sobota, 21 września 2013

31. Refleksologia


Refleksologia 
dla początkujących
David Vennells

Stopy są dla nas przede wszystkim oparciem i naszym nośnikiem po ziemi. Na nich spoczywa ciężar naszego ciała dlatego dbamy o nie poprzez wygodne buty, kosmetykę, kąpiele, odpowiednią higienę. Zwracamy uwagę na nie pod kątem fizycznym a rzadko myślimy o nich jako źródle zdrowia i energii życiowej. Tymczasem stopy są niezwykła mapą ciała, na których odwzorowany jest każdy nasz organ. Umiejętny masaż określonego obszaru wspomaga konkretny obszar naszego organizmu. Do tego jednak, by był on skuteczny potrzebna jest wiedza i odpowiednie umiejętności, którą możemy zdobyć dzięki książce „Refleksja dla początkujących” 

przykładowe strony z książki
David Vennells jest wykwalifikowanym i doświadczonym terapeutą, który podchodzi do swojego pacjenta z różnych poziomów: fizycznego, umysłowego i duchowego. Zainteresowanie refleksologią zrodziło się u niego, gdy zmagał się z chorobą tzw. zespołem chronicznego zmęczenia. Próbował różnych tradycyjnych sposobów na wyzdrowienie i dopiero zetknięcie się z metodą uzdrawiania poprzez odpowiedni masaż stóp spowodowało u niego nie tylko powrót do zdrowia, lecz także ukierunkowało jego życie na zupełnie inne tory. Zaczął zgłębiać ten rodzaj medycyny niekonwencjonalnej, skończył odpowiednie kursy i dodatkowo studiował nauki Buddy w Manjushri Center w Lake District, gdzie poznał buddyjskie wytłumaczenia przyczyn różnych dolegliwości, metody uzdrawiania, koncepcje natury umysłu oraz odkrył w jaki sposób można dojść do prawdziwej wolności i szczęścia. Bardzo przydatna w jego pracy jest znajomość reiki i esencji kwiatowych doktora Bacha.

Motywem, który skłonił autora do napisania książki była chęć podzielenia się z innymi tą niezwykłą metodą, by każdy mógł skorzystać z jej dobrodziejstw. Zaletą tej publikacji jest to, że David Vennells przekazuje swoją wiedzę na podstawie swoich doświadczeń, umiejętności i praktyki. Przekonuje, że refleksologia jest prostą i niezwykle skuteczną metodą, która pomaga usunąć wiele uciążliwych dolegliwości i chorób, oczyszcza organizm z toksyn, blokad energetycznych, dodaje wigoru i ogólnie ma pozytywny wpływ na nasz organizm.
„Celem refleksologii jest głównie przywrócenie ciału i umysłowi zdrowia tak szybko jak to możliwe, aby pacjent nie potrzebował dalszego leczenia i mógł cieszyć się życiem.”
przykładowa strona z książki
David Vennells prowadzi nas przez poszczególne etapy opisując pochodzenie refleksologii, jej zalety, mechanizm działania i efekty osiągane poprzez stosowanie tej metody. Dzięki prostym instrukcjom, czytelnym ilustracjom i zrozumiałemu językowi narracji dowiadujemy się w jaki sposób przyswoić położenie refleksów na stopach, poznajemy sposoby stosowania różnego rodzaju ucisków i masażu, podstawowe techniki terapeutyczne, uczymy się odpowiedniego wyczucia siły nacisku na wybrany punkt, technik głębokiego masażu. 

Autor radzi od czego zacząć naukę, jak trzymać stopy, na co zwrócić uwagę, czym kierować się przy stosowaniu refleksologii. Opowiada o swoim życiu opisując metody, które stosuje przy pracy z pacjentem, jakimi wartościami należy się kierować, jak wzmocnić efekty uzdrawiające. Podkreśla, że choroba jest bezpośrednio związana z jakością naszych myśli, nastawienia i sposobem naszego życia. Swoje metody leczenia wspiera medytacjami, afirmacjami, wizualizacjami. Z efektami tej metody możemy zapoznać się czytając studia przypadków z życia osób przedstawionych przez znanych refleksologów a także artykuły i wyniki badań potwierdzających jej skuteczność. 

Książka jest doskonałą pozycją dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o refleksologii, nauczyć się jej, by w ten sposób wspomóc zdrowie swoje i innych. Autor podkreśla, że efekt zależy od nastawienia chorego do swojego stanu, ale także od umiejętnego podejścia osoby prowadzącej masaż. Zapewnia, że „To wspaniała, wszechstronna, prosta i skuteczna metoda terapeutyczna. Może ją praktykować każdy i każdy może z niej skorzystać.” 
„Stopy to dla nas naprawdę całkiem nowy świat. Większość osób tak naprawdę je zaniedbuje. Z tego powodu przegapiamy szansę na dobre zdrowie i osiągnięcie lepszej jakości życia.”
Książkę można kupić w sklepie:

Ilość stron: 224
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: A5
Rok wydania: Lipiec, 2013
Seria: Dla początkujących

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).