piątek, 2 grudnia 2016

118. - "CzaroMarownik 2017"


CzaroMarownik 2017
Twój magiczny kalendarz„Kiedy już doznasz wewnętrznej zmiany, staniesz się skutecznym czynnikiem do zmian w twojej społeczności i na całej planecie.”

Wielkimi krokami zbliża się 2017 rok i zastanawiamy się jaki on będzie, co nam przyniesie i co się wydarzy. Ostatnie tygodnie starego roku to czas zakupów, przygotowań do świąt i planowania przyszłych zadań. Wśród nich poszukujemy kalendarza, który będzie nam pomagał określić nie tylko rodzaj dnia jaki mamy czy miesiąca, ale przekazywał ciekawe informacje ułatwiające podróż przez najnowsze 365 dni i wprowadzi odrobinę magii do naszego życia. Takim doradcą i przewodnikiem z pewnością jest „CzaroMarownik 2017”, którego myślą przewodnią jest otwartość na zmiany i na to co oferuje nam Wszechświat.

Jest to jubileuszowe wydanie magicznego kalendarza, gdyż ukazuje się po raz piąty. Każdy z nich jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, wypełniony ciekawostkami, rytuałami, przepisami i różnymi poradami. Podobnie jest w najnowszym CzaroMarowniku.

Wspólna dla wszystkich wydań jest motyw księżyca na okładce z siedzącą na nim nimfą oraz układ dni, lecz różnią się kolorystyką i tematyką. Każdy z nich może być wykorzystywany nie tylko w trakcie danego roku lecz także w kolejnych latach, gdyż poruszane zagadnienia są uniwersalne. 

Wśród autorów tekstów są: Magdalena Mojsik, Renata Nikonowicz, Juliusz Poznański, Maja Anna Sass, Agnieszka Stankiewicz-Kierus, Małgorzata Święcicka. Dołożyli oni wszelkich starań, by najnowszy „CzaroMarownik” dostarczył czytelnikom mnóstwo interesujących i praktycznych informacji, które mają na celu stworzenie komfortu w naszym życiu i kroczenie przed siebie z nową, świeżą energią, dzięki której poradzimy sobie z różnymi zadaniami i wyzwaniami. 
wydanie pierwsze - 2013
źr.zdjecia: kobieta40.pl

Na uwagę zasługuje staranne i piękne wydanie. Od czasu pierwszego wydania w 2013 roku kalendarz przeszedł ogromną przemianę. Dwa pierwsze miały czarną kolorystykę lecz kolejne zaczęły nabierać barw. Najnowszy ma kolorystykę utrzymaną jest w jasnoniebieskiej szacie z motywem gwiazd i księżyca, który jest znakiem rozpoznawczym wszystkich dotychczasowych kalendarzy Wydawnictwa Illuminatio. Całość została wydrukowana na dobrym jakościowo papierze, wyraźną czcionką i podziałem na cztery części.

wydanie 2014
źr. zdjęcia:www.blog.czarymary.pl
Część pierwsza zawiera Magiczny Horoskop na 2017 rok dla wszystkich znaków zodiaku. Poznajemy w nim prognozy na najbliższe 12 miesięcy, ogólną tendencję roku oraz energie jakie będą towarzyszyć w sferze związków i zawodowej. 


Część druga jest najobszerniejsza, gdyż stanowi główny temat czyli kalendarz na 2017 rok. Oprócz tradycyjnego ułożenia poszczególnych dni i miesięcy, przy każdej dacie znajdziemy informacje o imieninach, aktualnej fazie księżyca, panującego aktualnie znaku zodiaku oraz nazwy świąt w tym także tych nietypowych takich jak np. Dzień Przytulania (31.01), Dzień Singla (15.02), Dzień Praw Zwierząt (22.05) czy Międzynarodowy Dzień Aniołów (22.08). Każdy tydzień zajmuje dwie strony i uzupełniony jest poradą, informacją dotyczącą zdrowia albo  rytuałem,  modlitwą do aniołów, ćwiczeniem, przepisem na eliksiry lub na  naturalne kosmetyki albo kulinarnym. 

Część trzecia pomaga wprowadzić magię do naszego życia. Dowiadujemy się jak nawiązać więź z energiami żywiołów, aniołami, jak być wiedźmą przez cały dzień, świętować zgodnie z Kołem Roku, stworzyć magiczny dom według zasad Feng Shui i ustawić rośliny z korzystną dla nas energią. Poznajemy charakterystykę energii Ziemi, Powietrza, Ognia i Wody, urok kart Lenormand wraz z ich podstawowymi znaczeniami, naturalne olejki eteryczne, których boją się komary, olejki kosmetyczne z filtrami UV oraz słowiańskich bogów i amulety a także imiona anielskie, które możemy wykorzystać jako talizmany. 

Czwarta część zawiera „Magiczny Niezbędnik”, w którym zostały zebrane podstawowe informacje przydatne przy rytuałach i działaniach magicznych. Znajdziemy tu skrócony kalendarz z fazami księżyca, tabelę z kolorami astralnymi świec, dniami tygodnia wraz z przypisanymi im planetami, wykazem aniołów urodzeniowych i ze wskazówkami zalecanych działań w zależności od położenia naszego srebrnego satelity Ziemi w poszczególnych znakach zodiaku .

Nowym dodatkiem są relaksujące mandale do pokolorowania oraz Qrcody do konkretnych rytuałów magicznych. Na końcu zostało zamieszone osobiste, czaromarowne miejsce na notatki. 


„Każda pora roku ma swój charakterystyczny rytm i predyspozycje energetyczne. Jeśli możesz skoncentrować się na problemach i sprawach, które idą zgodnie z naturalnymi schematami, zauważysz, że cały proces przebiega sprawniej i szybciej.”

Spośród dotychczasowych pięciu wydań „Czaromarownika” miałam możliwość ocenienia dwóch z nich: z 2015 i z obecnego roku. Obydwa spełniły moje oczekiwania, dostarczyły mi wielu ciekawostek i informacji. Nie są one zbyt obszerne, lecz prezentują zarys danego zagadnienia, a dzięki temu zachęcają do pogłębienia interesującego nas tematu. Do kalendarza sprzed dwóch lat nadal zaglądam w poszukiwaniu potrzebnej mi wiedzy, więc jestem przekonana, że najnowsze wydanie będzie dla mnie jak i dla każdej innej osoby, pożytecznym, praktycznym i pomocnym drogowskazem oraz przewodnikiem w nowym roku.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2016
Wymiary: 14.9x20.9x1.4 cm
Ilość stron: 208
Oprawa: Twarda
Redakcja: Aneta Bujno
Korekta: Aneta Bujno
Projekt okładki: Krzysztof Kibart

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).