niedziela, 13 października 2013

34 Numerologia Chaldejska

Numerologia Chaldejska
Heather Alicia LaganKażdy z nas ma swoją indywidualną wibrację, którą emituje wokół siebie i poprzez którą odbiera nas otoczenie. Wszystko to co nas otacza również wibruje w określonej energetyce i ma wpływ na każdą rzecz, istnienie i wszystko co się nam przydarza w życiu. W poznawaniu tych subtelnych energii bardzo pomocna jest numerologia, która ujawnia wiele ciekawych informacji o nas i otaczającym nas świecie. Na jej temat powstało wiele książek, uczących tej niezwykłej metody poznawania siebie i można by sądzić, że napisano o niej wszystko. Nowe spojrzenie na tę dziedzinę ezoteryki ukazuje Heather Alicia Lagan w swojej książce pt. „Numerologia chaldejska” pokazując, że liczby i litery mają swoją „duszę”

źródło zdjęcia: www.thereadingroom101.com
Numerologia chaldejska jest nieco odmienną metodą niż numerologia zachodnia, która jest  oparta na pitagorejskim systemie.  Umożliwia poznanie energii liczb i liter, które funkcjonują w naszych imionach, nazwisku, dacie urodzenia. Pomaga określić ścieżkę życiową, nasze słabe i mocne strony, talenty, wibracje, którą wysyłamy do otoczenia. Zajmuje się bardziej duchową stroną naszej istoty i wskazuje nam drogę, którą  powinniśmy wybrać. Poprzez wniknięcie w energię liter i ich znaczeń otrzymujemy wiele cennych wskazówek, przesłań, dzięki którym możemy lepiej poznać nie tylko siebie ale także otaczający nas świat. Uświadamia, że nawet energie, które wysyłamy pod postacią myśli, słów, czynów mają wpływ na nasze życie.

Heather Alicia Lagan jest Mistrzynią numerologii chaldejskiej. Jej pasja zrodziła się ponad 20 lat temu, kiedy będąc w bibliotece, jedna z książek dziwnym trafem spadła wprost na nią  z półki i objawiła jej wiedzę o Chaldejczykach i ich niezwykłych umiejętnościach. Dziś Heather nie pamięta już jej tytułu, autora ani okładki ale ten fakt ukierunkował jej zainteresowania i życie właśnie w odkrywaniu na nowo zapomnianej wiedzy.
„Każda litera w czyimś imieniu posiada swoje znaczenie i historię, natomiast umiejscowienie liter i częstotliwości liczb odsłaniają cechy tej osoby, jej wzory, mocne i słabe strony, drogi, powiązania i wyzwania duchowe.
 Autorka krok po kroku wprowadza nas w świat liczb i liter, opowiadając o starożytnych Chaldejczykach, swoich doświadczeniach, historii systemu chaldejskiego i jego idei. Uświadamia, że litery alfabetu to nie tylko znaki pisarskie, ale baza niezwykłych informacji, pozwalające wgłębić się w nasze wnętrze, odnaleźć własną drogę, cele życiowe, talenty, predyspozycje. Pomocne są w tym prezentowane przykłady wyliczeń i interpretacji portretów znanych osób: Apolo Anton Ohno, Drew Barrymore, Leonardo Da Vinci, Leonardo DiCaprio

Wprowadzając w poszczególne elementy numerologii chaldejskiej autorka wyjaśnia wiele niuansów, które mogą mieć znaczenie przy obliczeniach. Czy uwzględniać imię pełne, czy takie jakimi się do nas zwraca otoczenie? Co zrobić gdy ktoś nie ma drugiego imienia i jakie ma to znaczenie? Czy inicjały mogą nam coś powiedzieć o człowieku, który je nosi? Co to jest imię codzienne? Jakie znaczenie mają liczby mistrzowskie, podliczby, liczba Drogi Życia czy liczby dominujące i dodatkowe?

tło: zdjecia z okładki ksiazki

Oprócz nauki obliczania karty numerologicznej autorka dokładnie opisuje każdą liczbę i literę pod kątem ezoterycznym, duchowym, symbolicznym, matematycznym, metafizycznym. Są one odmienne od tych, które miałam okazję poznać do tej pory.  Na przykład ciekawa jest prezentacja poszczególnych liczb jako opowieść o samotnym wędrowcu, który przechodząc po kolei od cyfry 0 do 9 pokonuje różne etapy na swojej drodze życiowe. Dodatkowym atutem uzupełniającym opis jest odniesienie ich do kart tarota co jest nowym spojrzeniem na energetykę liczb. Poza tym Heather uświadamia nam także, jak ważne jest to czym emanujemy. Gdy wysyłamy pozytywne myśli, słowa, emocje, wówczas przyciągamy do naszego życia przyjaznych ludzi, miłe wydarzenia, sukcesy, radość. Podkreśla istotę wiary i zaufania do tego co doświadczamy, ponieważ wtedy wywołujemy nawet niezwykłe, cudowne rozwiązania, ufając, że Wszechświat dba o nas i dostarcza wszystkiego czego nam potrzeba.

źródło: czarymary.pl
Książkę najlepiej czytać z długopisem w ręku i kartką, ponieważ w ten sposób możemy na bieżąco wykonywać obliczenia według wskazówek autorki i analizować ich znaczenie. Jednorazowe jej  przeczytanie – to oczywiście za mało, by nauczyć się tej ciekawej metody.

Muszę przyznać, że numerologia chaldejska zaintrygowała mnie. Do tej pory czytałam wiele publikacji o numerologii, ale pierwszy raz spotkałam się z tematem chaldejskiego systemu. Sądzę, że książka jest warta uwagi, jeżeli chcemy wiedzieć o sobie więcej.

Język pisania  jest przystępny, malowniczy i zrozumiały. Lekki styl przekazu sprawia, że chętnie zaglądamy w kolejne części książki. Wyrażenia typu: „liczby są jak pojedyncze pociągnięcia pędzlem, tworzące malowidło słownych energii” nadaje treści lekkości i działają na wyobraźnię.

Heather Alicia Lagan zapewnia, że numerologia chaldejska jest niezwykle precyzyjnym, dokładnym systemem o duchowym charakterze. Mimo, że jest trudną metodą, jednak można się jej nauczyć a wtedy odsłoni ona przed nami nieznane nam rejony naszej osobowości. Muszę przyznać rację autorce, gdyż nauka wymaga uważnego przestudiowania zawartej wiedzy i czasu, by opanować sztukę liczenia według systemu chaldejskiego, który różni się od popularnej numerologii pitagorejskiej.

Myślę, że przeczytanie tej książki nie jet moim ostatnim spotkaniem z tym systemem a zaledwie początkiem, gdyż – jak zapewnia Heather Alicia Lagan: kiedy numerologia chaldejska „odsłoni przed tobą swoje odwieczne tajemnice, stanie się wyjątkowym i bezcennym narzędziem, służącym ci w życiu osobistym na co dzień”.

Ksiązkę można kupić w sklepie:


Nr wydania: I
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328
Rok wydania: 2013


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).