środa, 3 lipca 2013

29. Magiczne praktyki i rytuały


Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących
Brandy Williams


„Magia jest sztuką możliwego.”

Magia budzi w dzisiejszym świecie różne emocje, oparta na mitach i złych wyobrażeniach, tępiona przez kościół, obśmiewana w mediach, wyolbrzymiana w filmach czy powieściach. Kojarzona z zaklęciami, rytuałami, czarownicami, światem baśni. Dla naszych przodków była jednym z elementów życia, dla nas, niestety, jest zapomniana. Tymczasem jest to niezwykła wiedza o świecie i nas samych. Możemy ją praktykować w dzisiejszych czasach bez obaw, gdy znamy jej zasady. Jak w każdej dziedzinie życia, tak i w magii należy znać podstawy, by móc praktykować ją bezpiecznie i świadomie. Taką możliwość stwarza nam Brandy Williams w książce pt. „Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących.”

źródło zdjęcia: sekhetmaat.com.
Zaprezentowana w niej wiedza oparta jest na doświadczeniu autorki, która od czasów, gdy była nastolatką interesowała się różnymi tradycjami, kulturami. Trenowała sztuki walki w tym tai chi, aikido, taekwondo. Uczęszczała na zajęcia jogi, zgłębiała techniki psychologiczne. Nauczyła się poprawnego oddychania, poruszania własną energią i postrzegania jej w głębszy sposób. Szukała w ten sposób swojej prawdy, wiary, kim jest i po co. W tych poszukiwaniach odkryła czarownictwo i w końcu wiedziała, że wróciła „do domu.” O swojej magicznej drodze i odkrywaniu jej w swoim życiu możemy przeczytać w początkowej części książki.

„Kiedy zostaniesz wiedźmą,
już na zawsze będziesz wiedźmą.”

Brandy Williams przekazuje szeroką wiedzę magiczną z wieloma wskazówkami, ćwiczeniami i rytuałami. Teoria przeplata się tu z praktyką. Przy każdym zagadnieniu zamieszczone jest ćwiczenie, które umożliwia twórcze korzystanie z zawartych informacji. Ćwiczenia przewijają się przez całą książkę i mają za zadanie rozwinąć nasze postrzeganie ezoteryczne, rozwinąć intuicję, zdolności parapsychiczne. Dzięki nim możemy rozbudzić czakry, pozbyć się blokad, uwrażliwić wyczuwanie energii w pomieszczeniu, stworzyć tarczę ochronną wokół siebie, przedmiotów a także miejsc. Są one technikami, z których autorka często korzysta z pozytywnym skutkiem.


Ćwiczenia są proste, niewymagające specjalnych przygotowań czy sprzętów i można je wykonywać sukcesywnie w czasie czytania poszczególnych rozdziałów. Poza wiedzą o pracy z energią, ze snami, z czakrami, postrzeganiu aury, wyostrzaniu zmysłów, stworzeniu przestrzeni, zawartych zostało 20 rytuałów zebranych na końcu książki w jeden rozdział. Każdy z nich jest dokładnie opisany ze wskazówkami dotyczącymi przygotowania do niego, narzędzi potrzebnych do jego przeprowadzenia i czynności po jego wykonaniu, by efekt był zadowalający. Zarówno ćwiczenia jak i rytuały zostały ujęte w spisie treści, co ułatwia odnalezienie odpowiedniego dla nas w danym czasie tematu. 
„Jeżeli będziesz kroczyć właściwą ścieżką duchową, będziesz miał do dyspozycji niesamowite pokłady energii, dzięki której przyciągniesz do siebie także inne rzeczy – pracę, pieniądze i miłość. Wszystko znajdzie się wtedy na odpowiednim miejscu.”
Książka nie jest przeładowana teorią. Treść jest konkretna, przejrzysta napisana jasnym, zrozumiałym językiem, bez rozwlekania tematu. Jest doskonałą bazą dla tych osób, które chciałyby poznać tę niezwykłą stronę życia i wprowadzić do niego odrobinę magii.
Książkę można kupić w sklepie:
Nr wydania: Wydanie I
Ilość stron: 280
Rok wydania: Maj, 2013
Seria: Dla początkujących
Oprawa: miękka
Format: A5


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).