piątek, 10 lipca 2015

86. Siedlisko duszy

Siedlisko duszy
Gary Zukav 
                       
"Droga do Twojej duszy wiedzie przez Twoje serce."

Świat, w którym do tej pory żyliśmy, powoli odchodzi do przeszłości a wraz z nim przestarzałe myślenie oparte na strachu, ego i postrzeganiu przez pryzmat naszych pięciu zmysłów. W materialnym pędzie do sukcesu, bogactwa, kariery zapominamy o sobie a zwłaszcza o naszej duszy. W jej zakamarkach drzemie siła, która pozwoli nam wejść w nową rzeczywistość. Nie jest to łatwa droga, gdyż nasze przyzwyczajenia, nawyki i wiele innych czynników utrudniają nam ujrzenie właściwej ścieżki, która poprowadzi nas w zupelnie inny świat. Jeszcze wiele osób nie jest świadomych swoich możlwiości, działa na zbyt niskich wibracjach, co widać wokół: głód, wojny, konflikty, wykorzystywanie innych, egoizm. Zmiany są nieuniknione, dlatego musimy się do nich przygotować. Oknem, przez które możemy dojrzeć tę nową ścieżkę jest książka "Siedlisko Duszy". 
"Nasz gatunek stał się arogancki. Zachowujemy się tak, jakby Ziemia należała do nas i jakbyśmy mogli robić z nią wszystko, co nas zadowoli. Aby zaspokoić swoje potrzeby, zanieczyszczamy lądy, oceany i atmosferę i nie myślimy o potrzebach innych form żuycia zamieszkujących Ziemię ani o potrzebach samej Ziemi. Jesteśmy przekonani, że to my jesteśmy świadomi, a Wszechświat nie."
źr. zdjęcia: seatofthesoul.com
Gary Zukav jest autorem czterech światowych bestsellerów, w tym "Tańczący Mistrzowie Wu Li", która ukazała się także w Polsce. Została ona uhonorowana nagrodą "American Book Award" w dziedzinie nauki. Przybliżał w niej zawiłości fizyki kwantowej oraz teorię względności. Swoimi przemowami i publicznymi wystąpieniami inspiruje miliony odbiorców na całym świecie. Jego książki zdobyły pierwsze miejsca wszystkich liczących się list bestsellerów m.in. New York Timesa. Sprzedaly się w milinoach egzemplarzy na całym świecie i zostały przetłumaczone w 24 językach. Mieszka w Oregonie ze swoim duchową partnerką Lindą Francis. Podobnie jak w swoich poprzednich książkach, tak i w "Siedlisku Duszy" stosuje przystępną formę przekazywania swojej wiedzy i zabiera nas w niewzykłą podróż w głąb naszej duszy. Sprawia, że zaglądamy do własnego wnętrza i zadajemy sobie pytanie o swoją rolę w tym wcieleniu.Obecne wydanie "Siedliska Duszy" jest wznowieniem książki, której pierwsze wydanie ukazało się w 1989 roku. Z okazji 25 - lecia jej premiery Oprah Winfrey i dr Maya Angelou napisały przedmowę, ukazując wpływ tej publikacji na ich życie. Dr Angelou proponuje "Jeżeli jesteś nowym czytelnikiem Gary'ego Zukava, sugeruję, byś podzielił się tą książką z kimś o mocnych nerwach i należnym poczuciu humoru, bo gdy koncepcje autora przestaną być dla ciebie wyzywające, wybuchniesz radosnym śmiechem odkrywcy, który odnalazł nowy kontynent."

Natomiast Oprah napisała m.in.: "Siedlisko Duszy zmieniło sposób w jaki postrzegam życie. Zmieniło sposób, w jaki postrzegam świat" oraz, że ujmuje ona "w słowa to, co moja własna dusza już wiedziała i starała się mi pokazać. Odnalezienie drukowanego potwierdzenia tego, czego nie odkryłam wcześniej - języka adekwatnego do wyrażenia samej siebie - było dla ,nie radosnym przebudzeniem."

Czytając książkę "Siedlisko Duszy" również uświadomiłam sobie, że sprawy przedstawione przez autora są mi dawno znane, lecz daje ona możliwość spojrzenia na nie w nowy sposób. Takie zagadnienia jak ewolucja, karma, szacunek, uzależnienie, odpowiedzialny wybór czy zaufanie funkcjonują w naszym życiu ale czy na pewno wiemy co naprawdę oznaczają? Zukav pisze: "Nasze zachowania i cenione przez nas wartości zostały w takim stopniu ukształtowane przez sposób postrzegania pozbawiony szacunku, ze nie wiemy już, co to znaczy być pełnym szacunku."


"Siedlisko Duszy" pokazuje w jaki sposób ludzkość przechodzi transformację, w jakim kierunku zmierza i jak do tej pory postrzegała rzeczywistość. Jej celem jest uświadomić te przemiany i wprowadzić do codziennego życia nowe myśleniei rozwinąć swoją naturalną, autentyczną moc. Autor zachęca do eksperymentowania, by poszerzyć i pogłębić zdolność rozumienia nowej rzeczywistości i zastosować zaprezentowaną wiedzę praktycznie. Dlatego na końcu książki znajduje się "Poradnik", który ma swoje osobne rozdziały. Jest ich szesnaście, tyle ile w części głównej. Do każdego zagadnienia są dobrane ćwiczenia, pytania, które możemy sobie zadać, by sprawdzić swoje reakcje i emocje. Ćwiczenia pomagają wypracować nowe zachowania i podejście do napotykanych sytuacji. Każdy z tych rozdziałów kończy się tzw. "Lekcją Życia", podsumowująca dany temat. Na poszczególne zadania można przeznaczyć tyle czasu ile jest nam potrzebne.
"Im głębiej wnikniesz w relacje z innymi ludźmi i z własnym wnętrzem, tym bardziej  przyspieszysz swój rozwój, dzięki czemu będziesz mógł świadomie i z miłością    kształtować własną ewolucję i ewolucję całej ludzkości."

każda część zaczyna się taką grafiką
To doskonała lektura dla osób poszukujących odpowiedzi na pytania: "Kim jestem?", "Skąd pochodzę?", "Jaki jest cel mojego życia", "Dokąd zmierzam?". Autor wyjaśnia wiele zawiłości ludzkiego życia i transformacji jaka zachodzi obecnie na świecie. Do zmian musimy się przygotować przede wszystkim poprzez zmianę świadomości. Dawne myślenie oparte na pięciu zmysłach odchodzi i przestaje spełniać swoją funkcję w ewolucji. Nowe postrzeganie rzeczywistości oparte jest na wielu zmysłach, dzięki czemu możemy dostrzec więcej i wykroczyć poza świat materialny. Nowy człowiek, którego narodziny uświadamia nam Gary Zukav to istota o wartościach opartych na wyższych wibracjach, szanujący Życie i każdą istotę, gdyż rozumie, że wszyscy pochodzimy z tego samego Źródła.

Gary Zukav przekazuje nam książkę z myślą, byśmy potraktowali ją jako okno, przez które on dojrzał życie. "Udostępniam Ci to okno, lecz nie twierdzę, że koniecznie musisz je zaakceptować. Istnieje wiele dróg prowadzących do serca i do mądrości. Na tym polega nasze największe bogactwo i to daje mi wielką radość.

Razem mamy wiele do zrobienia.
Niech kieruje nami mądrość, miłość i radość.
Niech to będzie nasze ludzkie doświadczenie."Książkę można kupić w sklepie:

Nr wydania polskiego: 1
Data wydania polskiego: 2015-05-29
Wymiary: 14.5x20.5x1.5 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 360
Redakcja: Pruska Monika
Korekta: Monika Pruska
Tłumacz: Rafał Pękała
Oryginalny tytuł: The Seat of the Soul

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).