sobota, 27 grudnia 2014

68. Codzienne Inspiracje


Codzienne inspiracje 
365 oświecających afirmacji na każdy dzień roku 
Nathalie W. Herrman
"Starając się sprostać trudnym wymaganiom codzienności,
 bardzo łatwo gubimy wewnętrzny kompas".

Życie zmusza nas do ciągłego pędu, zdobywania kolejnych szczebli kariery, poszukiwań możliwości zapewnienia sobie stabilizacji materialnej i finansowej. Nie mamy czasu dla rodziny, przyjaciół, na własne przyjemności, odpoczynek czy chwilę dla siebie. W efekcie pojawiają się frustracje, kłopoty ze zdrowiem, nieumiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, kiepskie samopoczucie i brak komfortu psychicznego. Poczucie ciagłego braku, przekonanie, że jak zdobędziemy daną rzecz, osiągniemy lepszy status społeczny poczujemy się szczęśliwi sprawia, że "nie umiemy smakować i delektować się, zachłannie i bez zastanowienia pochłaniamy, byle więcej." Warunkujemy szczęście od tego co posiadamy a nie od swoich odczuć. Zapominamy kim naprawdę jesteśmy i co jest w życiu naprawdę ważne. Stwierdzamy, że nie możemy sobie pozwolić na zwolnienie tempa, gdyż jeszcze tyle mamy do zrobienia. Tymczasem nie potrzeba wiele, by się zatrzymać chociażby na chwilę i zastanowić się nad życiem. Dobrze mieć wówczas pod ręką duchowy przewodnik, który pobudzi nasz umysł, zmotywuje do odmiennego niż dotychczas myślenie i kreatywnego działania. Do tego świetnie nadaje się książka pt. "Codzienne Inspiracje."

źródło: www.nathaliewherrman
Nathalie W. Herrman jest trenerką osobistą, masażystką, doradcą rozwoju osobistego i mistrzem reiki. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Bostoński. Wychowała się w Wirginii w posznanowaniu i miłości do natury, złaszcza gór oraz sztuki wszelkiego rodzaju. Życie ją nie rozpieszczało i od namłodszych lat doświadczało trudnymi wyzwaniami. Gdy miała 13 lat, jej rodzice rozwiedli się, potem lata szkolne i jej droga do kolegium też nie była łatwa, aż końcu w 1991 roku ukończyła Magna Cum Laude w Bostonie w języku angielskim z wyróżnieniem. Wyszła za mąż, pracowała przez kilka lat w American Express jako przedsiębiorca w Nowym Jorku, a w 1994 roku została matką bliźniaków. Niestety jej małżeństwo rozpadło się ale podniosła się z trudnych przeżyć i zaczęłą szukać możliwowści pomagania ludziom. Sfera duchowa zawsze była jej bliska i na tym polu próbowała znaleźć swoją drogę. Wypróbowała wiele technik i metod, by zdobyć oświecenie. Wykorzystywała wahadełko, karty runiczne, numerologię, hipnozę, jogę, doświadczała podróży szamańskich, indiańskiej sauny, różne odmiany medytacji, aż w końcu zrozumiała, że "o oświecenie wcale nie trzeba walczyć; że jest czymś bliskim i dostępnym na wyciągnięcie ręki." 

źródło: amazon.com
okładka wydania amerykańskiego
Myśli zebrane w "Codziennych Inspiracjach" są efektem doświadczeń autorki jakie miała ona w swoim życiu. Pomaga spojrzeć na siebie w nowy sposób, docenienić swoje osiagnięcia, zrozumieć, że jesteśmy kimś ważnym i wyjątkowym. Nakłania do porzucenia własnych ograniczeń, negatywnych myśli, przekonań i odkrywania nowych możliwości. Uczy wyrażania wdzięczności, dobrych zwyczajów, wybaczania, miłości, empatii, wyciszenia się ale i aktywności.

"Zamiast narzekać, że życie nie układa się po naszej myśli, spójrzmy na nowe okoliczności z zaciekaiwieniem i zastanówmy się, co dobrego mogą wnieść w nasze życie."

W przesłania wplecione są epizody z jej życia, które pomagają zrozumieć dzienne przesłanie. Zadaje szereg pytań skłaniających do zastanowienia się nad życiem. Czy umiemy kochać siebie? Czy potrafimy wybaczać sobie błędy? Czy doceniamy to co posiadamy i otrzymujemy od życia? Czy umiemy być dla siebie dobrzy? Jak radzimy sobie z porażkami? Uczy patrzenia na świat oczami serca i duszy i namawia: "Delektujmy się każdym krokiem, jaki stawiamy na ścieżce życia i uważnie obserujmy otaczającą nas rzeczywistość." Uświadamia, że każde doświadczenie wzbogaca nasze życie i dzieli się swoimi przemyśleniami, gdyż ma nadzieję zainspirować innych do zmian w swoim życiu. By mogły się one dokonać przede wszystskim musimy zacząć pozytywnie myśleć i nauczyć się postrzegać świat w nowy sposób. Dzięki codziennym inspiracjom możemy dokonać drobnych kroków ku lepszemu życiu. Dlatego powstał zbiór tekstów zwracających nam uwagę na sprawy, których często nie zauważamy w natłoku codziennych wydarzeń. 

Poradnik można wykorzystać w różny sposób - każdego dnia, np. rano, można wyszukać aktualny dzień i przeczytać przesłanie lub losowo wybrać temat szukając odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dodatkowym atutem publikacji jest, według mnie, okładka, gdyż wzór mandali bardzo dobrze nadaje się do medytacji. Całość wydana została na szarym papierze ale to nadaje jej uroku i bardzo mi odpowiada. Jest to ponadczasowy zestaw ujęty w trybie kalendarzowym, w którym pod kolejnymi dniami roku znajdziemy mądrą sentencję, krótki tekst do przemyślenia oraz afirmację. Afirmacja ma na celu zmienić nasze postrzeganie określonego zagadnienia i zmienić nasze nastawienie. Pracując z nią danego dnia i dostosowując nasze czynności do jej przesłania, możemy wprowadzić zmiany, które pomogą ulepszyć nasze życie. Wraz z nowym rokiem warto wprowadzić nowy zwyczaj - znaleźć kilka minut na poranną refleksję, która będzie nam towarzyszyć i inspirować przez cały dzień.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok wydania: 08.12.2014
Ilość stron: 392
Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Tłumacz: Małgorzata Szczepańska
Redakcja: Katarzyna Pietruszka
Oryginalny tytuł: Daily EnlightenmentBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).