środa, 15 października 2014

63. Potęga uzdrawiania intuicyjnego


Potęga uzdrawiania intuicyjnego
21 kroków do zdrowego i szczęśliwego życia
Inna Segal 


"Mądrość powłoki cielesnej to instynkt, 
 mądrość duszy i świadomości - to wąłśnie własna intuicja."
Michael Bernard Beckwith

Nasze zdrowie jest uzależnione od wielu czynników zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Szukamy różnych sposobów na długie życie i zdrowie lecz nie każdemu się to udaje, gdyż nie wykorzystujemy ogromnego potencjału uzdrawiającego, który tkwi w każdym z nas. Jest nim nasza intuicja, która zna nas najlepiej i zawsze podpowiada własciwe rozwiązania. Od nas zależy czy zignorujemy jej podszepty czy pójdziemy za jej wskazówkami. Jak nauczyć się rozpoznawać jej głos? Jak wzmocnić intuicję? Jak odróżnić zwykłe myśli od naszego wewnętrznego doradcy? Czy każdy z nas może wykorzystać inutucję do poprawy jakości życia? W jaki sposób połączyć się z Boską Energią i własną duszą? Co można zrobić, by przyciagnąć wspaniałego partnera i miłość? Jak radzić sobie z trudnymi momentami i problemami życiowymi? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w książce "Potęga uzdrawiania intuicyjnego" napisanej przez uznaną terapeutkę i wizjonerkę Innę Segal.

"Stan naszego ciała odzwierciedla jakosć życia, dobre samopoczucie jest zaś zwierciadłem zdrowia fizycznego."

źródło zdjecia: googleusercontent.com
Inna Segal jest znaną uzdrowicielką, pisarką i prezenterką programów telewizyjnych. Prowadzi liczne wykłady, szkolenia, kursy ucząc jak słuchać swojego ciała, by cieszyć się dobrym zdrowiem. Wypracowała swoją własną metodę uzdrawiania wizualno-intuicyjną i przekazuje ją innym. W 2012 roku w Polsce ukazała się jej bestsellerowa książka "Sekretny Język Twojego Ciała", w której opowiadała w jaki sposób nasze ciało komunikuje się z nami, wysyła różne sygnały i jak je interpretować. W swojej najnowszej książce Inna Segal pokazuje jak rozwinąć swoje intuicyjne umiejętności, by komunikować się ze swoim ciałem i uwolnić się od zmęczenia, stresu, niezdrowych sytuacji i relacji międzyludzkich a dzięki temu wzmocnić siebie i swój organizm. 

Inspiracją do napisania książki były pytania stawiane przez jej pacjentów, słuchaczy seminariów oraz pojawiajace się w e - mailach oraz na portalach społecznościowych. Dotyczyły one najważniejszych aspektów życiowych. Chcieli oni wiedzieć jak myśli i emocje wpływają na zdrowie? Czy każdy ma umiejętności samouzdrawiania? W jaki sposob uwolnić się od stresu i zmartwień? Jak rozpoznać cele życiowe i osiągnąć sukces? Jak w praktyce zastosować wskazówki autorki, które prezentuje ina w swoich publikacjach i wykładach? Te ogromne ilości pytań autorka uszeregowała tematycznie i tak powstała lista 21 najczęściej poruszanych zagadnienień, które wypełniają treść poradnika. Zostały one ujęte w czterech częściach i 21 rozdziałach i ułożone w określonej kolejności. Ich tematy łączą się ze sobą. Jeden wypływa z drugiego, dlatego dobrze jest czytać je po kolei. Każdy z nich opisuje inne zagadnienie i przedstawia kilka prostych wkazówek, które są podane w prosty i zrozumiały sposób a wykonanie proponowanych ćwiczeń nie zajmuje dużo czasu i można wykonać je od razu. Dzięki nim możemy oczyścić siebie, intuicję, czakry, swoją przestrzeń, otworzyć umysł, serce, nauczyć się wybaczania, uwolnić emocje, odczuwać bezwarunkową miłość i wiele innych. Ich zadaniem jest pozytywne oddziałyanie na różnych płaszczyznach naszego organizmu i obszarach życia. 

autorskie karty
"The Secret Language 
of Colors Cards" 
źr. zdjęcia: hbmag.com
Autorka przedstawia sposoby, które pomogą nam połączyć się z własną intuicją i słuchać jej wskazówek. Pokazuje, że intuicja może być naszym doskonałym "systemem naprowadzajacym" Poznajemy różne aspekty naszej osobowosci, własnego cienia, pracy z ośrodkami energii - czakrami, uwalniania się od trudnych zachowań, emocji i stresu. Uczy kontaktowania się z własną duszą, rozpoznawania jej celu jaki ona sobie wyznaczyła. Porusza temat wędrówki dusz, poprzednich wcieleń ale też pokazuje jak uzdrowić już istniejące związki, przyciągnąć miłość, poprawić relacje z dziećmi. 

Przekazuje wiele porad dotyczących różnych dziedzin naszego życia. Dzieli się także swoimi przeżyciami i doświadczeniami, przytacza historie z życia swoich znajomych, uczniów, pacjentów i przyjaciół. W nauce terapaii wizualno - intuicyjnej pomocne są ćwiczenia, których w poradniku jest bardzo dużo. Mają one na celu uaktywnić wszystkie nasze zmysły i aspekty naszego życia. Inna Segal wykorzystuje w nich pracę z kolorami, ze snami, wizualizacje połączone z intuicją, medytacją, dźwiękiem, ruchem, mudrami, elementami akupresury i ćwiczeń oddechowych. Autorka zachęca do prowadzenia dziennika w czasie lektury poradnika i zapisywania pojawiających się myśli, sugestii. W ten sposób zobaczymy co nas najbardziej inspiruje, co przykuwa naszą uwagę i na jakim temacie najbardziej się koncentrujemy, by potem do tego wrócić i wykorzystać do pracy nad sobą.

"Intuicja to jedna z najbardziej subtelnych form energii, które mozemy w sobie odnaleźć i jednocześnie bezpośrednia forma postrzegania."

książka została wydana
w większym formacie
i ma wymiary 16,5 x 24 cm
Porady i zabiegi z książki "Potęga uzdrawiania intuicyjnego" można z powodzeniem łączyć z metodami opianymi we wcześniejszej publikacji autorki pt. "Sekretny Język Twojego Ciała" oraz kartami pt. "The Secret Language of Colors Cards" ("Sekretny Język Kolorów") - niestety są niedostępne w języku polskim. Ciekawym dodatkiem w treści poradnika są kody QR, które można zeskanować za pomocą smartfonów, które udostepniają materiały audio ze strony autorki. Dzięki Wydawnictwu Illuminatio można je posłuchać w tłumaczeniu polskim na www.InnaSegal.pl 

Uzdrawianie wizualno - intuicyjne to metoda przeznaczona dla każdego, kto chce poprawić swoje zdrowie uwalniając się ze starych, blokujących schematów myślenia, wzorców zachowań, negatywnych emocji i energii, które są przyczyną naszych schorzeń. Dzięki intuicyjnemu rozpoznaniu sygnałów naszego ciała możemy odzyskać nie tylko zdrowie, ale także spokój, harmonię i wewnetrzną siłę. 

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie I
Liczba stron 296
Format B5
Rok wydania 2014
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Redakcja: Grzegorz Krzymianowski
Tłumaczenie Bartłomiej Kotarski, Ewa Androsiuk-Kotarska
Tytuł oryginału The Secret of Life Wellness: The Essential Guide to Life’s Big Questions

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze sa mile widziane, lecz proszę o podpisywanie ich, chociazby imieniem. Anonimowe wpisy o charakterze spamu bedą usuwane. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :).