza dusza ma możliwość rozwoju. Do tego trzeba jednak zrozumienia Kim Naprawdę Jesteśmy, dlatego powstała książka „Dar Duszy” napisana przez Roberta Schwartz’a. 

źródło zdjęcia:
www.yoursoulsplan.com
„Dar Duszy” to druga pozycja w twórczości Roberta Schwartz’a, która opowiada o planowaniu przedurodzeniowym. Pierwsza książka pt. "Odważne Dusze" okazała się światowym bestsellerem. Nie wyczerpała ona jednak tematu, pozostawiła wiele pytań, które pojawiały się w umyśle autora. Postanowił więc jeszcze bardziej zgłębić ten temat. Motywem do napisania tej książki było powracające pytanie, które autor zadawał sobie wielokrotnie: „Jeśli (…) dusza jest miłością, dlaczego planuje takie przeżycia? Dlatego w swojej najnowszej książce „Dar Duszy” poruszył trudne przeżycia takie jak: przemoc emocjonalna, samobójstwo, poronienie, aborcja, gwałt, choroby psychiczne. Wiele osób po takich zdarzeniach nie umie sobie poradzić ze swoimi emocjami, złością, poczuciem winy. Nie kieruje on swojego przekazu tylko do ofiar ale też do ich najbliższych, rodziny i tych, którzy pragną im pomóc ale nie wiedzą w jaki sposób oraz do tych, którzy osądzają i wydają negatywne opinie na ich temat. 

W trakcie pisania tej książki sam był niejednokrotnie zaskoczony wnioskami i przyczynami pojawiania się w naszym życiu tak trudnych doświadczeń. Czy jest możliwe, by dusza chciała przeżyć tego typu zdarzenia? Jeśli tak, to dlaczego? Jaki to ma na nią wpływ i czy jest także elementem jej uzdrawiania? Czy zwierzęta także są częścią naszego planu? Dlaczego pojawiają się w naszym życiu? Jaka jest ich rola? Czy ich dusze także planują swoje przeżycia? Co się dzieje z nimi po śmierci? Dlaczego niektóre doświadczenia powtarzają się w naszym życiu i spotykamy wielokrotnie osoby podobne do siebie z charakteru? W książce jest wiele pytań, zagadnień pobocznych ale także rad i sposobów na uzdrowienie swojego życia poprzez takie właśnie doświadczenie. 


Publikacja powstała we współpracy z osobami, które mają zdolności mediumiczne i poprzez channeling kontaktują się ze światem niewidzialnym, przekazując to co ich przewodnicy i dusze mają nam do powiedzenia. Książka jest m.in. zapisem sesji z poszczególnymi bohaterkami historii włącznie z autorem, który także w swoim życiu doznał trudnych wyzwań w postaci przemocy emocjonalnej ze strony matki. Mamy możliwość przyjrzenia się określonym sytuacjom z poziomu duszy, poznajemy jej motywy, uczestniczymy w momencie planowania przez nią swojego wcielenia. To wszystko za pośrednictwem takich mediów jak Barbara Brodsky, Pamela Kribbe, Corbie Mitteid, Staci Wells i ich przewodników: Ducha, Aarona i Jeszui znanego jako Jezus. Te autentyczne zapisy ich przekazów czynią książkę niezwykłą i wiarygodną. Opowiadają oni nie tylko o traumatycznych zdarzeniach i przyczynach ich powstawania ale także poruszają zagadnienia rozwoju duchowego, przebaczania, pozytywnego myślenia, prawa przyciągania, zależności karmicznych, tworzenia karmy i jej uzdrawiania, które są nieodłącznym elementem naszego życia i mają wpływ na to jak ono wygląda.

„Dusza wykorzystuje trudności i kryzysy życiowe do stworzenia sytuacji, w których zachodzi konieczność dokonania wyboru.”

Książka ma na celu uświadomić nam, że wszystko co wydarza się w naszym życiu, ma sens i służy wyższym celom. Czytając kolejne strony często z bardzo, intymnymi i osobistymi zwierzeniami wraz z uzasadnieniem z poziomu duszy, zaczynamy rozumieć wiele zależności i powiązań jakie istnieją między wszystkimi istotami na Ziemi. Czytanie tej pozycji było dla mnie ekscytujące i skłaniało wielokrotnie do zatrzymania się i przemyślenia niektórych kwestii. Bardzo odpowiadał mi format książki i duża, wyraźna czcionka. Jedynym minusem jest szary papier i skromna oprawa graficzna. Bardzo przyjemna dla oka okładka zachęca do zajrzenia do wnętrza. Łatwy sposób przekazywania wiedzy, narracyjny styl pisarski uprzyjemnia chwile z nią spędzone lecz sprawy w niej zawarte mogą być dla niektórych trudne do przyjęcia, gdyż świadomość wielu z nas została ukształtowana według pewnych standardów i stereotypy myślowe, które mogą blokować na taką odkrywczą wiedzę. Z pewnością trzeba do niej podejść z otwartym sercem i umysłem oraz z chęcią dowiedzenia się więcej o sobie i świecie. Nie jest to łatwa lektura, mimo że czyta się ją wyśmienicie. 
„w ramach różnych tradycji religijnych powstało wiele osądzających przekonań na temat samego siebie i innych. Tradycje duchowe miały poprowadzić was do Domu, do waszej Wewnętrznej Boskości. Zamiast tego przekazano wam, że jesteście grzeszni lub źli, a Bóg znajduje się poza wami, sprawując nad wami władzę i was potępiając. Te koncepcje oraz wyobrażenia wpłynęły na waszą świadomość i utrudniły wam utrzymanie podstawowego kontaktu z własną Prawdziwą Esencją, która jest miłością.”       Jeszua

Książka „Dar Duszy” pokazuje nasze codzienne sprawy od strony energetycznej i duchowej, która jest odmienna od naszego ziemskiego rozumowania. Pomaga zrozumieć dlaczego tu jesteśmy, jaki jest sens  życiowych wyzwań,  dlaczego nasze życie wygląda właśnie tak. Dzięki takiej wiedzy możemy oczyścić i uzdrowić swój umysł, karmę i ciało, uwolnić się od lęków , cierpienia, obwiniania się, poczucia winy a wtedy będziemy mogli kroczyć do przodu, rozwijać się a wraz z nami nasza dusza, która przekazuje nam piękny dar jakim jest życie.

„Niezależnie od tego, jak trudne (lub łatwe) jest życie, możecie być pewni jednego: Należycie do najodważniejszych dusz w całym Wszechświecie.”

Książkę można kupić w sklepie:
Ilość stron: 304
Oprawa: Miękka 
Format: 16.5x24.0cm 
Rok wydania: 17-07-2013

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).