środa, 27 września 2017

136. - "CzaroMarownik 2018"

Recenzja Przedpremierowa!
13 października już w księgarniach!


Czaromarownik 2018
Magiczny kalendarz
Magdalena Mojsik, Renata Nikonowicz,
Magdalena Ignaciuk, Beata Szukajt, 
Maja Anna Sass

Szczęście bierze się z nas
i tylko tam możemy je znaleźć.

Kalendarz jest nieodłącznym towarzyszem w naszej wędrówce przez kolejne lata naszego życia. Gdy zbliża się koniec roku, można zauważyć wysyp różnych propozycji księgarskich tego rodzaju publikacji. Wybranie spośród nich tego najlepszego - to trudne zadanie. Ja zawsze szukam takiego kalendarza, który oprócz standardowych informacji posiada dodatkowo bogaty zasób wiedzy, przydatnej w różnych okolicznościach nadchodzącego roku. Taką rolę spełnia „CzaroMarownik 2018”.

To już szósta edycja tego nietuzinkowego kalendarza, który ukaże się już 13 października 2017 roku. Dotychczas miałam możliwość korzystania z „CzaroMarownika 2015” i „CzaroMarownika 2017”. Zarówno jeden jak i drugi spełnił swoje zadanie i był przydatny w codziennych wydarzeniach. Od swojego pierwszego wydania kalendarz ten ewoluował, zmieniał się i dostosowywał do zapotrzebowań czytelników. Z każdym kolejnym rokiem stawał się coraz bogatszy w wiedzę, oczarowywał swoim wyglądem i niespodziankami.

Najnowszy „CzaroMarownik” zaskakuje zmienioną formą, wizualną stroną i zawartością. Twarda, ciemnogranatowa okładka z delikatnymi elementami graficznymi, dodaje mu elegancji. Wnętrze jest także stonowane, bez krzykliwych kolorów i nadmiaru ozdobników. Więcej na temat wyglądu napiszę, gdy już będę mogła wziąć go w swoje dłonie, po premierze. 

Przede wszystkim zostały w nowy sposób rozplanowane poszczególne dni roku. W dotychczasowych kalendarzach na jednej stronie zamieszczone były dni danego tygodnia od poniedziałku do niedzieli, a na stronie obok można było przeczytać jakąś ciekawostkę dotyczącą danego okresu, przepis kulinarny czy magiczny rytuał. 

W omawianej publikacji dla każdego dnia została przeznaczona jedna strona, dzięki czemu jest więcej miejsca na osobiste notatki. Praktyczne porady i ciekawostki pojawiają się co siedem dni. Podpowiadają jak w prosty sposób, przy znikomym wysiłku i dobrej organizacji poprawić jakość życia, by poczuć się komfortowo.Charakterystyczną cechą tego magicznego kalendarza jest to, iż został stworzony przez kobiety z myślą o kobietach, co wyraźnie widać po prezentowanej treści. Jego nadrzędną rolą utrzymanie pozytywnego nastawienia i dopingowanie nas w odkrywaniu swoich możliwości. Autorki pragną, byśmy były pewne siebie, umiały docenić swoje osiągnięcia i wyeksponować to co w nas jest najlepsze. 


Otwierając jego pierwsze strony znajdziemy miejsce na metryczkę, w której możemy umieścić istotne dla nas dane o sobie. Poza imieniem i nazwiskiem możemy tu zanotować swój znak zodiaku i ascendent, planetę, kamień mocy, żywioł jaki nam patronuje i motto, jakim się kierujemy w życiu.

Wśród wielu interesujących zagadnień znajdziemy magiczny horoskop dla każdego znaku zodiaku, podpowiedzi dotyczących uporządkowania naszej przestrzeni, dokonywania mądrych i świadomych wyborów, sporządzania naturalnych kosmetyków i przepisów na zdrowe dania. Porady dotyczą naszego najbliższego otoczenia, pielęgnacji urody, zdrowia i tworzenia wokół siebie przyjaznego środowiska oraz wprowadzenia odrobiny magii w codzienne obowiązki.


Niewątpliwą zaletą jest wyraźnie zaznaczone ważne daty. Święta wyróżniają się czerwoną numeracją, natomiast niedziela została oznaczona białą cyfrą na czerwonym, kwadratowym tle. Pozostałe daty mają czarno - białą kolorystykę. Na każdej stronie znajdziemy nie tylko podstawowe informacje astrologiczne lecz także motywującą myśl na dany dzień, która może ona nam towarzyszyć przez 24 godziny i być motywem przewodnim naszych działań.

„CzaroMarownik 2018” zapowiada się niezwykle interesująco i muszę przyznać, że z niecierpliwością oczekuję jego premiery, by móc korzystać z niego w nadchodzącym za kilkanaście tygodni roku. Kalendarze, które miałam przyjemność używać w przeszłości, były dla mnie inspiracją i pomocnikiem w organizowaniu zajęć oraz planowaniu zadań. Uważam, że powinien on znaleźć się na półce każdej kobiety, gdyż z pewnością będzie nie tylko ozdobą ale też inspirującym i motywującym drogowskazem przez 365 dni 2018 roku.

Kalendarz do kupienia od 13 października 2017 roku w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania: 2017
Wymiary: 135 x 190 mm
Opracowanie językowe tekstu: Ewelina Sokalska, Aneta Bujno
Projekt okładki: Krzysztof Kibart, www.designpartners.pl
Skład: skladigrafika@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).