poniedziałek, 27 października 2014

64 CzaroMarownik 2015


Czaromarownik 2015
Twój magiczny kalendarz
Praca zbiorowa


"Życie to góra, a każdy dzień jest kolejnym krokiem na jej szczyt."

Już za kilka tygodni powitamy nowy rok 2015 dlatego warto pomyśleć o nowym kalendarzu, który będzie nam pokazywał nie tylko jaki dziś mamy dzień ale także podpowie jak ułatwić sobie życie przez kolejne 365 dni. W dawnych czasach wyznaczaniem pomyślych okresów zajmowali się astrolodzy a nasi przodkowie opierali swoje działania na prawach natury. Był czas na pracę, odpoczynek i zabawę. Dziś dużym ułatwieniem są właśnie kalendarze, które wraz z końcem roku coraz liczniej zapełniają półki księgarskie i sklepowe. Jedną z ciekawszych propozycji wydawniczych jest "CzaroMarownik 2015", który pojawia się w nowej odsłonie po raz trzeci.

źródło: www.illuminatio.pl
W porównaniu z poprzednimi wydaniami, jest bardziej kolorowy, lepiej wydany rozszerzony o większą ilość wiedzy magicznej. Wśród autorów możemy znaleźć Annę Czelej, Dominikę Dudarew, Beatę Jarmuszewską, Łukasza Kierusa, Magdalena Mojsik, Renata nikonowicz, Beata Piecycha, Agnieszka Piktel, Agnieszka Stankiewicz - Kierus, Małgorzata Święcicka. Intencją tworzenia kolejnych kart kalendarza była nadzieja, że będzie on promykiem światła emanujacym przez cały rok do wszystkich ludzi, by oświetlał "każdy nasz dzień, godzinę i minutę roku 2015", natomiast zawarte porady dawały impuls do pozytywnych zmian w życiu. Tymbardziej, że rok 2015 został obwołany przez ONZ Rokiem Światła.

źródło zdjęcia: www.illuminatio.pl
Na stronach wydawnictwa Illumiantio możemy przeczytać, że "Nowy CzaroMarownik to jeszcze więcej magii, rytuałów, porad, codziennych inspiracji i ciekawych artykułów podejmujących najbardziej aktualne ezoteryczne tematy." Jest faktycznie magiczny, z mnóstwem przydatnych informacji na każdy dzień roku. Na wstępie poznajemy horoskop na nadchodzący nowy rok dla każdego znaku zodiaku, skrócony księżycowy na cały rok ujmujący godziny wschodu i zachodu księżyca oraz w jakim znaku w danym czasie występuje określona jego faza. W dalszej części dowiadujemy się np. kiedy będzie miała miejsce niebieska pełnia? Co mówi nam wygląd księżyca o pogodzie? Jak wzmocnić swój organizm? Jak pracować z kartami anielskimi? W jaki sposób wprowadzić magię do kuchni? Jakie kamienie wpływają na przyciągnięcie miłości, pieniądze? Jak wzmocnić swoją intuicję? Jak oczyszczać czakry, które amulety są najskuteczniejsze, jakie zioła warto mieć w domowej apteczce, jaka pora dnia jest najwłaściwsza na odprawianie rytuału. Poznajemy celtyckie święta i związane z nimi rytuały, magię świec, kolorów, język runicznych symboli, numerologiczny, opis numerologicznych cykli życiowych, a także numerologiczną wibrację imienia w Wielkich Arkanach tarota. Nie sposób wymienić wszystkich tematów kalendarza, gdyż są one różnorodne obejmujące zarówno ezoteryczną wiedzę, magiczną a także zdrowotną i kulinarną.


Kalendarz uzupełniony jest dodatkiem pt. "Niezbędnik magiczny", który zawiera sześć tabel z uproszczoną wiedzą na temat księżyca w znakach zodiaku, znaków zodiaku i ich atrybutów, kolorów astralnych w magii świec, dni tygodnia i planety pomocnych w rytuałach magicznych, run i ich podstawowego znaczenia oraz instruktaż przeprowadzania własnego rytuału. 

Kalendarz zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Przede wszytskim został wydany w twardej, grubej oprawie, z kolorową tasiemką i na dobrym jakościowo papierze. Strony są zszywane, co gwaramtuje trwałość kalendarza przez cały rok. Grafika jest stonowana, w niebieskiej tonacji, dzięki czemu sprawia wrażenie prostej ale wysmakowanej elegancji. Kolejne dni mają swoje miejsce na notatki, informacje nie tylko o imieninach ale także o położeniu księżyca względem znaku zodiaku, godzinie wschodu i zachodu słońca i aktualną fazę księżyca. Każdy tydzień ukazany został na dwóch oddzielnych stronach z przypisaną do niego poradą, wskazówką, obrzędem lub przepisem na zdrowe posiłki wraz mądrą sentencją.

Osobiście lubię kalendarze, które są bogate w informacje dotyczące nie tylko imienin czy wschodów i zachodów słońca, ale pełnią rolę przewodnika i doradcy przez cały rok. Czaromarownik ma właśnie takie zadanie. Dzięki wiedzy w nim zawartej możemy uczynić nasze życie bardziej magicznym i wprowadzić do niego nieco niezwykłości w kolejnych dniach 2015 roku. 

Kalendarz można kupić w sklepie:


Wydanie I
Rok wydania 2014
Liczba stron 208
Format 15 x 21 cm
Oprawa twarda z tasiemką
Redakcja i korekta: Agnieszka Stankiewicz - Kierus

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).